Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Podele ,podele uvek je bilo i biće, razlika je samo kakve. Šta reći ja imam traktor star 35 god. i kuburum sa njim, treba da se uputim za BG. Imam svoji 10 ha i dvoje dece koje školujem. Mislite da su meni cene polj.proizvoda uredu, e pa varate se.
 
Svaka cast Zrenjaninci:bravo:

- - - - - - - - - -

Proslo je dosta traktora kroz Titel ,za banat a mnogi su otisli i kolima ,tako da ne spavaju bas svi u backoj,bilobi puno vise i Titeljana neg je danas seoska slava,pa skoro svi imamo gostiju.
Stevo krenite sutra,i nama je seoska slava i Crepajcima ali ujutru i mi krecemo.Ja bi sad d..e moje pojeo sto nisam na putu.Ocekujemo ogroman odziv za ujutru.
 
Cene ne odgovaraju nikome, ali...
Psenice je bilo 3x vise zasejano nego suncokreta i prinos po povrsini je 2x veci u kg-ima.Znaci pljacka seljaka je bila 6x veca nego na suncokretu.Ko je mene pitao dal meni odgovra cena psenice od 16 din kada sam se razduzivao za dugove,placao zakupe.Nije mi ostalo ni za seme za jesen,ali nigde nisam ostao duzan.
Suncokreta nemam posijano nista.A zasto???Suncokret kad sazri moras vrsiti,predati i gotovo.Daju ti koliko oni hoce, i to dobro znaju.Sa kukuruzom mozes malo sacekati,cardak,lager,pa na kraju i ostaviti na njivi par meseci.
Sad se trazi cena za psenicu i kukuruz iz Budimpeste, a za suncokret 45 din?!?Pa zasto se ne trazi i za suncokret Budimpestanska cena, ili zasto se ne trazi i za kukuruz 22-25 din???Nek bude i kukuruz 20% manje nego prosle godine isto kao i suncokret.
Mnogi zakupci velikih povrsina(ne oni "obicni" paori) su posijali ove godine suncokreta, jer su mislili posle proslogodisnje cene da ce se sad obogatiti na suncokretu.Ljudi moji, da su oni proveli malo vise godina u poljoprivredi znali bi da suncokret nikada nema dobru cenu dve godine za redom.
A odgovor na pitanje zasto Backa ne izlazi???Jednostavno!Vodje nasih asocijacija su se obogatili na proteklim protestima preko nasih ledja, ali toliko, da se ni ne moze opisati.Ljudima se zgadili protesti, jer su njima usta zatrpana glupim obecanjima, a pojedinci se obogatili preko noci za vise generacija.
 
Ljudi su nezadovoljni takodje u Backoj , ne znam ni sam sta se ceka ... verovatno zetva soje koja je krenula , ne znam ni sam sta da mislim zasto nije nista organizovano . Svi smo u istim govnima sa ovakvim cenama zitarica i uljarica .
 
Napravite udruzenja MALIH I SREDNJIH poljoprivrednika,svako od vas zna ko je ko u selu i ko moze da se prikljuci udruzenju a ko ne,takodje znate ko hoce da radi u udruzenju za dobrobit malih i srednjih a ko misli samo na svoje d..e.
 
Aman ljudi jel vi citate zahteve. Neradi se samo o suncokretu vec o svim ratarskim kulturama.Boze cirajte, slusajte medije i ne nalazite razloge za ne izlazak traktorom. Dosta bre vise sa praznim pricama ve uradite nesto za sebe da vam sutra bude bar za dlaku bolje a ne da vas svi luoaju po glavi.
 
gyxi.jpg

I Sumadija ne cuti...ovo je slika od 7h jutros...
kada smo krenuli na voznju bez namere da se pravi nered..policija nam blokira put i pravi smetnju kao i uvek
o9lb.jpg

Negde 30-tak traktora trenutno kod nas...
 
Bravo Marko.
Krenuce i Backa,sastanci su im u toku,dogovaraju se i oni.za 2-3 dana se ocekuje i njihov izlazak na puteve.
 
Bem ti more i letovanje, sedim od jutros na terasi i citam i gledam a nemogu nista da uradim da pomognem, ovde kod mene u hotelu ima par ljudi iz bg koji kazu da treba blokirati ceo beograd i da nas podrzavaju beogradjani u potpunosti, ja se u subotu vracam iz Grcke i nadam se da cu se prikljuiti samo neka da bog da ovi prihvate nase zahteve.
 
Podrzavam proteste i da sam negde blize rado bih se prikljucio.Najbliza uljarica od mene se nalazi u Velikom Gradistu ali ona ne radi.Tako da bi bilo uzalud ici.
 
Tacno zna li ko , koje su to 5 tacaka sto se zeli predati vladi ? Ima li gde to u pisanoj formi da svi vidimo ?
 
Nazad
Vrh