Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
U pravu ste Pavle u Vojvodini po zemljišnom potencijalu bi se moglo gajiti 1 milion krava sa podmatklom
Просек у земљама ЕУ је неких 60-70 условних грла на 100 ха. Од тога скоро половина крава.
Ми у Србији сумњам да имамо и 500 хиљада крава. Дакле отприлике на наших преко 4 милиона ха, имамо 3 пута мање стоке
Иначе прорачуни су показали да имамо 3 пута мање стајњака од наших потреба. Треба неких 40 т на 5 година по ха, а ми имамо то на сваких 15.
 
Da odmah kažem da sam definitivno za to da Arapi kupe te firme i zemlju koja je vlasništvo tih firmi.Protiv sam da se uz te firme dobije državno zemljište bez licitacije.A što se protesta tiče ne bih otišao taman da i mene sleduje jedan lep zelenko po povlašćenoj ceni.Opet su u prvim redovima vođe prethodnih protesta koje se izgleda nisu dovoljno ovajdili. Svaki dan se pojavljuju neka nova udruženja poljoprivrednika i nekog zastupaju.Kako mogu i smeju gospoda iz Crepaje i Kovačice da kažu da oni zastupaju Banatske paore.Pa ja sam jedan od tih paora pa me niko nije pitao za mišljenje.Većina Vas ovde je u istoj situaciji kao i ja samo to neće da kaže.Jedva čekam da sve ovo prođe i onda da vidimo ko je došao od nas smrtika do te državne zemlje koja se ne da arapima.Živi bili pa se videli da sem par tih vođa i glavonja iz kraja niko ni za baštu dobiti neće.
 
Зависи које памети. Неке има, неке никад изгледа бити неће.

А ја сам за то да се коначно подвуче црта. Стане са овим расипањем и анархијом, и да видимо ко је шта добио, и шта да радимо даље. Прво су арапи дошли код нас, и видим да се против тога џаба бунити. Поента је да ако можемо коначно да се изборимо за нека наша права, и какву такву равноправност и могућност даљег напредовања.
 
Nije to nego u poslednjih 10 god svi bi da budu seljaci nadigla im se ona stvar,kako su popucale firme ajmo na njivu,nemam nista protiv treba da se radi ali zasto je niste radili u inflaciji kad smo za zito dobijali zapise a ne pare dal s toga neko seca sad kad je poljoprivreda postala interesantna sad svi seljaci ma serem se ja na to!!!(Čast izuzecim)Pun mi je kufer i struke i znanja tehnologije,fakulteta,diploma,ispita,teorija,analiza kuraca palaca..................sad svi popili znanje svog sveta juce seli u traktor!Da znam o cemu govorim isao sam i zavrsio poljoprivrednu skolu,a takodje znam i sta smo tamo ucili.Gadili ste se do juce sto gazite kolima blato izneseno sa njiva!a sad vi to prvi radite,gnusali ste se smrada iz stala i svinjaca sad ih sa voljom mirisete jer nema vise onog ne mogu oni mene toliko malo da plate kolko ja mogu malo da radim!!!
Свака ти је ко у Његоша.
 
Diklofen znas li sta pricas ?
Bas zato i imamo problem sa tajkunima jer se vodimo pricom "nek komsiji crkne krava".
Sta si uradio da bi promenio ovakvo stanje u drzavi. Da li si mozda nasao par istomisljenjika i pravac u opstinu, za pocetak. Da li ista radite osim sto kritikujete ?
 
Ja ne tražim da ikom išta crkne nego mi je dosta da me drugi vozaju i sankaju zbog svoje koristi.Ti si sa tom ekipom očigledno zadovoljan jer si uleteo bespravno u državno zemljište vođen nekima od njih.Pa o kojim ti tajkunima pričaš bre čoveče.Pa za mene je tajkun i taj Ostojić i mnogi iz te ekipe koja se samopostavila na mesto vođa.Suzdržavam se da napišem sve što mi je na duši.
 
Ja ne tražim da ikom išta crkne nego mi je dosta da me drugi vozaju i sankaju zbog svoje koristi.Ti si sa tom ekipom očigledno zadovoljan jer si uleteo bespravno u državno zemljište vođen nekima od njih.Pa o kojim ti tajkunima pričaš bre čoveče.Pa za mene je tajkun i taj Ostojić i mnogi iz te ekipe koja se samopostavila na mesto vođa.Suzdržavam se da napišem sve što mi je na duši.

druze reci slobodno sve,za to i postoji forum da se ljudi informisu sta kako gde se odvija ili radi...
 
Koliko si vodjen besom a ne zdravim razumom znao bi da je gosn Ostojic provaljen i izbacen iz te , kako ti kazes, ekipe.
Ja nisam nisakim zato da bi dosao do drzavne zemlje da to ne platim i da bilo sta radim dzabe. Mi imao udruzenje poljoprivrednika i svako je dobrodosao i svako moze da misli slobodno. Na svake proteste smo izlazili zato zto smo mislili da je to dobro za nas a ne zato sto je to dobro za vodje. I sad cu izaci na proteste zato sto mislim da je bolje da zemlju kupi Diklofen nego arapin.
Ocito me dovoljno ne poznajes pa tako pricas, ali ako bi hteo da vidis koliki sam ja to tajkun pozivam te da budes gost i da me bolje upoznas kao i prilike u mojoj opstini i nasem udruzenju.
 
Sitni proizvodjaci nikada nisu obradjivali tu zemlju, niti ce je ikada obradjivati.
Lepo je i to podrzati te ''velike'' proizvodjace iz vasih mesta.
Mozda vam oni nekada ponude radno mesto ili vam uzmu zemlju pod zakup.

Nas narod koji zivi juzno od Save bih vas podrazao, da ste vi u vase zahteve kada su bile blokade puteva
za subvencije ubacili jos par stavki, pa da svi slozno iznesemo svoje probleme.
Takodje i kada su svinjari na Sabackom mostu dobili batine niko od vas nije izasao da ih podrzi.
 
Poslednja izmena:
Nisi Ti tajkun nego većina onih koji su sedeli preko puta Dinkića na dogovorima u Vladi RS.Jesi li dobro pogledao ko je tamo sedeo?Od njih petoro iz te ekipe koje lično poznejem za troje mogu da tvrdim da ne rade za Arapa ali ni za Srpskog seljaka.Veruj na reč da znam mnogo više nego što misliš.Za njih sa 2-3-4000hektara je Mišković tajkun ,a za mene su oni tajkuni.Znači bitno je gledište i aspekt iz kojeg se neko od nas gleda ili on gleda.
 
Koliko si vodjen besom a ne zdravim razumom znao bi da je gosn Ostojic provaljen i izbacen iz te , kako ti kazes, ekipe.
Ja nisam nisakim zato da bi dosao do drzavne zemlje da to ne platim i da bilo sta radim dzabe. Mi imao udruzenje poljoprivrednika i svako je dobrodosao i svako moze da misli slobodno. Na svake proteste smo izlazili zato zto smo mislili da je to dobro za nas a ne zato sto je to dobro za vodje. I sad cu izaci na proteste zato sto mislim da je bolje da zemlju kupi Diklofen nego arapin.
Ocito me dovoljno ne poznajes pa tako pricas, ali ako bi hteo da vidis koliki sam ja to tajkun pozivam te da budes gost i da me bolje upoznas kao i prilike u mojoj opstini i nasem udruzenju.
Imamo mi još 10 Ostojića!!!

Niko ne spori da će te platiti zemlju ali šta bi bilo da sam ja bio brži,ušao i poorao?
I ja bi je platio . Zar smo vi i ja toliko različiti pa se vama može a nama ne?
 
Izgleda da je za ovaj nas prostor najblje resenje da nas lepo istrebe sa lica zemlje, pa nek lepo nastane oni koji ce umeti da postuju sami sebe, a onda i ovu zemlju(prostor).
Ovde ce svako za svakog do kraja biti tajkun i samo cemo upirati prstom jedni u druge, a necemo ni k....m mrdnuti da nesto promenim.
"Nisu krivci primitivci, lude i psihopate sto su rusila pa sada nama nude lopate... KRIVI SMO MI "
 
Ljudi,odite vi kod tog istog seika pa kupite njihova naftna polja.Da vidite dali to tako moze.Kakve veze imaju naftna polja sa vojvodjanskim poljima?Pa jebiga u buducnosti ce voda i zemlja(plodna) biti najskuplji(i od nafte).Samo budale mogu tako da poklanjaju zemlju strancima.
 
Nazad
Vrh