Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Večeras u 20h sastanak Euro Banata u Kovačici 99% se izlazi na proteste, u Padini ogorčenje poljoprivrednika je ogromno, većina poljoprivrednika je spremna za proteste jer stvarno više drugog izbora nema i dosta je bilo odlaganja, sa ovakvim cenama za dve godine svićemo propasti.
 
Večeras u 20h sastanak Euro Banata u Kovačici 99% se izlazi na proteste, u Padini ogorčenje poljoprivrednika je ogromno, većina poljoprivrednika je spremna za proteste jer stvarno više drugog izbora nema i dosta je bilo odlaganja, sa ovakvim cenama za dve godine svićemo propasti.

Moze te cene , al da mozemo odmah sipati dizel po nizoj ceni , imati podsticaje kao svi u okruzenju i podhitno se osloboditi njihovog monopola i zelenasenja !!

Ima li neko iz Backe da organizuje protestnu voznju , sem Kaca nisam cuo do sad ? Zasto Backa spava ?:spavam:
 
OBAVEŠTENJE

Opština Sečanj tj. njeni poljoprivrednici kreću sutra u 8:00 ispred FAM Sečanj ka uljari Dijamat u Zrenjaninu.Protesti su prijevljeni i imaćemo pratnju policije do Dijamanta.Odaziv se očekuje u daleko većem broju nego oba prethodna protesta.
Kod mene je upravo bila patrola policije(dok sam prethodno pisao).Upisali su podatke i obevestili me da ćemo biti pušteni samo do Zrenjanina i Dijamanta.Neće nam se dozvoliti da idemo za Beograd.Da ne konzumiramo alkohol i da traktori budu ispravni.Niko neće biti usput zaustavljan,legitimisan,kontrolisan niti bilo šta drugo.
Znači neka učešće uzme svako ko može i smatra da treba.Ostali koji nisu toga mišljenja neka odjebu iz ove teme i ako hoće otvore novu"antiprotesti" pa nek tamo opravdavaju cenu od 22,5din/kg suncokreta bez PDV-a.
 
Pa mora da je danas jer sutra u Dijamant posle 9:00 neće ni golubovi ući a kamoli neko drugi.
Evo ovim putem bih se unapred izvinio kamiondžijama ako budu blokirani i onemogućeni da kipuju svoje kamione.Ovaj protest nije upućen protiv njih jer su i oni radnička klasa ove države.Imajte malo strpljenja i tolerancije prema nama i setite se samo da ste pre par meseci i Vi blokirali puteve i granice.Uz obostrano razumevanje problema neće biti.
A oni koji eto hoće "da otkinu glave" eto znaju da ću biti sa drugarima ispred Dijamanta pa neka dođu.
 
Napominjao sam da pomenuti gospodin nemože da bude predsednik asocijacije jer sa takvima se lako izlazi na kraj a i nezna šta su muke paorske. Kod nas u St.Pazovi situacija je nedifinisana puno ih ima sa dva lica u samom upravnom odboru tako da neznam dali ćemo se i mi pridružiti. Sve to je trebalo odraditi u toku a najkasnije posle žetve i to po ubrzanom postupku a ovako se samo izgubilo dragoceno vreme i poverenje samih članova poljoprivrednih udruženja dali istima verovati ili ne.
Danas ce da bude smenjeno rukovodstvo Asocijacije na telefonskoj sednici.Vrsilac duznosti ce da bude Telbis Joza,a posle protesta ce da se formira celo rukovodstvo.Dosta su manipulisali nama,Husarik je perfektan manipulator,sinos je izneo takav tekst da je ljudima doslo da zaplacu i kazu MA NECEMO NA PROTESTE,JEBES SVE NEK PROPADNE i u tom momentu da nisu pojedina udruzenja odreagovala i prekinula ga u tim zalopojkama verovatno bi im uspeo podmukao plan,ali o tom planu u nekom drugom postu.
 
Moze te cene , al da mozemo odmah sipati dizel po nizoj ceni , imati podsticaje kao svi u okruzenju i podhitno se osloboditi njihovog monopola i zelenasenja !!

Ima li neko iz Backe da organizuje protestnu voznju , sem Kaca nisam cuo do sad ? Zasto Backa spava ?:spavam:
Zato sto su druze moj u Backoj najveci lopovi skorojevici koji su zahvaljuci zadnjih par godina stekli enormno bogatstvo i ako pocnu da se bune moze nekome da padne na pamet pa da ih propusti kroz reseto i preispita odakle im tolki novci::jako_besan::
 
Jest da nema veze sa temom ali moram da te ispravim, lale su samo iz Banata :osmeh:

Podržavam protest u potpunosti, valjda će i naši da se organizuju i krenu, crnjanska nam je najbliža, žao mi što nisam kući trenutno inače bi sigurno išao
 
Danas u 14 h.
Ako sam dobro razumio, zahtevi su:
suncokret oko 45 rsd a ostale kulture po ceni berze u Budimpesti.

Slažem se i podržavam proteste alo ljidi nećemo se valjda dizati na svaku cenu svakog proizvoda.
Zašto se ne bi izvršio pritisak za nabavku nafte po ceni od 100 din (itekako mogu oni to da odrade)
Zašto se ne definišu datumi isplate premija i podsticaja
Odrediti paritete repromaterijala u odnosu na naše proizvode koji bi važili i u buduće.
Ima toga još.
 
Nemoze Upravni odbor da ga skine jer ga je skupstina postavila,a zato ova dvojica odleprsala.

Jutros u tri reci je dogovoren ovaj potez i vecina se slozila sa tim.

- - - - - - - - - -

SMENJENI SEKRETAR I PREDSEDNIK UO ASOCIJACIJE POLJOPRIVREDNIKA BANATSKI PAORI!

kategorija Agroekonomija | 27.08.2013 | komentara (0)

Kako saznaje sajt Znanje na poklon danas je na telefonskoj sednici UO Asocijacije poljoprivrednika Banatski paori odlučeno da se smene predsednik upravnog odbora Mika Dorel i sekretar Nenad Manić. Članovi UO Asocijacije koji su glasali za smenu smatraju da dosadašnji sekretar i predsednik UO Asocijacije nisu radili u interesu poljoprivrednika, jer nisu uspeli da se izbore za više cene ratarskih proizvoda. Većina članica Asocijacije smatra da je dobro što je došlo do smene, ali je saglasna u jednom da je u ovom trenutku, bez obzira na smenu, najvažnije da se održi jedinstvo unutar same Asocijacije zbog predstojećh protesta. Do izbora novog sekretara i predsednika UO Asocijacije poljoprivrednika Banatski paori biće uvedena prinudna uprava. Predsednik Skupštine Asocijacije poljoprivrednika Banatski paori Jan Husarik je potvrdio da je održana telefonska sednica na kojoj je izglasana smena sekretara i predsednika UO Asocijacije ali je izrazio sumnju da je ovakav postupak smene utemeljen na Statutu Asocijacije. – Bez obzira, u ovom trenutku je najvažnije da budemo pribrani i jedinstveni. – rekao je Husarik.
 
Sastanak sa predstavnicima uljare "Dijamant" i predstavnika udruzenja poljoprivrednih prozvodjaca Zrenjanin i clanova na udruzenja iz S.Crnje zavrseni su neuspesno. Ponudjena cena od 26 din nikoga nije mogla da zadovolji tako da udruzenja sutra izlaze u protrest. Poljoprivrednici sutra se nalaze od 10h ispred kapija uljara u Crnji i Zrenjaninu.
 
Nazad
Vrh