Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Ajde jedno pitanje sa blokada posto ni tamo niko nije znao Dali znate kako se zove vas predstavnik u parlamentu koji treba da zastupa nasa prava (na poslanika koji je izabran od strane nas ili vas predstavnik vaseg okruga koji treba da se bori da ga ponovo izaberemo ) ,i gde se on sada nalazi?

Naša prava bi trebalo da zastupa ministar poljoprivrede lično. (ali u nekoj normalnoj državi)
 
Dugo pratim ovaj forum,ali muka me je naterala da se ponovo registrujem.Nemogu vise da gledam icitam na forumu kako se pojedini paori mukotrpno muce na blokadama da bi svima nama bilo bolje,a pojedinci samo piskaraju po forumu,a svi smo u istim mukama.Ja sam u juce bio u Pozarevcu na protesnoj voznji i osetio sam tu nervozu kako je to,kada niko od opstinara nece ni da te pogleda.Jedino koji su nam bili i to na nasu inicijativu to su Banatski paori,videli ste slike.Kolege, mi kuci vise ne mozemo da sedimo ovako,rekli su nam da sacekamo taj ponedeljak i sacekacemo ga ako ova vlast ne resi nasa pitanja eto nas kod vas autobusima gde god treba pomoc.
 
I ja malo pre dosao kuci.Oko ponoci pokusali da blokiramo stari put,ali nemamo ljudi.Mnogo njih otislo da se odmori i malo vozaca ostalo.Nadamo se da ce sutra to da se blokira.
Jako velika nesloga vlada u Pancevu,svadjamo se oko svake sitnice i beznacajnih gluposti.Punktovi su svakog dana slabiji sa traktorima i ako se ovako nastavi ponedeljak necemo docekati na ulici.A ako odustanemo za suncokret necemo dobiti ni 20 din.

- - - - - - - - - -

Evo kako izgleda put ka BG.
fotografija11641.jpg

fotografija11631.jpg
 
Ja sam nocas dosao malo kuci sa beogradskog puta da malo odmorim svako iz svog mesta ako moze da prikupi jos vise ljudi i traktora da se pojaca protest i blokade. Zao mi je sto moji Omoljcani nemogu da se urazume i da izadju u jos vecem broju jer mi sto smo na blokadama svaki put smo bili prisutni.
 
tako je to kad za vođu imate Sefkerinca iz BNS rošle godine kad ste blokirali on nije pa dobi nov kombajn najveći u selu a sad kad je pala cena suncokreta on nema za kredit kuka .he
 
Profiterima sa prethodnih protestase treba zahvaliti i jasno im staviti do znanja da im nije mesto među nama. Golubinčani se nisu baš odazvali onako kako bi trebalo nego sede kući i čekaju dali će dobiti veću cenu , a dobar deo njih pored ostalih ratarskih kultura imaju i Suncokret.::lose::
 
Morala bi da se obrati paznja na strateski deo protesta. Ne mogu svi svakog dana da budu na blokadi. nakon nekoliko dana ljudi gube strpljenje, pucaju po savovima i krecu da se ujedaju medjusobno. Ovi mamlazi to i cekaju..igraju partiju saha sa vama - cekalicu, u kojoj cete sami da popucate, oslabite iznutra i na kraju se razidjete tako sto ce da vam ponude "datum u kome ce se razgovarati o datumu moguceg datuma za povecanje cene suncokreta."


Ima vas dovoljno..sto se lepo ne podelite na smene po udruzenjima ili selima. Ne treba niko ovde da crta koliko je drugacije kada se od tebe ocekuje da budes na blokadi 5 ili 10 dana uzastopno..ili da dodjes svakog 4. ili 5. dana i provedes 24 sata tu radi zajednickog cilja. Tako protest dobija na ostrini i trajnosti jer ima mnogo jaci potencijal.


Eto, oprostite sto se ja kao neko ko ne ume da vozi traktor mesam..ali stalo mi je da pobedite.
 
Poslednja izmena:
31.08.2013 08:52
[h=2]Poljoprivrednici nastavljaju blokade u Pančevu[/h]
106499.jpg

BEOGRAD - Poljoprivrednici će nastaviti blokade puteva u Pančevu i tokom vikenda, jer nisu zadovoljni otkupnom cenom suncokreta koju su im ponudile uljare, izjavio je danas Tanjugu predsednik udruženja "Pančevački ratari" Jovan Negovan.

Negovan je najavio da će nezadovoljni ratari blokirati novi put od Pančeva ka Beogradu kod "OMV pumpe", kao i prema Jabuci kod nadvožnjaka, odnosno Buvljaka.

On je precizirao da će režim blokade biti takav da putevi budu dva sata blokirani, a onda sat vremena prohodni.

Odluka o nastavku blokade doneta je na sinoć održanom sastanku nezadovoljnih poljoprivrednika u zgradi Opštine Pančevo, pošto pregovori s ministrom trgovine Rasimom Ljajićem nisu urodili plodom.
Nezadovoljni ratari iz Južnog Banata i Srema, koji od srede protestuju kod Pančeva, sastali su se juče s ministrom Ljajićem, a nakon sastanka su rekli da nisu zadovoljni otkupnom cenom suncokreta koju nude otkupljivači i da resorno ministarstvo traži rešenje kako da im pomogne.

Član Upravnog odbora asocijacije "Banatski paori" Miroslav Grubanov je rekao da je Ministarstvo trgovine, u konaktu sa uljarima i otkupljivačima, došlo do saznanja da poljoprivrednicima za suncokret ne mogu ponuditi veću cenu od 24 dinara po kilogramu, što je, prema njegovim rečima, više nego upola manje od prošlogodišnje otkupne cene suncokreta.

Predsednik Udruženja poljoprivrednika Opštine Zrenjanin Ognjen Rackov je kazao da Ministarstvo trgovine traži mogućnosti da pomogne poljoprivrednicima, i dodao da je njihov zahtev da cena sunocokreta bude 40 dinara plus PDV, jer niža cena dovodi u pitanje egzistenciju, novu proizvodnju i plaćanje dugova iz prethodne sezone.

Rackov je rekao da im je ponuđeno da drže robu u silosima dva do tri meseca dok ne bude veća cena, a da su poljoprirvednici tražili i da robne rezerve otkupe suncokret, a ne ulje od proizvođača.
Prema njegovim rečima, poljoprivrednici očekuju da ih u ponedeljak primi prvi potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić.

Delegacija nezadovoljih ratara Južnog Banata i Srema predala je pre dva dana pet zahteva na pisarnici Vlade Srbije, a glavni zahtev je da otkupna cena sunocokreta bude 45 dinara po kilogramu.

Ratari traže i da država otkupi dodatne količine pšenice, kao i da na vreme interveniše na tržištu ovogodišnjeg roda kukuruza.


 
suncokret protiv suncokreta

ko je Olga Curovic direktorica zajednice za industijsko bilje u N S koja nas napada svakom prilikom?

Ona je direktor tajkunske zajednice preradjivaca industrijskog bilja koji su je i osnovali gde se u delatnosti
tacno navodi da im je posao:
zajednicki nastup tajkuna na domacem i stranim trzistima
kako to funkcionise:
od nekog iz ministarstva poljoprivrede dobiju sabrane nase setvene planove vide koliko smo cega posejali i onda pocinje
"paklena kuhinja"
Bilo bi dobro kada bi neko ,kome se ukaze prilika pred sredstvima informisanja,da objasni njenu ulogu kako bi je diskreditovali kao
objektivnu kod sredstava informisanja.

[TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]
1x1trans.gif
[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]

[/TD]
[TD][TABLE="width: 101%"]
[TR]
[TD]Osnivači:
- A.D. Vital - Vrbas,
- Dijamant A.D. – Zrenjanin,
- Fabrika ulja Sunce – Sombor,
- Plima M A.D. – Kruševac,
- Fabrika ulja Dunavka – Veliko Gradište,
- Fabrika ulja Banat – Nova Crnja,
- VictoriaOil A.D. Šid – Šid,
- Sojaprotein A.D. – Bečej,
- Institut za ratarstvo i povrtarstvo Novi Sad,
- Agrocoop A.D. – Novi Sad,
- Sunoko D.O.O. – Fabrika šećera Bačka D.O.O. – Vrbas,
- Crvenka Fabrika šećera A.D. – Crvenka,
- A.D. Šajkaška Fabrika šećera– Žabalj,
- Sunoko D.O.O. – A.D. Šećerana-Jedinstvo – Kovačica,
- Sunoko D.O.O. – A.D. Jugozapadna Bačka – Bač,
- A.D. Zrenjanin – Zrenjanin,
- A.D. Fabrika šećera TE-TO– Senta,
- Sunoko D.O.O. – D.O.O.. Donji Srem – Pećinci,
- JT International A.D. – Senta,
- Duvanska industrija Čoka – Čoka

Delatnosti društva:

- trgovina poljoprivrednim proizvodima, repromaterijalom, ambalažom i dr.

Društvo obavlja poslove razvoja industrije šećera, ulja, piva,
duvana, sirka, lekovitog i aromatičnog bilja i to putem:

- zajedničkog nastupa pri nabavci repromaterijala i plasmanu
proizvoda na domaćem i stranom tržištu, [/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
[TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD] [/TD]
[TD][TABLE="width: 101%"]
[TR]
[TD]Osnivači:
- A.D. Vital - Vrbas,
- Dijamant A.D. – Zrenjanin,
- Fabrika ulja Sunce – Sombor,
- Plima M A.D. – Kruševac,
- Fabrika ulja Dunavka – Veliko Gradište,
- Fabrika ulja Banat – Nova Crnja,
- VictoriaOil A.D. Šid – Šid,
- Sojaprotein A.D. – Bečej,
- Institut za ratarstvo i povrtarstvo Novi Sad,
- Agrocoop A.D. – Novi Sad,
- Sunoko D.O.O. – Fabrika šećera Bačka D.O.O. – Vrbas,
- Crvenka Fabrika šećera A.D. – Crvenka,
- A.D. Šajkaška Fabrika šećera– Žabalj,
- Sunoko D.O.O. – A.D. Šećerana-Jedinstvo – Kovačica,
- Sunoko D.O.O. – A.D. Jugozapadna Bačka – Bač,
- A.D. Zrenjanin – Zrenjanin,
- A.D. Fabrika šećera TE-TO– Senta,
- Sunoko D.O.O. – D.O.O.. Donji Srem – Pećinci,
- JT International A.D. – Senta,
- Duvanska industrija Čoka – Čoka
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


Ovde je prakticno spisak kompanija kojima ispred ulaza treba parkirati mehanizaciju i polako, strpljivo. Ne zivite vi od njih nego oni od vas.
 
rsmg.jpg

qmu9.jpg

r3f3.jpg
ra88.jpg


Asocijacija poljoprivrednika Sonta uz podrsku Prigrevice okupila se da izrazi nezadovoljstvo ponudjenim cenama ratarskih proizvoda i da podrsku poljoprivrednicima u protestima...
 
Steve, kakva je to blokada ako pustate sat vremena a samo pola sata blokirate? Ovakvim tempom necemo nista uraditi i tek cemo ga onda najebati... U Vlajkovcu je kontra, sat vremena blokade, pola pustamo.
 
i ovako su vozaci veoma-veoma besni na nas jer kako kazu ovim sto njima blokiramo put nista necemo postici, po njima trebalo bi otkupljivacima blokirati izlaze!!!!
 
Nazad
Vrh