Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
neko nas zajebava ali opasno, sto se kaze "jebe pa ladi"
vodje su izgleda napojene, a mi smo i dalje majmuni, i to pavijani gologuzijani!!!!!!!!!!!!!
i seve dok ova drzava ne bude pravna drzava i ne postuje se zakon, ove uredbe iz vremena djindjica ce nas karosu jako...
rekao sam sebi i prosli puta da vise necu izaci da pravim od sebe majmuna, al sam opet izasao, valjda me nesto iznutra izjeda i nemogu gledati sa strane da se neko bori za mene...
I SLEDECI PUT CU BITI NA ZBORNO MESTO SAMO ZA NEKOG DRUGOG NAPOJNIKA, al misleci da ce ovog puta taj neko stvaro pregovarati u nase ime, al sipak... sto kaze radasin "**greška te zivote"
 
Ponudjene politicke opcije iz nazovi opozicije koje su trenutno na sceni i koje nas satro podrzavaju su najobicniji profiteri i demagozi koji na nasoj nesreci zele da ugrabe neki politicki poen ili eventualno da uzmu po koji glas.Tuzno je i zalosno kad vidim da nas podrzava i ohrabruje onaj lopov i otpadnik iz DS-a Goran Knezevic.Ako zelimo da uspemo u nasoj borbi moramo se jasno distancirati od takvih likova i takve "podrske".Na nasoj nesreci SNS hoce da profitira i da nase proteste stavi u sluzbu ostvarenja njihovih prljavih interesa i ove bukadzijske predizborne kampanje koju im obilato sponzorise Karic i ostala tajkunska sljam ekipa koja je zapravo tvorac vecine nasih nesreca koje su nas snasle iskljucivo zbog njihovih uskih i plitkoumnih interesa.
Nasi interesi moraju biti zasticeni i ostavreni samo preko nekog iskljucivo seljackog udruzenja koje nece biti u sluzbi dnevnopolitickih interesa partija koje bi da se domognu vlasti preko nase nesrece da bi se zatim ponasale isto ili sto je jos verovatnije gore od ovih koji nas sad terorisu i obmanjuju.
Trebalo bi se momentalno oglasiti i izdati saopstenje za medije da nam njihova "podrska" uopste nije potrebna i da ovaj protest nije "opoziciona manifestacija" nego legitimni protest nezadovoljnih poljoprivrednika da narod ne naseda na tu jeftinu podmetacinu.
 
Poslednja izmena:
Ovako nešto bi bilo u redu samo u slučaju da imamo mi poljoprivrednici našu stranku, ali stranku koja bi zastupala interese svih grana poljoprivrede i sve staleže, a ne samo sebične interese nekolicine. Tada bismo imali i moć i masovnost(zagarantovane glasove) i da se ta stranka ne bavi visokom politikom već da je samo glas naše branše u narodnoj skupštini i univerzalni koalicioni partner svake stranke koja pretenduje da formira vladu.
Ovako, da glasamo svi za jednu od postojećih...? Prvo bi smo zaratili oko toga koja bi ti opcija bila, a drugo to bi bila instrumentalizacija ovog foruma u interesu jedna političke stranke što je nedopustivo.
Ja mislim da svi znamo za koga nećemo glasati.Ponavljam onu moju uzrečicu, samo ovoga puta u drugom kontekstu:
Najlakše je zajebati čoveka, ali to može da se uradi samo jednom.

Delim ovo mišljenje.
 
Kada svi budemo imali jedinstven stav i pri tome ne gledajuči samo sebe onda ćemo moći da izdejstvujemo ono što je realno.Do tada samo služimo da manipulišu sa nama.
Stvarno smešno-pa ovo je socijala a ne subvencije,da bi se nekako održali na tržištu.Onima od hiljadu ha je stvarno dogorelo do noktiju jer sutra neće imati šta da jedu.
Treba odmah rešiti do koliko ha bi se realno trebalo subvencionisati.Ali uz taj zahtev isporučiti i ostale zahteve koji bi rešili dugogodišnje probleme u poljoprivredi jer subvencije nisu jedina stavka.
 
Onima od hiljadu ha je stvarno dogorelo do noktiju jer sutra neće imati šta da jedu.
Treba odmah rešiti do koliko ha bi se realno trebalo subvencionisati.
Ovo je po meni sustina problema. Kao sto neko rece, niko od nas nije trazio da subvencije budu do 150, 500, 1000, xxxx hektara, a opet, gospoda iz ministarstva moraju taj deo da ukljuce, kako bi tajkuni bili zadovoljeni. Nema sanse da gresim u ovome!
Eto gde zapravo odlazi novac koji nam je sada potreban.
Slazem se da i ti tajkuni obradjuju zemlju, ALI, ako trenuto nema da se namire osnovni uslovi nas poljoprivrednika, onda nemoj tajkunima davati sada ovoliko.
I ministar, kao da nije covek od krvi i mesa, i kao da ne radi u interesu naroda, vec se ponasa kao faraon-vrhovna vlast!
 
Ovo je po meni sustina problema. Kao sto neko rece, niko od nas nije trazio da subvencije budu do 150, 500, 1000, xxxx hektara, a opet, gospoda iz ministarstva moraju taj deo da ukljuce, kako bi tajkuni bili zadovoljeni. Nema sanse da gresim u ovome!
Eto gde zapravo odlazi novac koji nam je sada potreban.
Slazem se da i ti tajkuni obradjuju zemlju, ALI, ako trenuto nema da se namire osnovni uslovi nas poljoprivrednika, onda nemoj tajkunima davati sada ovoliko.
I ministar, kao da nije covek od krvi i mesa, i kao da ne radi u interesu naroda, vec se ponasa kao faraon-vrhovna vlast!

Jasno je kao dan da bez namirivanja Peconija, Drakulica, Matijevica, Farmakoma nema ni za ostale. Petrovic je mafijaski cinovnik i nista drugo. A ne slazem se da neko ko ima 20.000 ha najbolje vojvodjanske oranice treba da dobije i filera, a kamoli subvencije. Pa je si li ti sisao s uma!!!!??? Gde to jos ima? Ovo je slicno kao 2000-te kada su hidrocentrale zaustavljene da bi Lazarevic-Hamovic uvezli struju preko svojih firmi i to skupo naplatili drzavi. Tako je i sada. Sve je stalo zbog njih. I treba da stane, jer ja ne mogu da se pomirim da je tu gamad ministar ukljucio u ostecenu stranu i sveo ih na obicne paore. Zasto sada pravdoljupci poput b92 i RTSa ne naprave insajdere o tome koliko zemlje poseduju i sta rade sa izvozom psenice, kukuruza i ostalog? Lepo su smislili da se na mala vrata uvuku u drzavne subvencije. Pa sada kada to znamo, mislim da je i 20000/ha malo!!!!!!!! Znaci ljudi, para ima, zar ne?! Zamislite kada taj sa 20000ha dodje po subvenciju? Pa mogu jos 3 Srbije da se podmiruju sa tom kolicinom para.....
 
..............I ministar, kao da nije covek od krvi i mesa, i kao da ne radi u interesu naroda, vec se ponasa kao faraon-vrhovna vlast!
Buljavi vidis mu po ocima da nema iskrenosti u njemu a plus je po struci advokat tako da nepostoji veci LJIGAVAC i BESKICMENJAK trenutno na politickoj sceni Srbije. Neko je vec rekao i slazem se u potpunosti njemu je najveci problem sada DA NE IZOSTAVI tajkune jer su njima obecali a verovatno su i oni njima pomogli malo finansijski sada u predizbornoj kampanji PA JE SADA U PROBLEMU.....jebe se njemu za nas seljake i sa 1 Ha i sa 101 Ha,njemu su bitni Kole,Djole i ostala bagra
 
Buljavi vidis mu po ocima da nema iskrenosti u njemu a plus je po struci advokat tako da nepostoji veci LJIGAVAC i BESKICMENJAK trenutno na politickoj sceni Srbije. Neko je vec rekao i slazem se u potpunosti njemu je najveci problem sada DA NE IZOSTAVI tajkune jer su njima obecali a verovatno su i oni njima pomogli malo finansijski sada u predizbornoj kampanji PA JE SADA U PROBLEMU.....jebe se njemu za nas seljake i sa 1 Ha i sa 101 Ha,njemu su bitni Kole,Djole i ostala bagra
Ove sto si nabrojo odmah iskljuciti iz subvencionisanja i hitno proveriti kako su dosli do tolikih poseda,i naravno pooduzimati.
 
Ja stalno pricam o ISTINI u vezi subvencija, ne mozete da verujete koliko ljudi u gradu nemaju pravu sliku kako to izgleda. Kazu mi uzmete 100ha na licitaciji i ne obradjujete, vec sam uzimate subvenciju :sta: Da li ste vi normalni, u nasem ataru nema pedalj zemlje slobodne, kada se prodaje neka njiva od trenutka razglasa za 2-3 sata se pojavi 5 kupaca sa parama. Da ne kazem da pojedini placaju 300e za kj zakupa... Neverovatno je kako su ljudima u gradu ubacili u glavu, kako smo mi neradnici koji hoce da se navale na drzavne jasle... Jedan mi je rekao, prodaj zemlju ako ti se ne isplati... e kad nisam poludeo onda!!!! Sta treba??? Svi da prodamo Miskovicu i Matijevicu zemlju i da budemo sluge njihove???
 
Ja stalno pricam o ISTINI u vezi subvencija, ne mozete da verujete koliko ljudi u gradu nemaju pravu sliku kako to izgleda. Kazu mi uzmete 100ha na licitaciji i ne obradjujete, vec sam uzimate subvenciju :sta: Da li ste vi normalni, u nasem ataru nema pedalj zemlje slobodne, kada se prodaje neka njiva od trenutka razglasa za 2-3 sata se pojavi 5 kupaca sa parama. Da ne kazem da pojedini placaju 300e za kj zakupa... Neverovatno je kako su ljudima u gradu ubacili u glavu, kako smo mi neradnici koji hoce da se navale na drzavne jasle... Jedan mi je rekao, prodaj zemlju ako ti se ne isplati... e kad nisam poludeo onda!!!! Sta treba??? Svi da prodamo Miskovicu i Matijevicu zemlju i da budemo sluge njihove???
Pa neka on kupi zemlju ako misli da je to tako isplativo. Ako nema kes za kupovinu, neka uzme povoljne kredite koje daje Ministarstvo poljoprivrede, neka kupi novu mehanizaciju i neka uziva. Sta ga sprecava da to ucini, a ne da zavidi drugim poljoprivrednicima "koji uzivaju", radeci zemlju...... Neka i on malo uziva..
 
Ja stalno pricam o ISTINI u vezi subvencija, ne mozete da verujete koliko ljudi u gradu nemaju pravu sliku kako to izgleda. Kazu mi uzmete 100ha na licitaciji i ne obradjujete, vec sam uzimate subvenciju :sta: Da li ste vi normalni, u nasem ataru nema pedalj zemlje slobodne, kada se prodaje neka njiva od trenutka razglasa za 2-3 sata se pojavi 5 kupaca sa parama. Da ne kazem da pojedini placaju 300e za kj zakupa... Neverovatno je kako su ljudima u gradu ubacili u glavu, kako smo mi neradnici koji hoce da se navale na drzavne jasle... Jedan mi je rekao, prodaj zemlju ako ti se ne isplati... e kad nisam poludeo onda!!!! Sta treba??? Svi da prodamo Miskovicu i Matijevicu zemlju i da budemo sluge njihove???

Daaa, daaa. I ja ne znam nikoga ko je fiktivno radio zemlju odnosno uzimao samo subvencije?? I kada to procitam ovde na forumu pitam se gde je to tako i ko to radi? Verovatno je to u krajevima gde je VII ili VIII klasa zemlje?
Mogu samo da potvrdim da je i ovde isto sto se tice zemlje - pedalj se ne moze naci za prodaju, a da nije astronomska cena, a ono sto se i prodaje je preskupo i sve se radi. A sto se tice Matijevca, kupio je najbolju kikindsku zemlju privatizovavsi za bagatelu preduzeca i zadruge koje su je posedovale i sada, zamisli ti to, ljudi koji imaju njive iza njegovih tabli se zale da unistava poljoputeve te da moraju da idu okolo? Pa ako si kupio parcele, nisi kupio i poljoputeve! I povrh svega, sada njemu i Koletu, Petrovic i ova banda namicu i drzavne podsticaje? Pa ovo je kao u Teksasu pre 200 godina!
 
Ima li ko od krupnih zemljoposednika da me malo prosvetli ??
Nikako mi nije jasno sto se oni toliko bune i za cega se toliko bore kad njima odgovara bilo kakva subvencija
Evo kako ja to kontam
Ko ima dosta zemlje verovatno sve radi po propisu ( baci vestaka koliko treba ) i ima dosta dobre prinose
Evo na pr. kukuruz ako je sve dobro uradjeno i potrefi se godina kakva treba prinos mora biti veci od vagon zrna /ha to je preko 10 000 din + razlika za gorivo ... to mu dodje vise nego 12 000 din
pšenica rodi oko 7-8 t / ha + gorivo to mu opet dodje oko 12 000 din
I mu cemu je tu problem za vas ??
Ako sejete i sve posteno radite vi ce te imati tih 12 000 din /ha ovako ili onako ILI mozda vi hocete leba bez motike
Jedino ako je sve ovo neka igra pred izbore ili dil sa nekim ,, ti cem meni odraditi ovo a ja cu posle tebi ono"
I na kraju da se razumemo i meni vise odgovara po ha nego po kg ALI mi vi niste bas jasni
Zato ako neko moze neka me malo prosvetli da ne zivim vise u neznanju , da i ja nesto novo naucim !?!:sta::sta:


Kanda smo vecina ovdi pogresila temu
sve ovo bi trebalo da je u subvencijama za 2012 a ne ovde
 
  • Like
Reagovanja: bbq
@Kaludjerac
Naravno i ja sam mu to rekao. Plati 5500e za kj i uzivaj u radu ako mislis da je to sve tako jednostavno. :haha:

@Braca KI
Ocigledno je da veliki moraju da se namire, jer ko im je finansirao kampanju nego tajkuni...

@la Peera
8t/ha psenice imaju jako retki srecnici. Zar Vi ne zeliste da shvatite ili ne shvatate? Kako moze da se jednako tretira poljoprivrednik iz okoline Srbobrana, gde je jedno od najboljih zemljista, u odnosu na recimo Vlasotince. Prinos sa isitim ulaganjem ce biti bar za 50% veci u Srbobranu. Takodje 4t soje po ha, je moguce ALI samo kada se pogodi godina, ako ne padne kisa u pravom trenutku nista od tog prinosa. Dolazimo do situacije ako me nedaj boze zadesi led, ne samo sto nemam prinos, vec je led potukao i moju subvenciju. Zar nije pravednije da svi imamo po povrsini? Takodje u subvencijama po kg vec su cene za pojedine proizvode skinute za iznos subvencije...
p.s. Kakva igra za izbore :sta: Ja kako god racunao ne mogu da ostvarim subvenciju od prosle godine (cak i sa prinosima 2x vecim od proseka drzave), a evro je otisao 10% gore.
 
Nazad
Vrh