Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Poljoprivrednici iz okolnih sela opštine Rača, kod Kragujevca jutros su blokirali putne pravce prema Kragujevcu, Smederevskoj Palanci, Topoli i Markovcu. Blokada se sprovodi u intervalima od dva sata, sa pauzom od sat vremena. Iako je danas na razgovorima sa vicepremijerom Aleksandrom Vučićem dogovoren novi sastanak za četvrtak, uz prestanak blokade, račanski poljoprivrednici su jasni u stavu da će ovakav vid blokade nastaviti sve dok se zahtevi, koji su predati vladi ne ispune.


- Ova blokada je podrška našim kolegama iz južnog Banata, ali i izraz nezadovoljstva, zbog otkupne cena suncokreta od 24 dinara. Smatramo da ništa nije ispunjeno te stoga ne treba da se prestaje sa blokadom. Sa ovkavom cenom mi smo u minusu od 16 000 dinara. – izjavio je za sajt Znanje na poklon Bojan Nikolić, poljoprivrednik iz sela Sipić kod Rače.


Ovi putni pravci su blokirani sa nekoliko kombajna i preko 40 traktora sa priključnim mašinama i prikolicama.


Pored blokade putnih pravaca u opštini Rača do danas su u blokadi bili i sledeći putni pravci:


- Stari smederevski put pravac Velika Plana - Požarevac – potpuna blokada


- Stari smederevski put pravac Velika Plana - Smederevo, potpuna blokada


- Novi put Pančevo – Beograd, interval blokade 2 sata


- Put Ovča - Borča, interval blokade 2 sata


- Put Batajnica – Pazova, interval blokade 2 sata


- Put Vršac – Pančevo kod mesta Vlajkovac, interval blokade 2 sata


- Put Vršac – Vatin blokada ka graničnom prelazu, interval blokade 2 sata


- Jabučki put iz pravca Crepaje, interval blokade 2 sata

- - - - - - - - - -

Sa sajta znanje na poklon

- - - - - - - - - -

Само што су протести у Шумадији почели још у четвртак.
 
dekym i djani nemojte da lupate gluposti i da pricate i pisete o ljudima koje ne poznajete . Ovog Jana ne poznajem ali Mik je iz mog komsiluka tako da ne lupajte o necemu sto pojma nemate .
 
Izdajice su vođe udruženja iz Zrenjanina.Na prvom mestu Ognjen Rackov pa potom i ostali koji su sebi dali veoma veliki značaj ,a izveli su manje ljudi od svih ostalih.
Među njima je i naš član Zrenjaninac(Cvetkov) koji bi trebao da nam lepo ovde objasni neke stvari.
Ja odem večeras ispred Dijamanta kad gle čuda samo 30 traktora.Blokiran ulaz od strane Kleka gde su ljudi iz Jaše Tomić,Orlovata,Neuzine i jednog dela Zrenjanina.Odem na sve druge ulaze tamo nigde ali nigde ni jednog traktora.Te ulaze su držali ljudi iz Čente i Zrenjanina(ogranak sa Gradnulice).Kamioni ne smetano ulaze i proizvodnja je krenula u fabrici.Vratim se kod mojih i čujem da su se jutros odigrale razne stvari.Kod direktorice Dijamanta(kešelj) su bili primljeni Rackov i njegova ekipa.Kada su izašli sa sastanka rekli su svojima da se raziđu.
E sad neka nam oni koje sam ovde spomenuo objasne šta i koliko je potrebno da bi opstruisali blokadu uljare Dijamant.Od njihovih Zrenjaninaca koji su ostali na blokadi sam svašta čuo ali ljudi su jako ogorčeni i doslovce besni tako da nije svemu ni verovati.
Sedeli smo i pričali a pored nas prolaze kola i kamioni u krug Dijamanta.Jedan lik sa službenim autom Dijamanta stao i gleda u nas smejući se na sav glas.
E drugovi moji da nemam leba da jedem,da nemam nafte da sipam ne bih više izašao na bilo kakve proteste.
 
dobio danas ponudu za suncokret 27,5sa pdv.
odbio sam i rekao da cu cekati,na to ce mi oni cena ce ici dole,rekao sam im da sam ja puko pa puko
i da me ova sramotna cena ne interesuje...
 
Diklofen a zar nije slobapatrola izdajica i provokator???vratite neku stranu nazad kad sam ih prozvao da su ovrli i komotno sede na blokadama,svi ste me napali...
Oni su njima odradili i bole ih a gde su sada ?
 
dekym i djani nemojte da lupate gluposti i da pricate i pisete o ljudima koje ne poznajete . Ovog Jana ne poznajem ali Mik je iz mog komsiluka tako da ne lupajte o necemu sto pojma nemate .
a koje gluposti ti lupas druze? pa vi ste jedno od ona tri udruzenja koja su bila protiv blokade na celu sa tvojim komsijom Mikom! sta su ostali glupi samo ti pametan zato sto kao ti nekog znas!?
 
To nam je ostalo jos od tursko doba,da nam ga neko zavuce do balcaka s' ledja kroz rebra pa u srce.Znaci zavuce ga bas strucno bez upozorenja kad se ne nadas.Tad su bili poturice,sad su neki drugi i sve ide tako u krug...
 
Izdajice su vođe udruženja iz Zrenjanina.Na prvom mestu Ognjen Rackov pa potom i ostali koji su sebi dali veoma veliki značaj ,a izveli su manje ljudi od svih ostalih.
Među njima je i naš član Zrenjaninac(Cvetkov) koji bi trebao da nam lepo ovde objasni neke stvari.
Ja odem večeras ispred Dijamanta kad gle čuda samo 30 traktora.Blokiran ulaz od strane Kleka gde su ljudi iz Jaše Tomić,Orlovata,Neuzine i jednog dela Zrenjanina.Odem na sve druge ulaze tamo nigde ali nigde ni jednog traktora.Te ulaze su držali ljudi iz Čente i Zrenjanina(ogranak sa Gradnulice).Kamioni ne smetano ulaze i proizvodnja je krenula u fabrici.Vratim se kod mojih i čujem da su se jutros odigrale razne stvari.Kod direktorice Dijamanta(kešelj) su bili primljeni Rackov i njegova ekipa.Kada su izašli sa sastanka rekli su svojima da se raziđu.
E sad neka nam oni koje sam ovde spomenuo objasne šta i koliko je potrebno da bi opstruisali blokadu uljare Dijamant.Od njihovih Zrenjaninaca koji su ostali na blokadi sam svašta čuo ali ljudi su jako ogorčeni i doslovce besni tako da nije svemu ni verovati.
Sedeli smo i pričali a pored nas prolaze kola i kamioni u krug Dijamanta.Jedan lik sa službenim autom Dijamanta stao i gleda u nas smejući se na sav glas.
E drugovi moji da nemam leba da jedem,da nemam nafte da sipam ne bih više izašao na bilo kakve proteste.
sad vidis o cemu sam pisao to su bre djubreta neki bi nas prodali za kutiju cigara.

- - - - - - - - - -

Nemoj da nas sazaljevas vec izadji i
ucestvuj.

idite ti i pera ves napravite neki bod ovim vec spomenutim izdajicama

- - - - - - - - - -

samo da dodam da sam i opomenu zaradio nego je cenjeni mderator ibrisao posto sam bio u pravu

- - - - - - - - - -

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4580658533172&set=a.1231156757721.26496.1793190334&type=1&theater
 
samo da dodam da sam i opomenu zaradio nego je cenjeni mderator ibrisao posto sam bio u pravu

Opomena ti je data da bi se zaustavio dalji off i kada su blokade privedene kraju posto niko nije kaznjen u ovoj temi skinuo sam mamara i Tebi po kazneni koji ste dobili. Ako nastavis da iznosis neistine lako cemo to srediti.
 
Hm ,trebala bi ta Zrenjaninska ekipa malo I da nam kaže ko radi državnu zemlju u Zrenjaninskoj opštini imam pouzdanu informaciju ali bi baš vole da čujem i njih. A voleo bi i da komšije iz BNS malo pojasne ulogu famoznog MIK-a,ko je on uopšte i koga zastupa posebno me interesuje ko ga je izabrao da "nas " predstavlja. Pa pre dve godine ste se kleli u Sefkerinca pa znamo kako je prošlo a prošle godine? Gde ste onda bili? Nemam ništa lično protiv ni Mika ni Jana ni Šaje ili Paje ali kao poljoprivrednik hoću da znam koja je njihova uloga u ovom crtanom filmu i koji ih je režiser postavio na scenu. Dok se neke stvari ne raščiste imate moju ali samo moralnu podršku, fizičku neeee.
 
E drugovi moji da nemam leba da jedem,da nemam nafte da sipam ne bih više izašao na bilo kakve proteste.

Ova izjava mi nije jasna.! ? Šta se to desilo... večeras ? Ja sam danas nešto htela da komentarišem pa sam dobila opomenu....kaznene bodove...ko zna šta još...to znaju oni koji su bili budni u svakom trenutku i mislili svojom glavom.
 
Nazad
Vrh