Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Cik da vidim dal sme neko da me blokira,pa glavu bi mu otkinuo.i gledajte da prvi budu oni sa najmanje zemlje i najlosijom mehanizacojom,naj sirotiji,a ovi sa clasovima bukaci na zacelju.treba tenkovi da izadju i sve da zgaze,pa imate li ista u glavi.?kojoj je to budali na pamet palo da ide na granicu...
Ne vredi,opet bi "otkinuo"glavu nekom muceniku,koga je muka naterala da izadje na protest je l nema dete da spremi u skolu,nema ujutro da mu da za dorucak,nema za mnogo toga,a uz to je i izmanipulisan od ovih bumbara sa zacelja,samo,nisu oni uvek na zacelju,kad se dobija nesto od drzave oni su prvi a, ujedno, i od ovih protesta ce samo oni i imati korist kao i od onih proslih.Ne treba blokirati granice,niti puteve,blokiramo obicne gradjane.Najveci vid protesta bi bio kada bi samo jednu godinu prestali da sejemo,da nista ne proizvedemo,sem za sebe,da se prehranimo,pa neka se onda i drzava i otkupljivaci i preradjivaci zapitaju sta se to desilo,a mi ne bih bili na velikom gubitku je l i ovako poslujemo oko nule ili u minusu,mislim na veliku vecinu onih sa sitni i srednjim posedom a takvih je u Srbiji oko 87%,a to je ogroman broj seljaka,ogromna snaga i moc,samo neorganizovana a to ovi "mocni" znaju,zbog toga i osnivaju svoja udruzenja,asocijacije i sta ja znam sve,i tako nas drze pod kontrolom.
 
to nesejanje ili setva sa minimalnim ulaganjima sem nama smanjili bi profit trgovcima veštačkog đubriva i sl. a mafijaši bi opet profitirali uvozom....
blokada otkupnih mesta, prerađivačkih firmi,luka je trenutno jedini vid borbe
 
Macva jel ti zaista misliš da t sto bune da se ide i sto ce ici da su.mučenici i da nemaju para detetu za školu?grdno se varas to su izuzetno bogati ljudi koji će izmanipulisati ove sitne zarad svoje dobre zarade,a kasnije će te sitne koji se kurobesaju da sada idu kupiti za šaku jada.voze dobrs kola imaju jahte i glisere,dzipove,po par 100ha itd.pa sad vidi koga ti sazaljevas

- - - - - - - - - -

Macva jel ti zaista misliš da t sto bune da se ide i sto ce ici da su.mučenici i da nemaju para detetu za školu?grdno se varas to su izuzetno bogati ljudi koji će izmanipulisati ove sitne zarad svoje dobre zarade,a kasnije će te sitne koji se kurobesaju da sada idu kupiti za šaku jada.voze dobrs kola imaju jahte i glisere,dzipove,po par 100ha itd.pa sad vidi koga ti sazaljevas
 
Cik da vidim dal sme neko da me blokira,pa glavu bi mu otkinuo.i gledajte da prvi budu oni sa najmanje zemlje i najlosijom mehanizacojom,naj sirotiji,a ovi sa clasovima bukaci na zacelju.treba tenkovi da izadju i sve da zgaze,pa imate li ista u glavi.?kojoj je to budali na pamet palo da ide na granicu...

I ako bi blokada bilo , blokira se teretni saobracaj .. ne lupaj bzv , ni ja nisam da se maltretira obican narod ..

@Slobapatrola ... te koje spominjes se i nejavljaju za protest .. Oni su vec kupljeni zna se od koga
 
ma nezeli svako nit ima nameru da bude trgovac...kao sto mi pucamo na robi,pucace i drugi pa da vidimo kako je to... kao sto kazu sta mene boli uvo koliko je suncokret, tako i mene bas zabole kakva ti je roba... dajem primer,nemoj se ljutis
 
to nesejanje ili setva sa minimalnim ulaganjima sem nama smanjili bi profit trgovcima veštačkog đubriva i sl. a mafijaši bi opet profitirali uvozom....
blokada otkupnih mesta, prerađivačkih firmi,luka je trenutno jedini vid borbe
Pa ko su trgovci djubrivom,hemijom,semenima,ko su vlasnici okupnih kapaciteta,preradjivackih kapaciteta,hladnjaca,klanica,silosa,mlinova.......Kako kazes 'mafijasi bi opet profitirali uvozom".sta mislis odakle njima sredstva da uvoz i da rade ovo sto rade,pa uzimaju od nas po minimalnim cenama,prodaju po visim i uzimaju ogroman novac na razlici i dalje posluju a samo jednu sezonu da nemaju robu kojom manipulisu,propalo bi njih 90%,trziste bi se sredilo jer bi opstali samo posteni i sa zdravim kapitalom.A ti "mafijasi" su ovde oformili trziste kakvo njima odgovara i sprecavaju svakog drugog da udje,a nama kazu,"cena je ta a vas niko ne tera da sejete" sto su u jednu ruku i u pravu,niko nikog ne tera ni na sta.

- - - - - - - - - -

Macva jel ti zaista misliš da t sto bune da se ide i sto ce ici da su.mučenici i da nemaju para detetu za školu?grdno se varas to su izuzetno bogati ljudi koji će izmanipulisati ove sitne zarad svoje dobre zarade,a kasnije će te sitne koji se kurobesaju da sada idu kupiti za šaku jada.voze dobrs kola imaju jahte i glisere,dzipove,po par 100ha itd.pa sad vidi koga ti sazaljevas

- - - - - - - - - -

Macva jel ti zaista misliš da t sto bune da se ide i sto ce ici da su.mučenici i da nemaju para detetu za školu?grdno se varas to su izuzetno bogati ljudi koji će izmanipulisati ove sitne zarad svoje dobre zarade,a kasnije će te sitne koji se kurobesaju da sada idu kupiti za šaku jada.voze dobrs kola imaju jahte i glisere,dzipove,po par 100ha itd.pa sad vidi koga ti sazaljevas
Procitaj do kraja sta sam napisao,bas to da su sitni izmanipulisani od strane ovih velikih koji ce da skinu kajmak
 
to nesejanje ili setva sa minimalnim ulaganjima sem nama smanjili bi profit trgovcima veštačkog đubriva i sl. a mafijaši bi opet profitirali uvozom....
blokada otkupnih mesta, prerađivačkih firmi,luka je trenutno jedini vid borbe
Zemljak,da l bi bilo svrhe za vreme zetve blokirati Djordjica mlin,Ruzica,silos u Bogaticu,silos u Sapsu, FSH Sabac,da psenica nije pristizala i da su zvrjali prazni,i sta bi bilo sa njima posle ove zetve,a mi bi jednu godinu preziveli,o tome pricam,a mi ne gubimo mnogo,i ovako smo na nuli,ako ne gresim,ako gresim,onda ne treba da se bunimo.
 
Mozda gresim,al mislim da svaki auto put ima i stari put,tj obilaznicu.Sto u suprotnom nije slucaj.Znaci ako se blokiraju lokalni putevi trpi lokalno stanovnistvo,koje mozda ide na posao ili kod lekara.Ako se blokira auto put mislim da ima dovoljnog efekta,cak mozda i veceg,al se ne navlaci gnev gradjana.Naravno da i u tim slucajevima treba propustati hitne slucajeve.
Po meni je cilj skretanje paznje na problem i resiti isti,a ne praviti kolaps u drzavi i tuci se po lokalnim putevima.
 
SLOBAPATROLA
Čik da vidim dal sme neko da me blokira,pa glavu bi mu otkinuo.i gledajte da prvi budu oni sa najmanje zemlje i najlosijom mehanizacojom,naj sirotiji,a ovi sa clasovima bukaci na zacelju.treba tenkovi da izadju i sve da zgaze,pa imate li ista u glavi.?kojoj je to budali na pamet palo da ide na granicu...
O tome i pricam aj nek mi neeko blokira kamion pun. Kvarljive robe.jel smes ti?


Evo Slobapatrola ja ti obećavam javno da ćeš biti ponovo blokiran ako dođe do blokada kao što si bio i svaki put kad su bili protesti, i nemoj više da se praviš tolko pametan i da izigravaš neku facu. Dugo se nisam javljao ali nemogu više da čitam kakve gluposti pišeš, nestoje na blogadama tajkuni već obični mali i sredni poljoprivrednici koji se bora da prežive i na prošlim protestima niko nije izmanipulisan, i ti si zahvaljujući protestima prošle i pre dve godine dobio subvencije a na njima nisi učestvova a i sada imaš sejan suncokret pa bi trebao da učestvuješ u protestima ako do njih dođe a ne da pišeš koje kakve gluposti. Ja se lično nadam da do protesta neće doći jel svakako da oni ometaju i obične građane ali ako otkuplivači nastave sa ovakvom politikom i ništa se nepromeni u narednih par dana a država ništa nepreduzme mi obični mali i srednji poljoprivrednici koji živimo čisto od poljoprivrede drugi izbor nemamo. Jel država mogla da se meša u cene poljoprivrednih proizvoda kada su cene išle na gore raznim zabranama izvoze i taksama što nebi mogla sada da spreči monopoliste da okupe poljoprivredne proizvode po sramno niskim cenama

 
Treba blokirati puteve u znak protesta i to svako u svojim mestima. Građanima koji prolaze, ostaviti alternativi prolaz.
 
O tome i pricam aj nek mi neeko blokira kamion pun. Kvarljive robe.jel smes ti?
Ukoliko se put blokira to ce da vazi za sve pa i za vas , naravno osim za hitne slucajeve a vas kamion ce morati da ceka kao i svi drugi.Vi niste iznad drugih i za vas ce da vaze ista pravila kao za sve druge .Ukoliko ste nezadovoljni obratite se ministarstvu saobracaja ili policije.Posto vas evidentno ne doticu nase muke tako ni nas nece doticati vasa kvarljiva roba.
 
Nazad
Vrh