Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Ako cena ne bude bar 35 din za kg suncokreta onda tu nema sta da se razmislja ni dogovor nego blokade i to ne samo uljare jer oni imaju gde da lageruju i do januara,nego sve puteve znaci totalni blokad to ce u najkracem roku voditi do zeljenog rezultata,sledece godine nece niko da seje suncokret ako nas sad zajebu.
 
Znaju se sve je standardno ko i dosad dobili su po 100ha drzavne zemlje po pocetnoj ceni i bespovratne kredite za kupovinu nove mehanizacije!

Najlakse je piskarati i biti kriticar , pa sto ti nisi isao kod Vucica ? Organizuj ti protest .. ... Zbog takvih kao i ti i propadamo i nismo jedinstveni , jer se pravi razdor nas MALIH . Jel to cilj ?
 
Vidim ja da ce ovo biti zanimljivo, ja isteravam mehanizaciju na ulicu pored puta i stavljam suncokret zadenut za nju ,cisto kao opomena mora da se krene od neceg.Kada krene vrsidba ima da nas bude 30% manje zbog radova.
 
Treba da imamo neki stari traktor koji ce da sluzi za blokade, da nam nevicu: eno vozi traktor od 100000e pa se buni::namigivanje::

PS ja vec i sad imam jednog Rusa 74godiste, samo za lokalne blokade,kad ga ugasim nema dalje:haha:
 
A ti si pokrenuo ?
Ja apelujem na asocijacije da se sloze .. vidim da ovi sa vise od 100 ha njima je lepo , cekaju i trljaju ruke misle pasce arenda jer ce mnogi odustati da rade zemlju ako se ovim tempom nastavi .
Ja sam samo jedinka , bar sam najavio pre 2 godine protest MUP-u u mojoj opstini i bio organizator
 
Jedan nadobudni naduvenko inace gradski administrativni moljac sinoc kao vepar zapenio da me kori sto eto imam traktor i lepu kucu a on eto zivi u stanu pa se mi seljaci jos i bunimo i hocemo da blokiramo puteve da on na more ne moze otici.Reko sam mu da sto se mene tice moze ici u majcinu a ako ikad ovu drzavu preuzmu seljaci njemu slicni drzavni sluzbenici opaki neradnici i paraziti crce od gladi.
 
Najlakse je piskarati i biti kriticar , pa sto ti nisi isao kod Vucica ? Organizuj ti protest .. ... Zbog takvih kao i ti i propadamo i nismo jedinstveni , jer se pravi razdor nas MALIH . Jel to cilj ?

sad mi objasnite jel ja kao seljak treba da budem na njivi ili da trckaram okolo ko bezposlicar i da organizujem stogod
ne znam kud da letim kad god si dam oduska samo razmisljam treba jos ovo ,pa ono,pa vako pa nako
jebote pa ni na pecanje da odem ko covek nego sve na brzinu a ne da idem u beograd pa nemam ni para za tamo a kamoli za nazad treba mi bar 2000 hilj. za put do tamo jel tio znas kolko djubra treba ja da izbacim da zaradim 1000 6 sati bajo pa nije to malo i posle si ni za penisnego ak su tamo neka bude da nisu samo oni seljaci ako su blokade nek su blokade put mi dalek 100 meteri samo moj je traktor (rus) mlad 84 god
:ppozdrav:
 
Ja apelujem na asocijacije da se sloze .. vidim da ovi sa vise od 100 ha njima je lepo , cekaju i trljaju ruke misle pasce arenda jer ce mnogi odustati da rade zemlju ako se ovim tempom nastavi .
Ja sam samo jedinka , bar sam najavio pre 2 godine protest MUP-u u mojoj opstini i bio organizator
Pridružujem se apelu i smatram da je poslednja šansa da seljak učini nešto radi svog opstanka. Kukuruz rod 2012 ide u bescenje, pšenica, na redu je sada soja, suncokret... pa da li je u redu da seljak nemože da pokrije ni svoje osnovne troškove. Ljudi koji su bili zaposleni u preduzećima su ćutali sada bih oni možda i digli svoj glas ali preduzeća su se raspala i više nepostoje. Da li i mi treba da ćutimo i čekamo da nam poljoprivreda propadne.
 
Doveden je nas seljak do ivice ambisa , sve nase sto mi proizvedemo je obezvredjeno a drzava stalno zavlaci ruku u nas dzep jer vise nema od koga tako da u sustini mi vise nemamo izbora dakle ili mi ili oni.Mi se borimo za rad i za pravdu a oni da i dalje zive jeftino na nas racun i da nas pljackaju.
 
Najlakse je piskarati i biti kriticar , pa sto ti nisi isao kod Vucica ? Organizuj ti protest .. ... Zbog takvih kao i ti i propadamo i nismo jedinstveni , jer se pravi razdor nas MALIH . Jel to cilj ?
Zbog mene sigurno neces propasti,a sto se jedinstva tice ni tu nisam kriv JA. Da se ja pitam ja bi opet uveo maximum zemlje od 30ha,a sve preko toga bi oduzeo dok se ne dokaze kako su za 4-5god. dosli do 100 i +hektara.Ja sam izlazio na blokada ali ja ni ljudi koji su samnom bili nikakvu korist nismo imali naravno nas tadasnji organizator je tada dobio novog ferdziku od jedne stranke koja je sada u vladi i opet vedri i oblaci zemljom Srbijom!A sto se Vucica tice nije problem zovite me kad sledeci put neko bude isao kod njega i nesekiraj se sve sto tamo bude receno ja cu vam ovde svima preneti,a necu cutati ko sve picketine koje su nas tamo predstavljale(sebe)a sada ni da se jave ni da iznesu sta je postignuto ni nista.Izlaze pred televiziju samo da bi dobili malo na popularnosti i pricali nam price(bajke),a nijedan da kaze javno ej bre Vucicu i Dacicu ili tako ili nikako pa cemo blokirati celu Srbiju.Hrvati su blokirli celu njinu lepu i javno pred televizijom i gomilom paora pricali i pritisnuli ministra poljoprivrede da im udovoji svima a ne ko kod nas samo oni koji su bili iza zatvorenih vrata ti su se i ovajdili ostale ko jebe neka stoje na putevima i neka ih pljuje narod i mrzi!Mnogim velikima je u cilju da nas male izbace iz igre da bi oni imali mesta za manevrisanje,a ja nemam nameru da tima velikima pomazem u tome ja samo hocu svoje parce hleba koje ako treba ima i oruzijem da branim.Nas malih ima mnogo vise od tih velikih ali nas uvek izigraju i vazda smo njihove marionete,a JA TO NECU VISE DA BUDEM!A ja kad bi mogao da organizujem celu Srbiju ali bukvalno celu ja bi usao u tu pricu i bio bi na celu kolone pa ako treba da se gine ginuo bi ne za sebe vec za sve poljoprivrednike sadasnje i one buduce!I samo jos jedno cu vam reci opet smo zakasnili sa bilo cime mi uvek cekamo zadnji minut!A sad odoh spremati kombajn treba kositi suncukret dok je jos po 25din.jer cim krene bice tu i 20din.do kraja!:ppozdrav:
 
OTKUPNE CENE ULJARICA I MONOPOL PRITISKAJU RATARE
Pančevo, 16. avgust 2013.
Asocijacija poljoprivrednika „Banatski paori” posle sastanka sa predstavnicima iz Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede nije zadovoljna dobijenim odgovorima na postavljena pitanja, pa će se ovaj dijalog i nastaviti. Članovi ovog udruženja su otvoreno tražili sprečavanje monopola, koji je vidljiv u agroindustriji, od skladištenja do prerade i cena, poboljšanje statusa malih proizvođača, kao i angažovanje državne administracije u formiranju Agrarne komore.Poljoprivrednici predlažu da se ubrzanim postupkom promeni Zakon o podsticajima u poljoprivredi, kao i Zakon o poljoprivrednom zemljištu. Na sastanku je rečeno da su ponuđene cene za otkup uljarica, kao i pšenice, uvredljive i daleko od poslovnog morala. Iznoseći ova zapažanja Jan Husarik, predsednik ove asocijacije, za „AgroServis” je rekao da je neophodno nizom mera podstaći razvoj porodičnog komercijalnog gazdinstva, kako su i započete promene u ovoj privrednoj grani, ali da su mnoge mere u toku privatizacije i investicione politike zaobišle mala gazdinstva. - Nije pravedno da veliki imaju sve, a mali mnogo manje. Nije pravedno niti za zemlju opravdano da seljak bude gladan, a da se prerađivači bogate i voze jahtama – kaže Husarik. Ako je većina zemljišnog poseda u našem vlasništvu, kaže on, onda se politika prema nama malima mora brže promeniti, od stimulacija do neopravdanog uvoza proizvoda, da bi svima bilo bolje. Razgovori između ove asocijacije poljoprivrednika i Ministarstva se nastavljaju, jer su učesnici zaduženi da o ishodu dogovora već iduće nedelje izveste Aleksandra Vučića, prvog potpredsednika Vlade.
 
Држава да заштити паоре од монопола

БЕОГРАД - "Да ли ћемо бити задоводљни понуђеним решењима и да ли ће бити протеста, то не зависи од нас," поручио је Мирослав Грубанов и додао да паори спремају протесте као могући одговор.

У Србији ће под хитно бити испитано монополско понашање на тржишту пољопривредних производа и репроматеријала, изјавио је данас Танјугу члан Управног одбора Асоцијације Банатски паори Мирослав Грубанов, после састанка сељака са представницима Министарства пољопривреде.




Договорено је и да у року од седам дана Министарства пољопривреде и трговине донесе одлуку о ценама јесењих пољопривредних култура.
У том периоду ресорна министарства би требало да нађу и остала решења за проблеме сељака, као на пример да им се омогући да складиштење пољопривредних производа у државним складиштима, док не достигну више цена и да се паорима понуде робни записи да њима плаћају доспеле обавезае и кредите за механизацију.
"Да ли ћемо бити задоводљни понуђеним решењима и да ли ће бити протеста, то не зависи од нас," рекао је Грубанов и додао да паори спремају протесте као могући одговор.
Он је нагласио да у Србији постоји слободно тржиште пољопривредних производа, али да је држава и раније могла да заштити паоре од монопола на тржишту пољопривредних производа и онемогући договарање откупљивача о ценама.
Грубанов је истакао да сељаци не могу стално да раде са губитком, и да је на пример на берзи у Будимпешти цена кукуруза тренутно пет до шест динара већа него у Србији.
Ове године цене пољопривредних производа су ниже од цене производње, а чак око 30 одсто рода је однела суша и ове године, казао је он и додао да ако се тако настави то ће за сељаке бити погубно већ за две године.
 
Ajmo i mi

NA DANAŠNJEM sastanku Stožera za obranu hrvatskog sela u Retkovcima, seljaci su odlučili dati ultimatum premijeru Zoranu Milanoviću da se do 18 sati očituje o sastanku s njima koji se mora održati u roku od 24 sata.

Od 16 sati idu u blokadu granice i izlaze na autocestu, poručio je član pregovaračkog tima Virovitičko-podravske županije Zvonko Pipić.
 
Nazad
Vrh