Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Kad isto (slično) pisao u temi subvencije,kojoj je onda temi pripadalo? "moje,naše,vaše,njihove ŽELJE"
Otključajte temu da ne gnjavimo...
 
@Talianu moja citirana poruka nikako ne pripada temi subvencije jer sadasnje subvencije dobija svega 15-ak% poljoprivrednika i ako se ponove blokade kao lane samo zbog subvencija moji ce traktori biti svugde sem u koloni i na blokadama.
Ako bi neka Asocijacija trazila ove uslove koje sam ja naveo tad bih SIGURNO isao u protest i to je protest svih POLjOPRIVREDNIKA za sve isto,a ne kao lane i prethodnih godina na osnovu vestacke podele.

Ja se isto slažem,ako su zahtevi koji se podnesu u interesu svih poljoprivrednika bez obzira na granu delatnosti ja ću se priključiti a sve što je u organizaciji 100+ kao prošle godine neću se prikljućiti ali ih neću ni ometati.
 
Kazem ja svima po malo kao na kasikicu pa da vidimo ko ce onda biti sposobniji,jer je ovako puno lakse kad neko dobije onako na poklon od drzave 14000din/ha.
Sad ce reci da nije poklon nego su zasluzili radeci zemlju,pa rade i drugi a ne dobijaju.
 
Da barem na cas prekinemo ovu prepirku podsecanjem na proslogodisnje proteste...

Moja sedmica i Mindjusarev zelenko kod Temerinskog nadvoznjaka...
33x95xk.jpg


Kolega Steve73(beli kacket) u raspravci sa nervoznim Novosadjanima...
2ag56s8.jpg


Kod Instituta Rimski Sancevi...
15634t5.jpg

2vdi903.jpg
 
Kazem ja svima po malo kao na kasikicu pa da vidimo ko ce onda biti sposobniji,jer je ovako puno lakse kad neko dobije onako na poklon od drzave 14000din/ha.
Sad ce reci da nije poklon nego su zasluzili radeci zemlju,pa rade i drugi a ne dobijaju.
pa i ja stvarno nerazumem?
U kući imate dve plate i dve penzije i ti kao mlad poljoprivrednik možeš da otvoriš gazdinstvo na svoje ime i plati taj Pio koji je bio uslov,ako hoćeš uzmi još zemlje ako nećeš nećeš i ostvarite te famozne regrese.Nerazumem zašto ti je problem platiti tih 46000dinara a "Dobio"bi mnogo više.Nemože biti da nedaš ništa a da tražiš ravnopravno ko i drugi što plaćaju.Znači možeš,samo ako hoćeš-ništa nije na poklon imenjače:osmeh:
 
Odakle nama 2 penzije u kuci ? Ima jedna babina prenesena od pokojnog dede na nju i to ova seljacka od par crvenih,a za plate pa posalji suprugu nek ona radi negde kao moja mama ili idi i ti kao moj cale nocu radi u firmi danju zemlju pa se onda javi.
 
Odakle nama 2 penzije u kuci ? Ima jedna babina prenesena od pokojnog dede na nju i to ova seljacka od par crvenih,a za plate pa posalji suprugu nek ona radi negde kao moja mama ili idi i ti kao moj cale nocu radi u firmi danju zemlju pa se onda javi.
Dobro izvini,zaboravio sam,jedna penzija je u pitanju.A na vojnom lovištu su plate debele nemoj meni pričati to barem znam+bakšiš.Ali nema veze,ti otvori sebi gazdinstvo i prevrći crnu zemlju i dao bog da nam protesti Nikad ne zatrebaju
 
Ti znas koliku platu ima moja mama i baksis ... :haha:
Idi na Loviste pa se javi da radis kao traktorista za pocetak,pa posto imas skolu za koju godinu ces biti bar magaciner ili agronom jer imas skolu za to,samo jos prakticno da im se dokazes ako je tako bajno.

zašto ti je problem platiti tih 46000dinara a "Dobio"bi mnogo više
E u tom grmu lezi zec das da bi dobio poklon od drzave,ja ne kukam za caleta rekao sam ti da se njemu isplati placati PIO i da ima koliko toliko dovoljno zemlje da pokrije taj PIO ali i dalje mislim da to nije pravedna raspodela.Nigde u svetu nema da samo 15% poljoprivrednika dobije subvencije od celokupnih gazdinstava.

Mom caletu srecom nije problem 500tinak evra(nije mu ni sica) za investiciju koja bi mu se vratila al sam znas koliko ima ljudi u selu koji NEMAJU 500e da daju za PIO,a nemaju ni od koga da pozajme,a ipak rade SAMO zemlju i od nje zive.
 
pa dobro ajde necemo ovo necemo ono,nevalja ovo necemo sa ovim,necemo sa onim.pa daj bre da vidimo sta ocemo, koji su nasi zahtevi, i ko ce bre da predvodi sve to ko pregovara?ovo sve pocinje da lici na skup Baba ,pa kada sve prodje onda cemo biti pametni da pricamo sta je trebalo da se uradi .lako je posle bitke biti general,zrtve su zaboravljenje.toliko o nama.Neki od nas su dobili i kazne, a ljudi koji su dobili po 14000 e nisu se ni zapitali za njih, a oni su im doneli te pare.pa svi da doniramo po 100 din skupicemo da platimo te kazne da nestetuju pojedinci 100 din je pice u kafani, a 15000 je mesecna plata u selima. e tako cemo postati jedinstveni i onda ce se jako uplasiti od nas pa cemo moci pregovarati ravnopravno kada imamo prave ljude koji nas nece sutnuti u **greška kada im se ponudi nesto ispod ruke da nas prodaju i koji ce biti istrajni da resavaju probleme unapred,a ne kad se desi videcemo sta cemo.
 
Pa nigde u svetu isto nema da samo 15%poljoprivrednika izađe na proteste a oni kojima je uslovno dobro sede kući i čuvaju ženske suknje.
A ovo za zeca i taj grm što u njemu leži-Pa ako može da plati pio neka plati ali onda istog momenta gubi socijalno od poslodavca i buduću veću penziju-automatski.
Znaš kako kaže bosanac:nemere na dve stolice nikako ba-da mi nezamere ništa loše nisam mislio:osmeh:

---------- Poruka napisana u 18:39 ---------- Prethodna poruka je at 18:33 ----------

Ja kao agronom plaćam poljoprivredni Pio i šta da sutra očekujem?Pa ko je tu onda lud?
 
mislim da neki clanovi ovde znaju ko pregovara, i sa kakvim smo zahtevima izasli pred ministarstvo. pa neka nam objasne. kako bilo, postujem svako nastojanje da se izvucemo iz ove dubioze. svi mi ovde iznosimo svoja misljenja, svako ima drugacije vidjenje stvari, ali regres za deo ulozenog repromaterijala bi trebao da postoji, e sada mozda se i nadje neko dovollno "pametan" da nadje neku granicu oko povrsine koja treba da se "daruje". Nadam se da ce se to desiti uskoro. Neka bude i 10ha i 30ha, nebitno je skroz, svi cemo mi u a drzava pravi njive kad ovo prodje ili ne prodje. a drzava medju nama pravi razliku, time sto su unistili sve postojece ovde, pa sad hoce i nas... ipak PROTESTNA VOZNJA TRAKTORIMA, pokazala je prosle godine da kad zagusti izlazimo svi, tada niko nije pitao ko nas predstavlja, ko su ta udruzenja koja se slikaju na prvom dnevniku, svi smo imali isti cilj, a to je da pokazemo da nismo razularena rulja, da umemo umesto motike i olovku da drazimo, da nas ima i skolovanih medju paorima, da imamo rezon, da znamo svoja prava, a to je da ne budemo lagani, prevareni i da zasluzujemo podsticaj, ne POMOC, ili POKLON drzave,, jer hranimo svu nasu decu i ceo ovaj ludi narod!
 
De si ti video da privatnik prijavi radnika,a starost se blizi ...

Nisam ni video razlog da lane izadje vise poljoprivrednika jer kod nas u selu sam znas da ima 5-10 ljudi koji rade vise od 30ha i ne vidim zasto da izadje celo selo ?? :sta:
Kad bi ovako nesto trazili vise bi ljudi izaslo na blokade sto je i logicno obuhvatilo bi celo selo tj interesovanje SVAKOG ko obradjuje zemlju.
Ono sto bih ja trazio nije puno a moze se lako ostvarit:
-"plavi dizel" nek ga farbaju u koju hoce boju samo nek bude jeftiniji od obicnog(bez akciza i pdv-a)
-subvencionisano djubrivo da daju kvotu npr 600-700kg/ha,kao sto imaju javna skladista kad treba da uzmu od nas proizvod tako da u jesen i prolece odemo po djubrivo tamo po nizim marzama nego po lokalnim prodavnicama
-drzavno zemljiste na licitaciji dati polovinu po pocetnim cenama svim registrovanim poljoprivrednicima iz tog sela,a za drugu polovinu nek se nabijaju cene(kad kazem pocetne ne trazim za 12000din/ha,ali 25000-30000din/ha je nesto realno)
-beskamatni krediti za traktore,prikljucke i ostalo
-neku stavku u zakonu ubaciti da nam vise ne mogu zabraniti izvoz nekih proizvoda kao sto je bilo pre par godina sa kukuruzom,psenicom...
-subvencionisani kredit ali npr imas pravo jednom u 5 godina na traktor,1 u 2 godine na neki prikljucak,jer sto su pre davali bespovratne manje vise se svodilo da opet samo veliki kupuju masinu na masinu staru prodaju,nemaju PDV,dobiju subvenciju 40% tako da oni plate vrednost vele masine nekih 40-ak% tako bi se izbeglo da jedni te isti koriste privilegije(kao sto su u zakonu o saobracaju suzbili da invalid ima na sebi 5 auta od 3000 kubika i placa pola registracije,sad moze da ima ali samo na jedan ima popust).
-uvesti JAKU kontrolu,a ne da opet sa jedne adrese poticu 4 gazdinstva,pa opet pokupe licitaciju ili prvi razvuku djubtiva,znaci svima po malo ali JEDNAKO.
 
Pošto od protestne vožnje verovatno neće biti ništa, možete se vratiti u temu subvencije, jer je otključana.
 
Nazad
Vrh