Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Milosluxer, koliko ja znam razišli smo se oko 15h, a prvobitno je bilo rečeno da će biti danas totalna blokada dok se ne završi sastanak. Prvo se razišli u Vatin- polako jedan po jedan su otišli, pa u Straži jer je bilo nedovoljno traktora i posle je samo rečeno da ne vredi kad svi odoše, šta nam vredi samo mi da ostanemo da se blokira samo Vlajkovac i za 10 minuta je bilo sve gotovo. Tako da ne znam od kad su te informacije, ali su ili nove ili bajate.
 
ja sam dosao oko 10 sati i sedeo sam do 1 sat tamo.dosao je neki sa duzom kosom koji nas valjda predstavlja otkud znam ito je rekao sto sam gore napisao.skupili smo se svi u krug i on je drzao govor nekih 5 min.ako si bio tu onda si valjda i cuo.jer ja lazem nesto?!i onda sam ja oko pola 2 otisao prvi jer sam morao.i da li ima za sutra nesto ili je kraj sa blokadama?
 
Nisam bio ja tu kad si ti bio i kad je taj čovek pričao, ja sam kasnije došao jer sam trebao da vršem. Došao sam na sam fajront, oko 2. Razlaz je bio oko 3h. A u nedelju je bilo reči da će biti totalna blokada. Od toga nije bilo ništa kad sam stigao, jer su se u susednim mestima svi razišli. I na kraju je ostalo da i mi odemo kućama jer nema više smisla da sedimo. Ostalo je iz svakog sela da se podele brojevi telefona nekog predstavnika da se dogovore za sutra, ali vidim meni niko ništa nije javio, tako da je sve otišlo u ... Možda sam nešto pogrešno napisao, nisam ni rekao ni mislio da lažeš. Ali se dosta toga promenilo, i za sutra koliko ja znam blokada i sakupljanja više nema.
 
eto vidis,a u 1 sat dok sam ja bio tu bilo je reci ili da se produzi na 4 sata cekanja ili da i dalje sotane isto na 2 sata, sve do cetvrtka, kada ce,a ko se dogovori ne postignu biti totalne blokade.pa sta ako niko nije blokirao potporanj i strazu ko ih j..e kad su majmuni pa nisu oni cela drzava.....ovi u Pa su ostali i u drugim mestima u Kragujevcu, Raci itd....oni ce i sutra da se sakupe i da pustaju na 2 sata.....moglo je 10 traktora da ode u zbiste ili uljmu na benz.pumpu a deset traktora u strazu, ostali da ostanu tu gde su....to je moglo i sutra da se uradi..ali mi smo budale, mi prvi nismo slozni.....sad ne treba da nam daju ni 23 din.pa kad propadamo da propadamo kao ljudi.....
 
U pravu si, i nesloga i neorganizacija jebiga. Za sat vremena sve je palo u vodu, jer i ja znam da je bilo reči da se produži do četvrtka. Em smo džaba sedeli tu i trpeli i dranja od nervoznih putnika, psovke, svađe, em pokušavamo kako god možemo da ne damo suncokret da ode, a u NS se pune brodovi, sve kamioni iz Južnog Banata.... imaš 3-4 stranice iza i slike i informacije. Tačno tako kako je neko napisao pre 5 dana, počeće da puca šav po šav.
 
Danas ocajna situacija na blokadama,evo malo pre dosao kuci da se odmorim posto sutra moram da vrsem.Nisam procitao zadnjih 5-6 stranica jer nemam vise snage tako da neznam tacno sta se pisalo,al prenecu neke utiske od danas.
Jednostavno vise mi nista nije jasno,ko je sa kim,ko radi za koga,sta se radi.....Zrenjaninci su nam izgleda uterali debelo...prekjuce su se sastali sa Husarikom i Manicem jutros se pojavili zajedno na pregovorima,a nasim predstavnicima bilo zabranjeno da udju.
Da li je ovde u pitanju neka politicka zajebancija ili sta vec nemam pojma.Spijuna i dousnika ima jako puno.Juce kad smo krenuli da blokiramo stari most panduri su dobili informaciju od nekog od nas koji smo bili u traktorima kuda prolazimo.To sam danas dobio informaciju od drugara koji radi kao policajac i bio je u toj ekipi koja nas je zaustavila.Ciric je jutros doterao neke kamione(neznam kojom robom)u luku i Sefkerinac je odmah pomerio traktore da ovaj moze da udje.
Ja vise nikom zivom tamo vise ne verujem jer tu nisu cista posla i sve mi vise izgleda da mi obicni poljoprivrednici izigravamo necije maskote tamo.
Mogao bi jos dosta da pisem ali:spavam:.Pisacemo za par dana kad ovaj cirkus bude gotov.Inace ostajemo i dalje na ulici pa videcemo sta ce biti...
 
Danas će biti u medijima, Vučić rešio probleme seljaka i sklonio ih sa blokada. Šta sve taj Vučić može, nismo ni svesni.
 
Ja sam samo napisao tj. tražim ovde javni odgovor Zrenjaninca.Šta je to što im je rekla gospođa direktorica da bi oni izašli i rekli ljudima da idu kući i prekinu blokade.Koliko sam čuo od momaka iz Zrenjanina naš Zrenjaninac je i iz Opova otišao već trećeg dana onih prvih blokada.Nije lepo ni da pišem sve što sam video i čuo kad čovek nije tu da se brani argumentima.
A o Rackovu koji je na blokadama bio samo kad se snimalo i presvlačio se triput dnevno neću trošiti tastaturu.**greška ja čoveka-vođu koji kad priča ne gleda u oči nego koje kuda.
Sad su došli ljudi iz opštine Sečanj i mislim nikad ali nikad više.Pa vi mitingujte u cigan mali i dudari sa vaših 12 traktora.
Ja sam napisao šta sam čuo,šta sam video i šta mislim.Ne bi mi bilo žao da me kazne tim bodovima kad me je već Bog kaznio da u Srbiji živim i radim.

Posle ovih pročitanih poruka i priče po kularima o nekim ljudima mogu da kažem da nam spasa nema.Isto se sve to pričalo i o vama i o drugima pa smo isto i mi rekli da naši traktori neće više videti blokade.I na svakoj blokadi onaj koji ide u pregovore bude najgori i popije koji ha zemlje i iz tog razloga smo insistirali da bude u pregovorima običan poljoprivrednik koga poznajemo jer nam je dosta onih drugih vođa.Evo sledeći put kad ne bude bilo sad okrivljenih Zrenjaninaca videćemo ko će biti žrtva.Da ste prisustvovali sastancima videli bi ko je bio za blokadu uljare a ko za protestnu vožnju i ko je potegao celu priču oko bilo kakvih blokada i tada bi možda drugačije pisao. Ne bih da otvaram javnu raspravu ko je šta uradio i rekao jer to vodi u nedogled i od toga nema ništa. Jedino ću reći da nisam bio upućen u događaje od poslednjeg dana jer sam imao privatne obaveze i sam bio iznenađen razvijanjem situacije.Meni su preneli isto da je bio sastanak u ministarstvu i uljari i da posle saopštenja razgovora Čenta upalila traktore i odblokirala glavni ulaz.Lično sam čuo da su oni hteli da krenu još u nedelju po nagovoru predhodnog pregovarača ali smo ukazali na problem ako se razdvojimo neće nas biti nigde.Svako saopštenje koje ste vi čuli čuo sam i ja ni više ni manje.Na jednom sastanku kad je bio kod direktorice gde sam prisustvovao bila je rasprava o ceni i da fabrika kao jedinka ne može da utiče na tržisnu cenu i da je i uljara u Šidu blokirana bilo bi drugačije ovako mrka kapa.Mi tamo nismo mogli da idemo da blokiramo i tačno je da je iz Zr bilo 15traktora i to uvek oni isti kao i ranije i u Čenti gde se ti isti Čenćani tada nisu ni pojavili ali šta mi tu možemo.Zvali smo ljude samo što ih nismo vukli ali ništa ne vredi i tako nam i treba.
Jedino smo zaključili da većini poljoprivrednika odgovara ovakva situacija i cene i tu se priča završava.

Diklofen tebe bih zamolio da mi na pp pošalješ ko ti je rekao da sam ja trećeg dana otišao iz Opova.
 
Poslednja izmena:
Zao mi je ljudi koji su debelo izmanipulisani, koji su potrosili oromnu energiju uzalud. Do sad nisam hteo da pisem u ovoj temi al sam je pomno pratio. Ovo sve je bilo osudjeno na propast u samom pocetku. Ovaj covek koji pusta NEKE kamione a NEKE ne je poveo celu pricu. Ljudi koji su izasli kad su videli ko ih tamo ceka neki su odmah odustali, drugi samo stajali kraj puta treci se svadjali........ bilo je svega. On je poveo 7 traktora iz svog sela od cega 3 iz jednog dvorista i 2 iz drugog i jos 1+1
Covek koji je javno ispljuvan ovde na forumu je iz istog sela i ima podrsku 90 traktora koji su parkirani pored puta, i svi ga postuju.
Ja ga poznajem i mogu da kazem da je posten, domacin, otac troje dece. Ima funkciju predsednika upravnog odbora BAP, koju obavlja izuzetno posteno i casno.
Samo bih @ddragan skrenuo paznju.
Kad te neko primi u kucu sa sirokim osmehom i bratskim zagrljajem, a ti provedes u toj kuci par dana i nesto ti se ne svidi, mozes da kazes hajde da menjamo namestaj, uradimo novo kupatilo, izmenimo krov, ili jednostavno ako ti nije prijatno zahvalis se na gostoprimstvu i napustis kucu. A ne miniras temelje i posle eksplozije zabodes zastavu i proglasi svojom teritorijom. To tako ne ide, tu kucu su drugi uz mnogo truda i vremena gradili, ona je trenutno napukla. al moze uredno da se armira, ojaca, i bude jaca nego pre. A vama ako treba kuca sami je pravite.
 
evo da i ja kazem nesto. u pitanju je blokada puta vrsac-beograd u selu vlajkovac.bio sam danas prvi put od kad ova blokada traje (na 3 sata samo jer sam morao da idem da vrsem)i dosao je covek koji je bio na razgovoru u vladi.tamo su se sastali Vucic, bivsi ministar Knezevic, neki novi ne znam kako se zove(koji sutra ima primopredaju duznosti i koji je danas obecao da ce resiti problem u cetvrtak kad dodje na vlast)ministar poljoprivrede buduci i clanovi koji predstavljaju seljake... .covek je ovako rekao tj.preneo Vuciceve reci :cena moze da se uveca za 1-2 dinara.tj od 24-26 din.pa se onda ovi nisu slagali sa tim.pa je onda vucic ili knezevic rekao kako valjda dijamant ako sam dobro cuo treba da kupi neki valjda BABOVIC ako sam dobro razumeo pa da vlada izvrsi pritisak na njega kao vlasnika Dijamanta da se podigne cena, a on da utice na manje uljare kao sto su Vital itd....ali da se ne nadaju seljaci mnogo vecoj ceni i da je 30 din samo 'misaona imenica'!
Onda smo mi dalje odlucivali da li da se razidjemo ili da ostanemo i da pojacamo blokade na 4 sata pauza, pola sata pustanje.ostalo je isto 2 sata pauza pola sata pustanje.Ujutru cemo da vidimo sta i kako.Toliko od mene!


Uff..tesko da je moguce ovo sa Babovicem i Dijamantom..tesko da je moguce da ce bilo ko kupiti Dijamant od Todorica, jednog od najsolventnijih ljudi na prostorima SFRJ.

Jako mi je zao sto su vam ovo ovako uradili. Ja se osecam porazeno iako brazdu u zivotu uzorao nisam. Zao mi je sto vas zastupaju nesposobni, neodlucni, pohlepni..zao mi je sto niste bolje organizovani, vodjeni ljudima koji ce na buducnost svoje dece hteti da uticu radom a ne sitnim jajarenjem.

Vi ste bili poslednja sansa da ovaj narod uopste digne glavu i zamisli se o tome gde je ponos nestao. Ovako, ostajemo u verovanju da je najbitnija grana poljoprivrede zaista Farma, sa generacijama koje ce najverovatnije biti sposobne samo da jedu, seru i razmnozavaju se, bez da ista suvislo ili pametno smisle.
 
Zao mi je ljudi koji su debelo izmanipulisani, koji su potrosili oromnu energiju uzalud. Do sad nisam hteo da pisem u ovoj temi al sam je pomno pratio. Ovo sve je bilo osudjeno na propast u samom pocetku. Ovaj covek koji pusta NEKE kamione a NEKE ne je poveo celu pricu. Ljudi koji su izasli kad su videli ko ih tamo ceka neki su odmah odustali, drugi samo stajali kraj puta treci se svadjali........ bilo je svega. On je poveo 7 traktora iz svog sela od cega 3 iz jednog dvorista i 2 iz drugog i jos 1+1
Covek koji je javno ispljuvan ovde na forumu je iz istog sela i ima podrsku 90 traktora koji su parkirani pored puta, i svi ga postuju.
Ja ga poznajem i mogu da kazem da je posten, domacin, otac troje dece. Ima funkciju predsednika upravnog odbora BAP, koju obavlja izuzetno posteno i casno.
Samo bih @ddragan skrenuo paznju.
Kad te neko primi u kucu sa sirokim osmehom i bratskim zagrljajem, a ti provedes u toj kuci par dana i nesto ti se ne svidi, mozes da kazes hajde da menjamo namestaj, uradimo novo kupatilo, izmenimo krov, ili jednostavno ako ti nije prijatno zahvalis se na gostoprimstvu i napustis kucu. A ne miniras temelje i posle eksplozije zabodes zastavu i proglasi svojom teritorijom. To tako ne ide, tu kucu su drugi uz mnogo truda i vremena gradili, ona je trenutno napukla. al moze uredno da se armira, ojaca, i bude jaca nego pre. A vama ako treba kuca sami je pravite.
Opisao si samo jednu stranu, aj napisi sta se desava u centrali, dali je Husarik spreman da podnese zrtvu ako pregovori ne uspu(kao selektor u nizu losih rezultata) a mozda i uspu, to verovatno zna Husarik a i ti? pa napisi lepo ovde javno!
ja znam da ce mnoga udruzenja popuniti ispisnicu iz Asocijacije, bez obzira na uspesnost pregovora!!!
 
ALEKSANDAR VUČIĆ PORUČIO ULJARAMA: POKUŠAJTE DA MANJE ZARADITE
Beograd, 3. septembar 2013.
Prvi potpredsednik Vlade Aleksandar Vučić izjavio je nakon sastanka sa Asocijacijom poljoprivrednika „Banatski paori” da će država učiniti sve da pomogne ratarima i da očekuje rešenje u naredna dva dana. Vučić je rekao da se Vlada ne može mešati u određivanje cena, ali će pokušati da njeni predstavnici razgovaraju sa uljarima od kojih se očekuje da u ovoj situaciji „malo manje zarade, kako bi i poljoprivrednici nešto zaradili”. Predstavnici Ministarstva su praktično tri puta razgovarali o ovoj temi sa nezadovoljnim ratarima, a na poslednjem susretu u Vladi prisustvovali su dosadašnji ministar poljoprivrede Goran Knežević i novi ministar dr Dragan Glamočić. Kako saznaje „AgroServis”, uljarama je ostavljena mogućnost da se još jednom preračunaju i da poljoprivrednicima predlože cene koje su u regionu (Budimpešta 33,30 din/kg) i da u svojim kalkulacijama uvaže istinu da zarađuju i na suncokretovoj sačmi, čija cena se kreće oko 26,50 dinara po kilogramu (sa PDV-om).
Među poljoprivrednicima sve više se komentariše priča da su pojedini dobavljači dobili veće marže na cene i da im uljare po različitim osnovama priznaju cenu suncokreta po kilogramu od skoro 40 dinara. Među velikim organizatorima proizvodnje uljarica danas niko nije bio spreman da komentariše ovu tvrdnju, ali smo uspeli da čujemo da kompanija Viktorija godinama „nagrađuje” velike dobavljače sirovina i da se to u poslovanju smatra normalnim činom. Takođe novonastalu situaciju sa otkupom suncokreta i soje u Srbiji nisu želeli da komentarišu ni inostrane kompanije, koje su prošle godine i pored zaključenih ugovora državnom odlukom o zabrani izvoza bile sprečene da završe započeti posao. Zbog različitih termina setve stručnjaci kažu da će žetva suncokreta u Vojvodini trajati sve do 15 oktobra.
 
Zao mi je ljudi koji su debelo izmanipulisani, koji su potrosili oromnu energiju uzalud. Do sad nisam hteo da pisem u ovoj temi al sam je pomno pratio. Ovo sve je bilo osudjeno na propast u samom pocetku. Ovaj covek koji pusta NEKE kamione a NEKE ne je poveo celu pricu. Ljudi koji su izasli kad su videli ko ih tamo ceka neki su odmah odustali, drugi samo stajali kraj puta treci se svadjali........ bilo je svega. On je poveo 7 traktora iz svog sela od cega 3 iz jednog dvorista i 2 iz drugog i jos 1+1
Covek koji je javno ispljuvan ovde na forumu je iz istog sela i ima podrsku 90 traktora koji su parkirani pored puta, i svi ga postuju.
Ja ga poznajem i mogu da kazem da je posten, domacin, otac troje dece. Ima funkciju predsednika upravnog odbora BAP, koju obavlja izuzetno posteno i casno.
Samo bih @ddragan skrenuo paznju.
Kad te neko primi u kucu sa sirokim osmehom i bratskim zagrljajem, a ti provedes u toj kuci par dana i nesto ti se ne svidi, mozes da kazes hajde da menjamo namestaj, uradimo novo kupatilo, izmenimo krov, ili jednostavno ako ti nije prijatno zahvalis se na gostoprimstvu i napustis kucu. A ne miniras temelje i posle eksplozije zabodes zastavu i proglasi svojom teritorijom. To tako ne ide, tu kucu su drugi uz mnogo truda i vremena gradili, ona je trenutno napukla. al moze uredno da se armira, ojaca, i bude jaca nego pre. A vama ako treba kuca sami je pravite.
Techo pronadji moj post pre onog famoznog sastanka kad je sve otislo u P.M.Tad sam napomenuo da ce neki da napuste asocijaciu,naravno mislio sam na nas ako samo mi budemo za proteste.Bio si na sastanku i jako dobro znas da je vecina izglasala proteste i to odma.Ti,Mik i precednik iz Padine ste bili protiv ako se dobro secam.Ako je taj Husarik precednik zasto nije podrzao vecinu.Sefkerinac je dosao kao pojedinac,ko ga je.e,a mi da smo bili slozni mogli su samo da nas poljube u du.e,ali ne Husarik nije hteo cak ni proteste da prijavi.Hteo je da pregovara jos,a jedini cilj njegovih i Mikovih pregovora je bio mesto savetnika ministra poljoprivrede.Da je mogao da utice na cene uradio bi u zitu.Kad su ovi drugi 1+1,3 i 2 (kurjak,sefkerinac,goran iz milenijuma...neznam im imena svima)videli da smo se raspali poceli su da manipulisu nama kako hoce.
Mi ostajemo u Pancevu do cetvrtka tako smo jednoglasno izglasali,sutra bi trebalo jos 10-ak traktora da nam se pridruzi.Ako danas odu svi idemo i mi,ali zadnji jer necemo da nam imo kaze gle pic.e prvi pobegli.Zadnji odlazimo pa bar smo pokusali...
 
Danas ocajna situacija na blokadama,evo malo pre dosao kuci da se odmorim posto sutra moram da vrsem.Nisam procitao zadnjih 5-6 stranica jer nemam vise snage tako da neznam tacno sta se pisalo,al prenecu neke utiske od danas.
Jednostavno vise mi nista nije jasno,ko je sa kim,ko radi za koga,sta se radi.....Zrenjaninci su nam izgleda uterali debelo...prekjuce su se sastali sa Husarikom i Manicem jutros se pojavili zajedno na pregovorima,a nasim predstavnicima bilo zabranjeno da udju.
Da li je ovde u pitanju neka politicka zajebancija ili sta vec nemam pojma.Spijuna i dousnika ima jako puno.Juce kad smo krenuli da blokiramo stari most panduri su dobili informaciju od nekog od nas koji smo bili u traktorima kuda prolazimo.To sam danas dobio informaciju od drugara koji radi kao policajac i bio je u toj ekipi koja nas je zaustavila.Ciric je jutros doterao neke kamione(neznam kojom robom)u luku i Sefkerinac je odmah pomerio traktore da ovaj moze da udje.
Ja vise nikom zivom tamo vise ne verujem jer tu nisu cista posla i sve mi vise izgleda da mi obicni poljoprivrednici izigravamo necije maskote tamo.
Mogao bi jos dosta da pisem ali:spavam:.Pisacemo za par dana kad ovaj cirkus bude gotov.Inace ostajemo i dalje na ulici pa videcemo sta ce biti...
Dali znas koliko je policajaca bilo okolo po svim putevima i njivama mi smo kao slucajno setali i samo vidis iz fabrike koja je pored pali se lampa i pita gde cete (da vidimo kuda cemo da se probijemo jos prvih dana a to vece je moj cale bio po pare na bankomat i da skrati put kad ono policajci sa baterijama ),
Tu se gadno odaje sve ali organizacija je losa i skupljeno je malo traktora, evo da uspemo da blokiramo stari most ili put sa 10-15 traktora sta onda mozemo da dobijemo batine i da nam traktori budu uklonjeni, ako bi krenuli i uspeli da blokiramo onda bi nam trebalo jos 50-80 traktora kao podrska kao i 500 ljudi .onda moramo imati protiv mere za uklanjanje traktora, kao i par osocnih cisterni punih svinjske osoke.
Gospodo organizacija 0. ali se nadam da cemo se posle ovog dozvati pameti.I alo bre ko je predstavnik ovih ljudi sa blokada onaj sto neucestvuje treba da se resi dali on odlazi ili se udruzenje raspada?
Imamo jos jednu ideju a dao je covek koji je ovde mnogo puta citiran i postavljan je njegov klip mnooogo puta ali moramo prvo da se raspitamo sta nam treba a bicete i vi potrebni za sakupljanje potpisa.
 
Nazad
Vrh