Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Unija malina malinara razmatra mogućnosti za dalje aktivnosti i eventualne proteste. Ovoga puta u centru pažnje će biti predsednici opština. Uskoro više detalja.

---------- Poruka napisana 12-12-11 u 09:51 ---------- Prethodna poruka je 11-12-11 at 12:27 ----------

VAŽNO!!!

Juče je Jovana Glišić, potpresednica Pokreta radnika i seljaka (koji je formiran inicijativom Unije malinara) imala saobraćajnu nesreću u kojoj nije povredjena. U toku vožnje spao joj je prednji levi točak, po svoj prilicu šafovi su bili popušteni. Jovana je trenutno najaktivniji član pokrete, obilazi teren Bajine Bašte i širi prišu o pokretu. Kako su na ovom prostoru bili najači protesti, ovde su i najaktivniji i razbijači Unije malinara.
U subotu, na skupštini unije u Prijepolju, doneli smo odluke o novim akcijama, protiv državno-tajkunske bande.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=FP0HwER-D30" target="_blank"><font color="#135d38">[video]www.youtube.com/watch?v=FP0HwER-D30[/video]
O čemu se radi procenite sami. Usluga bi nam bila ako bi dali doprinos da se ova informacija proširi net-om.​
Ja bi nešto da pitam.
Jel želite da nesraću ove devojke koja jako lepo priča pred kamerama uporedidite sa Jovankom Orleankom ?
Bez ljutnje ali jako naivno radite.
I ja sam OPOZICIJA ovoj vlasti da me ne shvatite pogrešno:ppozdrav:
 
Mi samo želimo da preživimo.

На осмој, редовној, скупштини Уније произвођача малина и другог воћа, одржаној 10. 12. 2011. године у Пријепољу, једногласно је донета одлука да се председницима општина и градоначелницима Западне Србије упути
ЈАВНИ ПОЗИВ
на састанак са представницима Уније и председницима локалних удружења малинара. Тема састанка је тежак економски положај народа у Западној Србији и омогућавање елементарне егзистенцје становништва. А све је последица безскурпулозне пљачке народа, извршене од стране ратних профитера и тајкуна, а уз безрезевну подршку политичара. Резултат је уништење целокупне индустријске и пољопривредне производње, а псебно овогодишњи слом малинарства.
Од свог одснивања (август 2011 год) Унија је успела да: организује малинаре у Западној Србији од Осечине, преко Чачка, па до Александровца, да посети Брисел и успостави сарадњу са најрелевантнијим институцијама који се баве проблематиком аграра, да успостави контакт са удржењима потрошача у ЕУ, да успостави контакт са директним купцима... Међутим Унија малинара је сиромашна и не располаже материјалним могућностима за даље деловање, па јој је неопхода помоћ државе и ресурса којима она располаже.
Уместо тога, држава није бирала средства да нас омете, од бруталног премлаћивања па до софистицираних ДБ-овских метода и претњи пријавама. Од медијских манипулација до корумпирања појединаца. Од телефонских позива, па преко претњи на послу до спадања точкова у вожњи.
Са челницима актуених политичких партија сваки разговор, у овом тренутку је бесмислен, јер ништа од обећаног нису испунили (јавна складишта, цена 100дин, субвенције, кривичне пријаве, о субвенцинисаном ђубриву да не говоримо... или да говоримо?).
Без обзира на све, а како би се бавили егзистенцијалним проблемима народа, спремни смо да пружимо руку представницима локалних власти. Ми ћемо у четвртак 22. 12. 2011. год, у 16 сати, доћи пред зграду Општине Ужице, а ви се морате одлучити да ли ћете стати на страну народа, или ћете следити политику ваших страначких централа и њихових финасијера.
Позивају се председници (градоначелници) следећих општина: Осечина, Љубовија, Бајина Башта, Косјерић, Ужице, Пожега, Чачак, Ариље, Лучани, Нова Варош, Прибој, Пријепоље и Ивањица.

Унија произвођача малина и другог воћа
Председник
Драгиша Терзић
 
[h=1]Moguć novi protest poljoprivrednika[/h] Izvor: Press Ukoliko ministarstvo prekrši dogovor sa poljoprivrednicima, u februaru nas očekuju još žešći protesti i nove blokade zemljoradnika.

7931911604eeee6ffdcf00594555209_640x335.jpg

(Novosti)​
Njihovi predstavnici tvrde da "ne garantuju da će moći da kontrolišu nezadovoljne".
"Ne pretimo, na kraju krajeva, nismo mi huligani i kabadahije, već pošteni ljudi koji hrane ovu zemlju, ali je pitanje gde je granica strpljenja poljoprivrednika" - kaže Svetozar Botić, član Asocijacije poljoprivrednika Vojvodine i predsednik udruženja zemljoradnika Zmajeva.
Prema njegovim rečima, prijave koje su stigle protiv ratara zbog blokade predstavljaju "kršenje dogovora, ali i loš signal".

"Ako će se gledati realna situacija, blokadu nismo ni postavili mi, već policija koja nas je sprečila u želji da se domognemo Beograda, pa su možda oni prava adresa za te prijave. Uglavnom, sve i da smo krivi, ne treba zaboraviti da je naša blokada trajala nedelju dana, a nas država blokira decenijama", napominje Botić, i dodaje da su zahtevi poljoprivrednika jasni.

"Tražimo isplatu subvencija do 31. januara, kako je obećano, potom da subvencije budu stavka i u budžetu za narednu godinu i da se jasno precizira pravac u kome će naša poljoprivreda ići. Teško je verovati ruci koja te je sto puta udarila, a ti je hraniš", kaže Svetozar Botić.

On tvrdi da, ukoliko država ulazak u EU postavlja kao prioritet, "onda mora da brine o vojvođanskim njivama".

"Evropa insistira na dugoročnoj strategiji poljoprivrednog razvoja, a lokalne samouprave ne mogu i ne žele da se dogovore sa poljoprivrednicima čega je i koliko potrebno. Prošle godine smo prosipali mleko, da bi isto uvozili dva meseca kasnije", ističe Botić i napominje da je "vrhunac apsurda činjenica da bi Vojvodina sa svojim potencijalima mogla da izvozi dve žetve godišnje, a umesto toga izvozi sve i svašta".
 
jednog lepog i suncanog prolecnog dana... malo mi se po.rkao datum...
attachment.php

attachment.php


naj jaci smo hahahaha

attachment.php


kakvi likovi:haha:

attachment.php


neka radost u ljudima, malo ko je verovao da cemo stici dovde...

attachment.php

attachment.php
 
Evo i mojih par slika koje sam naslikao na istom mestu konšija !
Nadajmo se da ove godine nećemo morati da se borimo za svoja prava, mada nisam siguram daće nam nešto lepo prirediti ovaj naš ministar, ali ajde nadajmo se. Dobroje što su nam bar ove zahteve sa protesta ispunili.
2iu2vr9.jpg

kf5ksn.jpg

14c9zt4.jpg

8xordk.jpg

smspde.jpg
 
Poslednja izmena:
juce pricao sa ucesnicima proslogodisnjeg protesta,svi spremni ponovo na akciju ukoliko bude potrebno.Nadamo se da nece, ali videcemo.
 
Jel bio neko od forumasa na novom BG putu?
Jasam bio jedan dan sa još nekoliko drugara na ispomoći, inače mi smo bili na Pančevačkom mostu (starom putu), a kod nas je bilo sve mirno zato što je put bio svih pet dana blokiran totalno.
Teško ćemo i ove godine osvariti subvencije koje imaju svi poljoprivrednici širom Europe, bez druženja na protestnoj vožnji !
 
Poslednja izmena:
Sve veci su izgledi za ponovne proteste .. evo i javnost i emisije poljoprivredne danas , niko da napomene problem regresiranja koji nama jos nije poznat , nego nam pune glavu kojekakvim glupostima .
Nadam se da ce se dici nas glas ubrzo sirom puteva !!
 
Pa i gospodin Bugarin lepo reče o subvencijama.Malo me začudile te njegove reči.Prošle godine pred proteste je "pevao"drugu priču.
 
Nazad
Vrh