Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Pa pristao bi zato sto mislis da ces napraviti 2-3 gazdinstva od po 30ha, ali oni prave presek, od 1.3. i od tog datuma im je validno stanje u gazdinstvu, i stanje na osnovu cega ce davati subvencije... znaci ako do 1.3. svi budu rasparcali gazdinstva na od po 30ha, njima se nece isplatiti da daju do 30ha bez pio-a, to im je gore nego 100ha sa pio-om, to je sigurno, i onda mogu da kazu, e odlicno 40% onih od 100ha su rasparcali svoja gazdinstva, mi dajemo isto kao i lane do 100ha... a rok bio 1.3. i nema nazad... Sad se treba kockati..


A sto se tice ratara vocara i stocara, koliko znam asocijacija poljoprivrednika je sada sastavljena od svih grana, i kada su se dostavljali predlozi ministarstvu, ti predlozi su sadrzali sve grane poljoprivrede, e sad tu je jedini problem sto se akcenat uvek stavlja na ratarstvo, ali inace sve grane se podjednako zastupaju.
 
Ja licno bi se slozio da netreba se davati subvencija za preko 30ha nema svrhe subvencionisati vec jakog proizvodjaca koji je stabilan i napreduje,treba pomoci ove manje da kolko toliko drze prikljucak sa velikima da mogu i oni parirati vecima u licitiranju zemljista i drugim stvarima.Neki ce da se nadju uvredjenim zbog ovoga ali to je samo moje misljenje...
 
Treba svi da dobiju subvencije...ali to nije ova tema.
Tema je protest i u tom pravcu nastavite da pisete,inace sledi LOCK.
I svako novo spominjanje subvencija,sledi ban i kartoni.
 
Upravo tako! Inace mi smo protestvovali u protestnoj voznji traktorima zbog losih vremenskih uslova, i nikakvih briga nemamo pa ajd da malo pretresamo subvencije i drzavo! Tesko nama! Ajd odo da trazim informacije u poreskoj upravi, valjda tamo neko nesto zna....

---------- Poruka napisana u 11:38 ---------- Prethodna poruka je at 11:16 ----------

A ipak moram da odgovorim na prethodne postove. S obzirom da imam vise zemlje, drzavi platim osim redovnih poreskih obaveza i pdv, dakle ja sam obavezu prema drzavi ispunila. Drugo, ta kolicina zemlje nije dosla preko noci, moj rad, rad moje porodice i moje dece prvenstveno, jer i oni rade, nema cenu. Dakle mislim da smo zasluzili svaki dinar, a ako ja treba da se odreknem podsticaja od drzave zbog nekih, ok. Ja samo zelim da se zna da nisu svi koji rade vise zemlje lopovi, da nisu svi velike korporacije! Mi smo jedno porodicno gazdinstvo sa osam clanova, tri generacije, koje traje od 1965! Dakle, zao mi je ako nekome oduzimamo pravo na neki dinar od drzave, ali ja radim, drzavi placam obaveze i mislim da imam jednako pravo kao i oni manji proizvodjaci, koji su jednako bitni, i kojima zelim sve najbolje. Pozdrav.
 
Moje lično mišljenje da subvencije nebi trebalo da dobivaju vlasnici preko 100 ha a oni ispod trebali bi jednio vreme da dobivaju ali uz određene rezultate u proizvodnji.Danas se dešava da je samo bitno da imaš zemlju i da dobiješ pare.Lično mislim da su voćari zaboravljeni.Što se tiče subvencija u stočarstvu tu je u pojedinim slučajevima čisto bacanje para radnika iz privrede jer subvencionsati nekog ako mu krava u najjačoj laktaciji daje 15 l mleka to je ludost.Mi se izvlačimo da mi nemožemo kao Danci ili Nemci što je notorna neistina jer mi isto imamo dobru stoku,dobru zemlju samo da je još učinimo plodnom,naše voće ima kvalitet ali nemamo samo svetske prinose.Pitam se dali obućar,brico,radnik u propalim firmama ima toliko para da mu je previše pa da financira one sa 100 hektara pa gde je tu pravda?
 
Uh...ni obucari, ni brico, ni radnik nisu ze brinuli za paora, nikada pa ni sad! A paori sami sebe finansiraju placajuci drzavi uredno sve dazbine. Ocigledno da nismo na istoj talasnoj duzini. Ozbiljan paor je ozbiljan paoor. Nemam zivce da naklapam ovakve stvari! Svi koji se bave poljoprivredom ozbiljno, imaju PORODICNO GAZDINSTVO, treba da budu podstaknuti od drzave kroz razne nacine subvencionsisanja, od podsticajnih sredstava, povoljnih kredita, subvencionisanja po ha, preko mnogih drugih nacina. A svi smo u istom problemu tako da treba da pokazemo jedinstvo. A sto se tice Nemaca i sveta, samo primer stocarstva i genetskog potencijala govori dovoljno, da nasa genetika u mlecnom govedarstvu ne moze da stane rame uz rame sa Nemackom! To govorim iz iskustva! Dakle, pomoc drzave, saradnja sa zemljama iz okruzenja uz rad na genetici, repromaterijalu i dostignucima raznih vidova u okviru poljoprivredne proizvodnje daje rezultate. E sad koja je to povrsina koja je rentabilna, ne znam...meni to nije 30 ha. A sto se tice gazdinstava, ponovo da se vratim na PG, neka drzava nadje modus da velike firme koje registruju 15 gazdinstava to ne rade, i da se sankcionisu, iako oni placaju PIO u drzavnu kasu. Sa druge strane, bolje da ne pricam koja je zarada isla na konto te registracije za ljude koji rade 5-6, ili 10ha zemlje! Toliko o malim i velikim!
 
Katanac je sve blizi.Bice treca tema za kratko vreme zakljucana.Iznesite strategiju za proteste,gde cete otkoniti sve nedostatke od proletos.A sto se podela tice one su vec ucinjene i moje je skromno misljenje ne mogu se otkloniti.
 
Treba svi da dobiju subvencije...ali to nije ova tema.
Tema je protest i u tom pravcu nastavite da pisete,inace sledi LOCK.
I svako novo spominjanje subvencija,sledi ban i kartoni.

Uzmi ili ostavi.
Razumem.
Zabanjeno je i postujem.

Zanima me sledece:
Da li to vazi samo za ovu temu ili za ceo forum?
Lako je dokazati da je ratarstvo najesktnzivnija grana poljoprivrede u kojoj se ostvaruju najmnaji profiti i da drzava koja favorizuje tu granu gresi, sto je veoma vidljivo na primeru Srbije (konkretni ekonomski parametri)
Dakle, sme li se na ovom forumu pisati o tome. ako da gde, na kojoj temi, ili je ovo ratarski forum gde je zabranjeno iznositi cinjenice kojie ne idu u prilog ratarstvu?
 
Ono sto bih ja trazio nije puno a moze se lako ostvarit:
-"plavi dizel" nek ga farbaju u koju hoce boju samo nek bude jeftiniji od obicnog(bez akciza i pdv-a)
-subvencionisano djubrivo da daju kvotu npr 600-700kg/ha,kao sto imaju javna skladista kad treba da uzmu od nas proizvod tako da u jesen i prolece odemo po djubrivo tamo po nizim marzama nego po lokalnim prodavnicama
-drzavno zemljiste na licitaciji dati polovinu po pocetnim cenama svim registrovanim poljoprivrednicima iz tog sela,a za drugu polovinu nek se nabijaju cene(kad kazem pocetne ne trazim za 12000din/ha,ali 25000-30000din/ha je nesto realno)
-beskamatni krediti za traktore,prikljucke i ostalo
-neku stavku u zakonu ubaciti da nam vise ne mogu zabraniti izvoz nekih proizvoda kao sto je bilo pre par godina sa kukuruzom,psenicom...
-subvencionisani kredit ali npr imas pravo jednom u 5 godina na traktor,1 u 2 godine na neki prikljucak,jer sto su pre davali bespovratne manje vise se svodilo da opet samo veliki kupuju masinu na masinu staru prodaju,nemaju PDV,dobiju subvenciju 40% tako da oni plate vrednost vele masine nekih 40-ak% tako bi se izbeglo da jedni te isti koriste privilegije(kao sto su u zakonu o saobracaju suzbili da invalid ima na sebi 5 auta od 3000 kubika i placa pola registracije,sad moze da ima ali samo na jedan ima popust).
-uvesti JAKU kontrolu,a ne da opet sa jedne adrese poticu 4 gazdinstva,pa opet pokupe licitaciju ili prvi razvuku djubtiva,znaci svima po malo ali JEDNAKO.
 
Као прво бих се обратио гдину уреднику ове теме гдину Кишу и замолио га за мало разумевања јер видим да је лепо засео у фотељу и чита наше постове и прети да ће тема добити катанац , а ја га лепо питам а ЗАШТО'па не може се изаћи на протесте из кафане и реци ајд да протестујемо , ако те неко пита? а зашто протестујете? а ти кажеш -па зато -свако овде има право да изнесе оно што га боли, па да видимо зашто идемо у блокаде ,,Мислим да треба мало толеранције а не само прут у руке ..
Као друго обратио бих се гдину Пеету да није у праву што ми замера на подршци гдину Иронмену јер ако мало боље погледа моје подршке,, оне су упућене свима који дају конкретан и прави предлог а Иронмен није ни једног тренутка био против субвенција већ за то да ако се нешто дели да се ту узму у обзир сви пољопривредници јер ако ти није познато и сточари имају проблема од уматичења па до скупе хране ,па свињари са увозом аргентинског и бразилског меса па произвођачи соје ,па дуванџије,па млекари па сељаци са неовереним књижицама,,па воћари са неисплаћеним подстицајима још из 2008 године и ако је потребно да ти набрајам до ујутро, а управо си ти нереалан и пристрасан је форсираш само свој проблем, а иначе је уопште проблем наше нејединствености овде на форуму јер што кажу клинци ,,свако фура свој фазон,, према томе кад би свако од нас погледао мало ,(бар мало ) преко плота било би нам свима боље а не само усе и у своје кљусе ,,ако нисам у праву Пеет исправи ме слободно ту смо да се допуњујемо а не противимо један другоме
 
Gospodo moderatori moje je misljenje da niste trebali ni jednu temu zatvoriti jer u svakoj do sad zatvorenoj temi a i u ovoj ovde mozemo dosta toga raspravljati a i nekako gurati do nekog zajednickog cilja a to je da nam svima bude bolje. Bilo bi jako pametno da ih opet otvorite jer narocito tema "subvencije" je tema o kojoj se mora pricati.
@Provac nemam potrebe za dalju raspravu, ja sam rekao svoje misljenje i stojim i za toga. Uostalom zanima me do kog stepenika su stigli predstavnici asocijacije poljop. i sta znaju i dali znaju nesto vise od nas obicnih poljoprivrednika u vezi uredbe i kad su se sastali zadnji put sa nekim ljudima iz ministarstva poljoprivrede.
Ne bi mi smetalo da cujem od tebe ukratko koji je tvoj vid subvencionisanja ratara i vocara.
 
Пеет ја ценим када неко има своје мишљење и нормално је да га сви имамо а када би владало једноумље онда нам овај форум не би ни требао ,,Пре свега ја сам неколико пута навео а можда сам и досадан да сам представник воћара и виноградара и да заступам њихове интересе ,али је сасвим логично да не умањујем ни интересе других грана пољопривреде,,а то нам је и у статуту асоц заведено као основ постојања и још што је најбитније да се сви помажемо без обзира која грана је у проблему( ја први не могу бити против ратара и сточара кад нам је председник Богдан и ратар и сточар -значи имали би сукоб интереса) и то за сада функционише пеерфектно што је пракса показала..Пеет ја знам шта мучи и тебе и целу Србију (мислим пољопривредну србију) али све што бих ти рекао било би на ивици истине тј веродостојности јер веруј ми још увек није све дефинисано и даље трају преговори и даље је напето као кишобран и даље је све неизвесно тако да је свака љутња на било коју асоцијацију непотребна (први пут браним супарнике),,-јер шта би било кад бих ја вама сада рекао да -НЕЋЕ БИТИ СУБВЕНЦИЈА- А они у последњи час донесу одлуку под притиском (не зна се чијим ) ипак одобре и онда би сви на форуму у сав глас -Провац лажов и провокатор- тако да не бих да вас и себе лажно тешим и износим неке непроверене инф ,, али како се мени чини (лично моје мишљење) после овог ултимативног става ММФ да се смање субвенције ја мислим МРКА КАПА , да ће ишта бити до избора - е кад дођу нови па кад се поново задуже можда нешто и бидне .поз и надам се да сам вам бар мало помогао (мада знам да нисам- јер ништа ново нисам рекао ) али сам се бар трудио и бар ћу једног дана на барикадама добити бар једно пиво и то Јелен ладан ко таштина си..а
 
Zajednicki do nekog cilja?
Pa razglabali ste 100 i vise strana,nista pametno niko nije izneo.
Gospodine Kis, koje je Vase zvanje, koje Vam daje tu privilegiju da mozete da procenjujete tudje izjave kao pametne ili ne? Iskustvo, koeficijent inteligencije, neki fakultet mozda? Uz duzno postovanje i izvinjenje ako sam Vas uvredila.

---------- Poruka napisana u 22:28 ---------- Prethodna poruka je at 22:23 ----------

Ocigledno da se ovde desavaju cudne stvari. Veliiki pozdrav i ne trosite vreme na kartone i gluposti oko opomena. Sa 70 krava na muzi i troje dece zaista mi nije tesko palo to sto se necu prepucavati sa vama. A i dalje stojim iza toga da morate malo vise uvazavati tudje misljenje i ne prozivati neciju pamet!!!!
 
Nazad
Vrh