Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Blokade uljara moramo odraditi ako cene budu kao u najavi.Tu ne treba hiljade traktora.Sačekajmo izlazak sa konkretnim cenama i onda da vidimo šta nam je činiti.Manite se priča o zakupima,radnoj sezoni......ništa ne sme biti izgovor da se odgovori na ovaj lopovluk koji nam rade i spremaju.
 
Stanic@nije bitna klasa zemlje kod nas je najbolja 4 klasa bitno je da sva srestva koristi onaj koji radi zemlju jer nemozes da radis zemlju a da nemas prinos onda bi imali cinjenicno stanje ko radi a ko ne zato sto kod nas masa ljudi daje zemlju u arendu a uzimaju subvencije.
 
Suncokret ispod 35 din ,soja ispod 40 din , kukuruz ispod 16 din .... ako tako bude , ugasili smo . Prinosi nista nece biti veci nego prosle godine za nijansu mozda . Tikva mora puci !
 
Blokade uljara moramo odraditi ako cene budu kao u najavi.Tu ne treba hiljade traktora.Sačekajmo izlazak sa konkretnim cenama i onda da vidimo šta nam je činiti.Manite se priča o zakupima,radnoj sezoni......ništa ne sme biti izgovor da se odgovori na ovaj lopovluk koji nam rade i spremaju.
Bice odradjeno! Mora biti !
Pa o cemu ovi nasi pregovaraju?
Cena x proizvoda svugde je 30 din , a nama za taj x proizvod nude 15 din.
Onda mi idemo da pregovaramo , pravimo strasno ovo-ono, oni nam daju 2-3 dinara vise od trenutnih 15din ,a mi srecni ko kucici u liftu.
Ne moze tako.
Blokade,pa makar sam bio na putevima!
 
Ne treba čekati na asocijacije i koje kakve kvazi tvorevine.Neka svako pogleda u oči svoje dete,ženu,majku...i sam shvati da nam druge nema.Otimaju nam ono što je naše i od čega trebamo ne živeti nego preživeti.
 
U ovoj nasoj drzavi ekipa javni sektor ne zna sta je rad , a zna da se buni kad poljoprivrednik protestvuje,odmah idu pricu - strajkuju , a gle sta voze?!
Govorio sam da nemam nista protiv ljudi sto "rade" po bolnicama,banjama,policiji,prosveti,posti... seminari,sluzbena kola,putovanja,sportske igre i imaju sva ostala uzivanja i luksuz.
Uskoro necu tako govoriti o njima , jer pocinjem da imam protiv svih sve! Protiv takvih imam itekako! Nije dzaba emisija "Drzavni poso".
Po struci sam diplomirani ekonomista , sutra-prekosutra cu se mozda i ja zaposliti na tako neko mesto, al necu moci da radim tako kako oni "rade" - gledaju u red od 45 ljudi koji cekaju u proseku po sat vremena za posao od 2 minuta , pa kad im ta neka, vec iznemogla osoba i dodje na red , oni mu kazu - ne vidite da je pauza?! , ili se izderu na njega posto nije dosao dan ranije.
Po bolnicama svi znate kako se radi, banjama... o policiji ne vredi govoriti...
Profesor istorije se smeje kako njegov djak ne zna da pokaze Francusku na karti Evrope,a nastavnici se cude kako to da jos u osnovoj skoli deca prodaju drogu (marihuanu).
 
Blokade pod hitno svako nek krene od sebe nema više nazad kreću žetve a cena se nezna pa i da se zna biće mala zasigurno blokada nema kipovanja i ulaska sirovinw u uljare.
 
I sta sad ? Ceka se petak da neko iz vlade kaze " dragi poljoprivrednici drzim rec da cu uticati na odkupljivace , sojare, uljare i razne muljare " I STA ONDA ? .. Gledacemo se i pisati ovde i dalje ?

Para za gorivo nemamo a ide zetva i berba . Repromaterijal ide sve skuplji , marze sve vece , dizel placacemo punu cenu , o porezima , PIO , socijalnom ne smem ni da pomislim. Apelujem na udruzenja da se ujedine . Za 7 dana ako se to ne odradi bice nam KASNO !
 
Vlada nema razumevanja za poljoprivrednike a dokaz tome je i dizel gorivo koje ćemo i sada plaćati po 150 din/lit i čekati do proleća da nam vrate 50din. Zar je za drzavu problem da odštampa bonove sa kojim ćemo plaćati umanjenu cenu goriva. Poljoprivrednici, u koje ubrajam i one male i srednje pa i velike, su veoma nezadovoljni cenama poljoprivrednih proizvoda i ubeđen sam da je potrebna samo iskra koja će dovesti do svega i svačega. Zamislite cenu kukuruza od 13 din/kg, cenu goriva, semena, veštaka, herbicida pesticida... sve ide gore zbog poskupljenja struje a cene poljoprivrednih proizvoda idu dole. Sami su govorili kako je prolećna setva za 40% skuplja od prošlogodišnje pa na osnovu toga da su i cene poljoprivrednih proizvoda ostale približno na istom nivou kao prošlogodišnje one su za otprilike 30 do 50% niže. Protesti dok još nije kasno !
 
Eto pravi primer oni nama kako nismo ekonomski odrzivi i onda izgube tolike pare , pa dal ce neko da snosi odgovornost za to, medjutim izgleda da oni to pokusavaju da nadoknade od nas sa manjom cenom proizvoda.
Ovo sto oni rade zove se secenje grane na kojoj stojis, ali smatram da su to smisljaju oni koji su tu administracija a neznaju ni kako izgleda poljoprivredna proizvodnja, zato je Kina uvela i strucno osposobljavanje posle faksa 5 godina poljoprivreda pa onda na funkciju da zna kako se krvavo dolazi do hrane i da vide borbu sa prevarantima nakupcima i ostalom bagrom , a ne da mi statisticki proracunava kao u fabrici pod krovom u kontrolisanim uslovima proizvodjnju i zaradu,a realnost potpuno drugacija u fabrici ulozis 2din materijal +1 din obrada+1din zarada+1 din porez, je 5 dinara proizvod i zanas koliko si zaradio, dok u poljoprivredi 5din ulog+2din rad+1din zarada+1 din porez, je 5 din proizvod i pitas se koliko si pukao ma ko je ovde lud?
Daj da se ovo resi zuvek a ne da pokrivamo oci sitnim darovima nego resimo probleme iz korena,bice bolje i nama i ministrima koji dolaze jer ce imati realan pogled na situaciju a ne matematicke pretpostavke koje se neuklapaju i tek onda nastaje problem,i onda izmakne stolica njemu ami dobijamo prazan hod dok nedodje drugi.I to ide u nedogled a ti koji se bave time polako krckaju vreme i odlaze u penziju bez trunke grize savesti sto su unazadili poljoprivredu i unistili seljake , medjutim oni su ostvarili extra profit od tajkuna i koje kakve bagre za koje su donosili lose zakone pretpostavke i kao dobra resenja za one koji su donirali.

DOKLE BRE ?
 
Poslednja izmena:
Pa mi smo ludi druze.Jer samo ludaci poput nas mogu da prolaze kroz ovakve agonije iz godine u godinu i da gledaju sta im nesposobna drzavna administracija radi,koju oni,to jest mi,dobrim delom placamo.Ja sam vec govorio da je spas za Srpsku privredu i drustvo uopste samo neko novo letovaliste tipa Goli otok,pa da se tamo otpremi,na duzi odmor,sva drzavna delegacija "zasluzna" za ovakvo lepo stanje u zemlji,kako sadasnja tako i oni sa politicke scene unazad dvadesetak godina.
 
veceras smo se sastali u selu
sutra je sastanak u Zr
Informacija od juce da ce suncokret biti 24 din
Strasno
Mislim da se situacija strasno uozbiljila i pomalo se i bojim posledica ozbiljnosti jer vise nije u pitanju zarada vec opstanak
Ima li neko informacije od ministarstva poljoprivrede iz pokrajine ili se oni ne mesaju u svoj posao a bitno je samo da bude plata na vreme
 
veceras smo se sastali u selu
sutra je sastanak u Zr
Informacija od juce da ce suncokret biti 24 din
Strasno
Mislim da se situacija strasno uozbiljila i pomalo se i bojim posledica ozbiljnosti jer vise nije u pitanju zarada vec opstanak
Ima li neko informacije od ministarstva poljoprivrede iz pokrajine ili se oni ne mesaju u svoj posao a bitno je samo da bude plata na vreme

I ko je taj da sutra da kaze ... pokrenimo se bagro ?
 
Ne treba niko da kaže.Ako Zrenjaninci krenu da blokiraju Dijamant povuće nas sve iz okoline,a potom mislim da sledi lančana reakcija.Prodane duše iz Asocijacija neka sede i nek se čude.
 
Nazad
Vrh