Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
PA KRENI SLOBO BRATE DA POTRAZIS NESTO OD TOGA U STVARNOM SVETU ima zivota i van virtualnog sveta tamo svi zajedno MORA se sa necim poceti
 
Podržavam proteste i spreman sam da se priključim ovog puta ukoliko se smisli nešto pametnije od izazivanja omraze prema poljoprivrednicima kod ostalog stanovništva. Nije loša ideja da pravimo gužvu na kapijama prerađivačkog sektora(tajkuna) pa kud puklo da puklo. Pa šta i ako bude malo zorta!? Ratovi su za nas "dobar dan", a kamo li malo zviždanja i gurkanja. Dobro reče Mačvan da će nas tada radnička klasa(naši prirodni saveznici) posmatrati kao heroje i kao obične ljude slične njima, a ne tirane koji po svemu liče na njihove gazde koje ih ucenjuju i eksploatišu.
 
Ne moze tako njima su inputi manji mi se ne borimo vise za zaradu nego da vratimo ulozeno odgovor za SAMA:ppozdrav:
 
Večerašnji sastanak, da se odloži bilo kakva protestna vožnja i da se sačeka četvrtak sastanak sa Vladom Srbije i Asocijacijom B.Paora i da ista Asocijacija ima podršku Zrenjaninskog opštinskog udrušenja.
 
ljudi sve to postoji sto vi pricate ali dal mislite da ce vam savakom po naosob to stici na poruku meili ili da vas vuku za ruku da vam to saopste SAMI morate da se zainteresujete . STO nas je vise TO je manja mogucnost da nama manipulisu pojedinci i interesne grupe. IZADJITE pa svi sajedno ispricajte dogovorite DAJTE SVOJ GLAS PROTIV KORUPCIJE I UGNJETAVANJA MONOPOLISTA
 
Moj vam je savet da se dogovori i naprave realni zahtevi.Cene od prosle godine sigurno nece proci.Dovoljno je da se drzite svetskih berzi i cene +- dinar,a ne da trazimo 50% vise od Pariza.:osmeh:
Kako mi možemo da se držimo cena na svetskoj berzi kada države koje su na svetskoj berzi svoju poljoprivredu pomažu 10 puta više nego ovi naši. I kako Srpska poljoprivreda da bude konkurentna na svetskoj berzi bez pomoći države
 
sta-se-desava-ako-cutis.jpg
 
Tako kao ti razmisljanje moze da ima samo neko kom je poljoprivreda usputni posao.Zasto ti ako radis u nekoj firmi ne kazes da ti placaju samo put?A zaradu nek uzme neko drugi,ziveces tu jednu godinu od vazduha,neces kupovati nista sto ti je potrebno...Razmisli sta si napisao-"proizvesti samo za sebe."
Nikada nisam bio zaposlen,poljoprivreda mi je osnovno zanimanje.Ovo sto sam napisao je moje razmisljanje,mada se i ja trudim da imam sto vece prinose i sto bolje useve,ali malo koristi imam kad nas ovi "ubiju" sa cenama.Smanjiti proizvodnju na minimum znaci,sto manje ulaganje,bez djubriva,hemije..........inormalno,bice manji i prinosi.A ovim mesetarima i sicardzijama je nas proizvod i nasa proizvodnja izvor finansiranja,ne znaju koliko bi nam naplatili repromaterijal koji kupujemo od njih a isto tako ne znaju koliko bi nam malo platili nas proizvod.Kada bi to stalo,malo njihovig proizvoda kupujemo,ostaje im na lageru,isto tako malo nasih proizvoda iznosimo na trziste,njihova finasiska moc opada i propadaju,mesetari i sicardzije,posle njih dolaze stvarno pravi,sposobni poslovni ljudi,sa zdravim kapitalom,koji bi ponudili realne uslove proizvodnje,realne cene repromaterijala i realne cene nasih proizvoda.To sve moze da se izdesava za godinu dana i seljak bi to prebrodio ali.......Ne ocekujem da svi shvate,ipak smo mi svi malo alavi na pare i sad nam daj a za tri godine,e za tri godine ce mo i razmisljati.
 
Kako mi možemo da se držimo cena na svetskoj berzi kada države koje su na svetskoj berzi svoju poljoprivredu pomažu 10 puta više nego ovi naši. I kako Srpska poljoprivreda da bude konkurentna na svetskoj berzi bez pomoći države
Pa treba traziti vece subvencije,mada nisam optimista po tom pitanju,a ne da cena bude veca od Pariza.Pa ko ce to da kupi :sta: Jedino kad u Parizu nestane.
 
Imam ja pitanje za sve koji nisu izlazili na predhodne blokade da li su vratili novce

Osećam se prozvanim. Većini nas koji nismo podržali prethodne proteste, u glavnom sirotinja, subvencije svakako nisu ni sledovale pa samim tim nemamo ni šta da vraćamo. Nema logike uplaćivati PIO za mali posed jer bismo tako samo pravili od gotovog veresiju, tj. davali oko 70000 u napred da bi nam onda država jednog lepog dana možda vratila otprilike isto toliko u vidu subvencija.
 
kad su taki fini

- - - - - - - - - -


kad su taki fini
Igraci dobili utakmicu a navijaci pljuju igrace

- - - - - - - - - -

Osećam se prozvanim. Većini nas koji nismo podržali prethodne proteste, u glavnom sirotinja, subvencije svakako nisu ni sledovale pa samim tim nemamo ni šta da vraćamo. Nema logike uplaćivati PIO za mali posed jer bismo tako samo pravili od gotovog veresiju, tj. davali oko 70000 u napred da bi nam onda država jednog lepog dana možda vratila otprilike isto toliko u vidu subvencija.
Ne treba da se osecas prozvanim ja mislim na one sto imaju sva prava i sto rade 100h a mene odgovaraju da ne idem
 
Osećam se prozvanim. Većini nas koji nismo podržali prethodne proteste, u glavnom sirotinja, subvencije svakako nisu ni sledovale pa samim tim nemamo ni šta da vraćamo. Nema logike uplaćivati PIO za mali posed jer bismo tako samo pravili od gotovog veresiju, tj. davali oko 70000 u napred da bi nam onda država jednog lepog dana možda vratila otprilike isto toliko u vidu subvencija.
Kod nas ih je bilo koji rade po 50-60-70ha pa nisu bili na proteste a posle bili prvi za predaju.
 
Nazad
Vrh