Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Zna on dobro šta radi. Kupovina vremena ,razjedinjavanje,okretanje radnika i građana protiv nas,sada će da objave vest Eto i sa tim nisu zadovoljni država je sve učinila da im udovolji a oni neće Daj ljudi da se dogovorimo pa da na izborima glasamo za jednu opciju pozvati sve seljake i radnike i sve nezadovoljne da ih počistimo 6-og sa političke scene,

---------- Poruka napisana u 23:22 ---------- Prethodna poruka je at 23:21 ----------

to oni i očekuju
kako glasati!?? za koga!?unapred se vec zna da su kupili izbore!konkretno po beceju idu od kuce do kuce socijalno ugrozenih porodica i nude pakete u zamenu za glasove za tadica.u tim paketima je supa u kesicama ,po 5 kg pirinca i zamislite molim vas karneksova pasteta u vrednosti od 1800 din.i jos koje sta i plus dolaze autom po njih odnesu ih na izborno mesto da glasaju za demokratsku stranku pa ih vracaju kuci.sramotaa!!!!
E sad se ja pitam odakle im pare!?jel to iz naseg budzeta buljavi preusmerio novac za kupovinu glasova!?dokle su sve spremni da idu!?kako im stati na kraj!?ostao sam bez texta...prvo sinoc citam za tog jadnog decka,posle me sin zove da mi pokaze na fb klip o lopovluku u beceju i vise nemam reci...pa gde mi zivimo majku mu....
 
čitam ovo vec sat vremena i nemogu da vas skontam ljudi božiji,pa prekinitie vec jednom te proteste i uhvatite se nekog posla ima jos da se seje prska obilaziti njive, a ne samo protestovati do besvesti, vidite da se parlament raspao i čeka se da predju izbori i da se usvoji nova vlada, neverujem da ce od subevnicja biti nešto, ko je uzeo bonove i regres 5000po ha taj neverujem da je izašao na proteste,samo gladni paori kojima nikad nije dosta para,pa ljudi smirite se,nece valjda smak sveta, niste ni svesni koliko ljudi ugrozavate s tim blokadama i moj predlog je ako ocete po svaku cenu te subvencije, idite protestovati ispred skupstine a ne praviti blokade puteva po vojvodini !
 
Ima li ko od krupnih zemljoposednika da me malo prosvetli ??
Nikako mi nije jasno sto se oni toliko bune i za cega se toliko bore kad njima odgovara bilo kakva subvencija
Evo kako ja to kontam
Ko ima dosta zemlje verovatno sve radi po propisu ( baci vestaka koliko treba ) i ima dosta dobre prinose
Evo na pr. kukuruz ako je sve dobro uradjeno i potrefi se godina kakva treba prinos mora biti veci od vagon zrna /ha to je preko 10 000 din + razlika za gorivo ... to mu dodje vise nego 12 000 din
pšenica rodi oko 7-8 t / ha + gorivo to mu opet dodje oko 12 000 din
I mu cemu je tu problem za vas ??
Ako sejete i sve posteno radite vi ce te imati tih 12 000 din /ha ovako ili onako ILI mozda vi hocete leba bez motike
Jedino ako je sve ovo neka igra pred izbore ili dil sa nekim ,, ti cem meni odraditi ovo a ja cu posle tebi ono"
I na kraju da se razumemo i meni vise odgovara po ha nego po kg ALI mi vi niste bas jasni
Zato ako neko moze neka me malo prosvetli da ne zivim vise u neznanju , da i ja nesto novo naucim !?!:sta::sta:


Kanda smo vecina ovdi pogresila temu
sve ovo bi trebalo da je u subvencijama za 2012 a ne ovde
Ade redom Protestna vožnja i jeste zbog subvencija . Velim neodgovara po kili jer 50 ha X 10000kg (kukuruza ) X 20 din = 10.000.000 din a ulaz u pdv je 4.000.000 din e onda moraju da plate 8% poreza državi za sve što se proda a nedobijaju 5 % od države kad prodaju .
 
Bas tako,i ne samo krediti,ima tu i bespovratnih sredstava,poneka masina,neko grlo stoke....
 
Skojić@,Macva@,vas dvoje se bavite očito poljoprivredom kao naš ministar kad tako lepo sve znate kako je na rečima ili papiru al praksa pokazuje nešto drugo tačno je da znate daje 5*5=25 al štaje sa troškovima dase dobije 25 o tome nerazmišljate i treba štrajkovati niko se od paora nebi bunio daga svake godine neprave glupim i daju uvek drugačija pravila igre koje ih uvek lupa po dzepu i vi bi protestovali ali očito vama je dobro pa ovako pričate
 
Skojić@,Macva@,vas dvoje se bavite očito poljoprivredom kao naš ministar kad tako lepo sve znate kako je na rečima ili papiru al praksa pokazuje nešto drugo tačno je da znate daje 5*5=25 al štaje sa troškovima dase dobije 25 o tome nerazmišljate i treba štrajkovati niko se od paora nebi bunio daga svake godine neprave glupim i daju uvek drugačija pravila igre koje ih uvek lupa po dzepu i vi bi protestovali ali očito vama je dobro pa ovako pričate
Ja sam odgovorio na "nectar"pisanje,a ti prati malo,pa povezes i ne treba da ti crtam
 
Samo napred poljoprivrednici!!!!
Nekom je deda ostavio kapital koji se sticao 100 godina i više,a nekom je deda ostavio hemijsku olovku,lovačku pušku,tamjan,fotoaparat...
Ne možemo nikad biti isti.
Dosta više sa pricama-Sta traze ovi paori,hoce subvencije a voze ovakve traktore,onakva kola...
Nemam ništa protiv bilo kog posla i zvanja,ali ljudi koji se bave produktivnom delatnošću,ljudi koji proizvode hranu,koji pune budzet treba adekvatno da su za to plaćeni i da žive pristojno svoje živote.
Svakom po zasluzi!
 
Skojić@,Macva@,vas dvoje se bavite očito poljoprivredom kao naš ministar kad tako lepo sve znate kako je na rečima ili papiru al praksa pokazuje nešto drugo tačno je da znate daje 5*5=25 al štaje sa troškovima dase dobije 25 o tome nerazmišljate i treba štrajkovati niko se od paora nebi bunio daga svake godine neprave glupim i daju uvek drugačija pravila igre koje ih uvek lupa po dzepu i vi bi protestovali ali očito vama je dobro pa ovako pričate
Prvo poljoprivredom se bavim nogo više nego ti sigurno drugo od dede do mene niko nijednog dana radnog staša već samo poljoprivreda i ništa drugo treće šta sa nije uredu što sam rekao . Troškova je uvek bilo i biće ali para samo ako radiš kako treba . To zašto je ove godine manje ljudi na protestima nego prošle treba nešto da govori . Da su mnogi novokomponovani poljoprivrednici poleteli za lakom zaradom jeu . Zemlj nikad nije htela gospodara već samo roba , a sedeti na protestima i kad se odgovori postignu pa prekinu zato što nekome neodgovaraju zemlja neće da trpi . Protest da kada to ima smisla a ovo ovako nevodi ničemu .
 
"Ostaje uslov za ostavrivanje subvencija da se postigne refrentan prinos, zavisno od okruga", dodao je Petrović.

Jos samo ovo da se razjasni u praksi...
 
O kakvim vi subvencijama za tajkune stalno pričate, da li je neko od vas uopšte pročitao tu uredbu?

Subvencije mogu da dobiju isključivo poljoprivredna gazdinstva, odnosno fizička lica. Nijedna firma ne može da dobije subvenciju, čak ni ovaj regres za gorivo, bez obzira da li ima 1 hektar ili 1000 hektara.
 
O kakvim vi subvencijama za tajkune stalno pričate, da li je neko od vas uopšte pročitao tu uredbu?

Subvencije mogu da dobiju isključivo poljoprivredna gazdinstva, odnosno fizička lica. Nijedna firma ne može da dobije subvenciju, čak ni ovaj regres za gorivo, bez obzira da li ima 1 hektar ili 1000 hektara.
Sta ti mislis da ti tajkuni nemaju fizicka lica na koja je registrovano. . . kod koga ide taj kukuruz nakon sto se otkupi od nas pa kod koleta i misketa. . . dovoljno da smanji cenu za 1 din.
 
Nazad
Vrh