Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
A za nekog i vid zabave,a za nekog dse malo keri ako je kupio novu mašinu.uz puno piva uvek bude i dobre zabave,šali,ma kad pogledas i nije to tako lose da se malko družimo i jebavamo raju.i onda dobijemo 10 sin vise za suncokrer,ali i jedno 6500 za npk 161616,i 10000 za vreću pionira i plus jedno 5000 za bilo kog kineza nikosuldurona...e to niko od vas ne gled svi bi bili zadovoljni da dobiju vecu cenu neki.dinar a a sto nam ga uyeraju na drugi način nema veze

- - - - - - - - - -

A za nekog i vid zabave,a za nekog dse malo keri ako je kupio novu mašinu.uz puno piva uvek bude i dobre zabave,šali,ma kad pogledas i nije to tako lose da se malko družimo i jebavamo raju.i onda dobijemo 10 sin vise za suncokrer,ali i jedno 6500 za npk 161616,i 10000 za vreću pionira i plus jedno 5000 za bilo kog kineza nikosuldurona...e to niko od vas ne gled svi bi bili zadovoljni da dobiju vecu cenu neki.dinar a a sto nam ga uyeraju na drugi način nema veze
 
A jel to nacin za resenje problema ?

Izleda da ce od iduce godine u kalendar poljoprivrednih radova biti neophodno upisati i nedelju dana za kojekakve strajkoev i proteste.
 
Sasvim je ocekivano da raznorazni imaju zadatak da ubace razdor medju poljoprivrednike. Ko zivi za zemlju i od zemlje sigurno nece mirno gledati unistenje koje se priprema. Kao sto neko rece kada je drzava mogla da intervenise sa zabranama izvoza i obaranjem cena u proteklom godinama moze i sada da reaguje kod srozavanja nasih proizvoda. I prvi potpredsednik vlade je izjavio da je afera sa aflatoksinom bila iskonstruisana od pojedinih lobija ali sve je ostalo na recima. Da li je tesko shvatiti gde je problem kada su otkupne cene u npr. Madjarskoj daleko vece a hrana u marketima jefinija i kvalitetnija nego kod nas. Problem, je u monopolu trgovaca, otkupljivaca i preradjivaca a svima nam je jasno o kome se radi. Aferu aflatoksin je pokrenuo njihov covek a samo onaj kome je to zadatak nece da podrzi poljoprivrednike u protestima. Mislim da se ne radi samo o obaranju cena vec se vrse i pripreme za uvodjenje GMO hrane na nase njive a ako to dozvolimo onda nas stvarno vise nece biti. Licno nisam ni ja za blokade iskreno hteo bih nesto daleko radikalnije ali ne bih ni haos u drzavi mada ce se bez drasticnih akcija ovaj cvor vrlo tesko razvezati.
 
Iza cele ove ujdurme stoji korumpirana drzava i dok drzava ne uredi pravila igre uvek ce se lomiti preko nasih ledja.Sa drzavom svi dosadasnji pregovori nisu dali rezultate dakle prinudjeni smo da napravimo blokade ako mislimo da isteramo nas interes.Ova drzava samo taj jezik razume i samo tad se angazuje da ispravi ocitu svoju gresku.
 
Dali ima jos neko da se slaze samnom?ako sam jedini onda samnom nesto nije uredu,ili ima i onih koji ne smeju da se oglase,,
Slazem se sa tobom u nekim stvarima,ali ne u svim,sto je i normalno,i sa mojim misljenjem neko se slaze,neko ne i u redu je.I ja mislim da bi blokada puteva i granicnih prelaza sada bila kontraproduktivna.Blokirati uljare,silose,otkupna mesta u svakom slucaju je bolje,ne bi izazvali gnev naroda,jos bi dobili i podrsku.Moje misljenje je da treba smanjiti proizvodnju na minimum,ili cak jednu godinu proizvesti samo za sebe,to bi bio najveci udarac za ove manipulatore,tek posle toga bi dosli i do normalnih cena ,normalnih uslova proizvodnje i koliko vidim mnogi nisu za to.
 
Ne predati im robu i blokirati njihove fabrike da ni uvozna roba ne dodje do njih.
A sta raditi sa tolikim suncokretom?1 vagon suncokreta zauzima mesto kao 2 vagona kukuruza.Ko ima takvo skladiste,moz se izbroje na prstima jedne ruke.Jedino da vidimo sa Dr.Grujom da nam uzme na cuvanje,njegov hangar diFtuje dobro.:osmeh:
 
Slazem se sa tobom u nekim stvarima,ali ne u svim,sto je i normalno,i sa mojim misljenjem neko se slaze,neko ne i u redu je.I ja mislim da bi blokada puteva i granicnih prelaza sada bila kontraproduktivna.Blokirati uljare,silose,otkupna mesta u svakom slucaju je bolje,ne bi izazvali gnev naroda,jos bi dobili i podrsku.Moje misljenje je da treba smanjiti proizvodnju na minimum,ili cak jednu godinu proizvesti samo za sebe,to bi bio najveci udarac za ove manipulatore,tek posle toga bi dosli i do normalnih cena ,normalnih uslova proizvodnje i koliko vidim mnogi nisu za to.
Tako kao ti razmisljanje moze da ima samo neko kom je poljoprivreda usputni posao.Zasto ti ako radis u nekoj firmi ne kazes da ti placaju samo put?A zaradu nek uzme neko drugi,ziveces tu jednu godinu od vazduha,neces kupovati nista sto ti je potrebno...Razmisli sta si napisao-"proizvesti samo za sebe."
 
da li neko moze da mi pojasni kako mislite da jedne godine svedemo proizvodnju na minimum ?
pola da posejem , pola da ostavim ne posejano ? i kako da se to resi da svi proizvodjaci , svedu na minimum ?

i jos nesto , kako da cuvam proizvode kuci i to ako neko moze da mi pojasni , nisam pametan kako... nije problem da ja to istovarim u sve supe i kotarke , na sred dvorista , pa neka ceka, vec sta da jedem i od cega da zivim , dok ne docekam odgovarajucu cenu ? ja nemam drugi izvor finansija , a pare trebaju svaki dan ...
ja mogu da prodam nesto , da prezivljavam , a nesto da lagerujem do `boljih cena` , a to je opet dosta robe predato i prodato njima...

po meni i jedno i drugo ponidjeno resenje je van svake pameti i ne izvodljivo..
ljudi zive od poljoprivrede, ne mogu da zive od minimuma proizvodnje i lagerovanja proizvoda do besvesti ... ne mogu da zive ni sa ovakvim cenama i stanjem u drzavi , ali po meni ta dva predloga nicemu ne vode..
 
neznam konkretne zahteve jer se nebavim politikom niti zelim da se bavim,hajde nam ti kazi zasto si protiv?A bio i si i lane protiv a sad tu tvrds da si ucesnik

Koji si ti lik ides da protestujes a ni ne znas sta se trazi?pa dali si ti normalan majke ti?ovo je cista ludost e stvarno ste ...ako ni ne znate koji su zahtevi...Sedi JEDan.
 
Nazad
Vrh