Protesti malinara 2020 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gospodina Stronga nisam ni po cemu favorizovao a pogotovo ne intelektualno.Iz onog sto je do sad napisao dalo se zakljuciti u kratkim crtama .Malina mu treba uz uslov da bude jeftina najbolje da je dzaba .Ima i opciju da mu se plati da je on uzme zatim da istu skupo pre-proda .Nakon toga treba da ga jos i blagosiljamo kad ovde bude delio hvale i mudre savete .Smatrao sam da mu svakako treba odgovoriti na primeren nacin da shvati da je razotkriven i da se siroma vise ne pati .Dakle namera mu je razotkrivena posle te spoznaje slobodno mu je naklapati do mile volje .Te sablone koje on primenjuje su odavno poznati dakle nije to nista novo .Deo su niskobudzetnih treninga svakojakih motivacionih kurseva kojih medju dokonim svetom zeljnim lake zarade ima tusta i tma .Naravno kao u svemu u zivotu i tu ima kvaka-Eh sve manje je onih koji se na to primaju.Kursevi su praceni geslom "kako prodati led eskimu" .Geslo obecava uspeh ali je u praksi to puklo.Treba prvo obezbediti glupog eskima koji je pri tome jos i platezno solventan i rad da to cega vec ima u izobilju kupi bas od "kursiste" .Dakle detelina sa cetiri lista se i da nekako naci ali takav pacijent ....hm tesko.Ne kazem da ih nema ima budala oho ho ali nema ostalih komponenti.Uvek nesto fali il nije bas toliko lud kako izgleda il je jos i ludji al nema novaca ...ma uvek nesto ne stima.
Sto se drugog dela vaseg pitanja tice.
Po profesiji sam majstor.
Drago mi je da imamo tako elokventne majstore.(y)
Nadam se da ste i u svojoj struci tako dobri.Vidim da daleko sire razmisljate od naseg sirotog Strongija.Sta mozemo,nisu svi za sve rodjeni.
Ali moram primetiti da ste suvise strogi u sudovima.(obicno to ide sa mladoscu,a li ne mora da znaci)
Kada kritikujete dajte resenja,ali prava resenja,ne floskule kao PP.
 
Ponudite nesto konstruktivno dajte resenje nekog problema, daj da cujemo neke nove ideje itd itd.
Da bi ste uspeli u ovom poslu morate poznavati posao kompletno, svaki njegov segment. Kad to upoznate onda vam niko ne moze reci da nesto ne moze da se uradi ako moze....

U radu sa strancima vazno je da imate reference, da vas neko preporuci posle toga ide sve lakse...

Razumem vase frustracije, nekome priznati da je bolji od njega je tesko, retko ko je toliko samokritican.
Gosn strong ladnjacar , ovako stoje stvari .Dakle ako vam to do sad jos nije jasno, evo ja cu da vam objasnim .Vi ste problem i to zdravo bezobrazan . Drsko trazite da vam onaj koga pljackate da resenje i te kako ih vi nazivate nove ideje.Od kad je sveta i veka te kako ih vi nazivate ideje su bile jasne i jednostavne .One glase, kad nesto kupis i na cemu zaradjujes to moras da platis i to na nacin da proizvodnja bude ne samo isplativa nego i profitabilna.Onaj koji to proizvede treba da ima i najvecu zaradu a trgovac koji na tome zaradi 20 % moze se smatrati ekstremno sposobnim i uspesnim.Zarad ocuvanja tog posla i motivacije da i drugi pocnu proizvoditi cesto se odrice dela zarade da bi se kroz povecan plasman samim tim i vecim koeficijentom jos vise zaradilo Proizvodjaci maline su svoj deo posla uvek sa manje ili vise uspeha odradili propisno .Od njih ste dobili proizvod koji ste vi i vama slicni preprodali po mnogostruko vecoj ceni a zauzvrat ste proizvodjace redovno sve vise zakidali dok niste doveli proizvodnju do kolapsa.Niko od vas nije isao sa zaradom manjom od duplo dakle 100% pa do 1000% ili jos i vise kad ne ispaltite proizvodjaca.I sad vi trazite da ljudi i dalje ostanu u ovom propalom poslu. Eto dajem sebi za pravo da mogu da vas priupitam da li ste vi stogod od onih nedozvoljenih takozvanih rekreativnih stvari konzumirali?Posto sam procitao da se okrecete prema nekoj bio sferi, da niste vi uzeli onih pecuraka sto ih i narodu zovu ludarama.
 
Poslednja izmena:
Gosn strong ladnjacar , ovako stoje stvari .Dakle ako vam to do sad jos nije jasno, evo ja cu da vam objasnim .Vi ste problem i to zdravo bezobrazan . Drsko trazite da vam onaj koga pljackate da resenje i te kako ih vi nazivate nove ideje.Od kad je sveta i veka te kako ih vi nazivate ideje su bile jasne i jednostavne .One glase, kad nesto kupis i na cemu zaradjujes to moras da platis i to na nacin da proizvodnja bude ne samo isplativa nego i profitabilna.Onaj koji to proizvede treba da ima i najvecu zaradu a trgovac koji zaradi 20 % moze se smatrati ekstremno sposobnim i uspesnim.Proizvodjaci maline su svoj deo posla uvek sa manje ili vise uspeha odradili propisno .Od njih ste dobili proizvod koji ste vi i vama slicni preprodali po mnogostruko vecoj ceni a zauzvrat ste proizvodjace redovno sve vise zakidali dok niste doveli proizvodnju do kolapsa.Niko od vas nije isao sa zaradom manjom od duplo dakle 100% pa do 1000% ili jos i vise kad ne ispaltite proizvodjaca.I sad vi trazite da ljudi i dalje ostanu u ovom propalom poslu. Eto dajem sebi za pravo da mogu da vas priupitam da li ste vi stogod od onih nedozvoljenih takozvanih rekreativnih stvari konzumirali?Posto sam procitao da se okrecete prema nekoj bio sferi, da niste vi uzeli onih pecuraka sto ih i narodu zovu ludarama.
Opa..evo samo za Strongija:



Pa sta da radimo sa nasim "kapitalistima" u ovoj krizi???...Najvecoj od 1929... :unsure:
 
Sve same floskule pljuste kod strong ladnjacara :Kljucna mesta, realizacija , menadzeri, preporuke.segmenti , reference.....Kod pravog domacina takav lik ne daj boze kad bane na vrata ako iz mesta ne dobije nogosut u zadnjicu u najboljem slucaju na njega kidise neki sarov koji istog propisno uzujeda.Ako se pak u kuci tog trena zatekla samo domacica oklagija po ledjima mu ne gine sto se moze podvesti pod srecnu okolnost to jest strucno receno njegovim menadzerskim recnikom to mu je profit.
 
Poslednja izmena:
Sve same floskule pljuste kod strong ladnjacara :Kljucna mesta, realizacija , menadzeri, preporuke.Kod pravog domacina takav lik ne daj boze kad bane na vrata ako iz mesta ne dobije nogosut u zadnjicu u najboljem slucaju na njega kidise neki sarov koji istog propisno uzujeda.Ako se pak u kuci tog trena zatekla samo domacica oklagija po ledjima mu ne gine sto se moze podvesti pod srecnu okolnost to jest njegovim menadzerskim recnikom profit.
Jesi cuo Strongi...i dobro si prosao....:haha:
 
Zar ti mislis da gorepomenuti ladnjacar do sad nije vec iskusio slicne "dobrodoslice".Verujem da sam bio vrlo blag da ne kazem minoran spram onoga sto je taj vec uknjizio a bogami koliko vidim i kaparisao za predstojecu sezonu.
 
Zar ti mislis da gorepomenuti ladnjacar do sad nije vec iskusio slicne "dobrodoslice".Verujem da sam bio vrlo blag da ne kazem minoran spram onoga sto je taj vec uknjizio a bogami koliko vidim i kaparisao za predstojecu sezonu.
Ne znam...pitaj njega...
Samo,koliko ja vidim..a vidim i dalje prilicno dobro...Ova kriza koja jos i nije pocela svasta ima da izrodi.....Gledacemo "Senke nad Balkanom" uzivo...
 
Sistem bezobzirne pljacke i otimacine je sam sebe pojeo, dakle krah je neminovan .To se desava ne zato sto neko bas tako hoce, nego sto po zakonu prirode neodrziv je broj tolikih predatora.Imate situaciju da broj predatora je toliko porastao a da plena vise nema .Nekdasnji predatori i lovci postace sada plen .
 
Evo ga ovaj opet ,,da je Pera otišao u policiju ''
Ne pridaji tome neki znacaj , to se vec uklapa u ono o cemu sam pisao.Neko se prodao za posao, neko se plasi, nekoga su ucenili a neko to radi pro bono ,narodski za dzaba.Ne desava se nama ovo slucajno ,tacnije receno ovo ludilo i beznadje ipak ima neke zakonitosti, po kojima sve funkcionise Nacin na koji je ovaj nakaradni sistem do sad opstao je poznat i naravno nece jos zadugo postojati sam je sebe pojeo .Mi zvimo u paralelnim sistemima, gde je za obicnog coveka drakonski rezim najsurovijeg kapitalizma prvobitne akumulacije sa nesrazmernim kaznama i represijama dok na drugoj strani imate gangsterski rezim do srzi korumpirane i kriminalizovane policije sudstva politike i drzavne birokratije koji bastine sve komunisticke privilegije i izuzeca od nakaradnih zakona koje na sebe ne primenjuju.
 
Gospodina Stronga nisam ni po cemu favorizovao a pogotovo ne intelektualno.Iz onog sto je do sad napisao dalo se zakljuciti u kratkim crtama .Malina mu treba uz uslov da bude jeftina najbolje da je dzaba .Ima i opciju da mu se plati da je on uzme zatim da istu skupo pre-proda .Nakon toga treba da ga jos i blagosiljamo kad ovde bude delio hvale i mudre savete .Smatrao sam da mu svakako treba odgovoriti na primeren nacin da shvati da je razotkriven i da se siroma vise ne pati .Dakle namera mu je razotkrivena posle te spoznaje slobodno mu je naklapati do mile volje .Te sablone koje on primenjuje su odavno poznati dakle nije to nista novo .Deo su niskobudzetnih treninga svakojakih motivacionih kurseva kojih medju dokonim svetom zeljnim lake zarade ima tusta i tma .Naravno kao u svemu u zivotu i tu ima kvaka-Eh sve manje je onih koji se na to primaju.Kursevi su praceni geslom "kako prodati led eskimu" .Geslo obecava uspeh ali je u praksi to puklo.Treba prvo obezbediti glupog eskima koji je pri tome jos i platezno solventan i rad da to cega vec ima u izobilju kupi bas od "kursiste" .Dakle detelina sa cetiri lista se i da nekako naci ali takav pacijent ....hm tesko.Ne kazem da ih nema ima budala oho ho ali nema ostalih komponenti.Uvek nesto fali il nije bas toliko lud kako izgleda il je jos i ludji al nema novaca ...ma uvek nesto ne stima.
Sto se drugog dela vaseg pitanja tice.
Po profesiji sam majstor.
Od vas cujem samo kritike, mozemo li da procitati i neko resenje problema? Malina ne treba da bude jeftina vec trzisno konkurentna, jer tamo gde mi izvozimo srpsku malinu je i nasa konkurencija, ako smo skuplji od njih oni ce prvo prodati, a treba funkcionisati, placati plate, poreze, dobavljace, kooperante itd itd. Iz nekog razloga ja vama smetam, zasto? Ako imate bolje ideje prezentujte ih pokazite da ste bolji od mene? Ja kritikujem i uvek nudim resenje....
 
Ocit je problem otkupa i plasmana tacnije onog ko to radi.Profil tih subjekata je kriminalan i iza svega stoji politicka vrhuska dakle drzavni aparat koji nema apsolutno nikakvu kompetenciju i svestan je da nece potrajati i zato se sve radi kao da sutra ne postoji.
U takvoj konstalaciji poslovanje je nemoguce a samim tim je besmislen svaki napor i rad proizvodjaca .
Ne kazem da nema stvari o kojima vi pisete ali budite uvereni da ceo sektor nije takav, ima tu casnih i postenih ljudi, pravih dimacina koji su godinama radili i stvorili solidne porodicne firme, placaju poreze, zaposljavaju radnike, svoj zaradjen novac investiraju ponovo u posao itd jednom recju odgovorno se ponasaju. Kako objasnjavate cinjenicu da najvece svetske firme rade u Srbiji, smestene u npr Arilju, Pozezi, Kraljevu, Leskovcu, Nisu, Beogradu itd itd... Zar su i one kriminalne? Uslovi poslovanja nisu savrseni ali su isto tako i daleko od loseg... Problem je taj sto je zadnje 3 godine trziste bilo jako lose po sve njene aktere i to je stvorilo u celom lancu velike probleme. Sada kada se stvari vracaju u normalu u nekom buducem periodu bice puno bolje za sve aktere. Na te negativne trendove niko nije mogao da utice....
 
Naravno da ne slusaju jer su iskusni i opameceni posle svih prevara i otimacine.Taj njihov kako ga vi nazivate pogresan nacin rada vama zasigurno ne ide u prilog jer se vise ne kace na vase zabacene udice.Dakle nije problem u njihovom radu nego u vasoj otimacini.
Ja sam objasnjavao kako sistem funkcionise, ukazivao na probleme i nudio resenja... Nikome nisam rekao da mora mene da slusa svako neka radi kako zeli po svojoj slobodnoj proceni. Ja unapred znam sta ce se desiti....
 
Gosn strong ladnjacar , ovako stoje stvari .Dakle ako vam to do sad jos nije jasno, evo ja cu da vam objasnim .Vi ste problem i to zdravo bezobrazan . Drsko trazite da vam onaj koga pljackate da resenje i te kako ih vi nazivate nove ideje.Od kad je sveta i veka te kako ih vi nazivate ideje su bile jasne i jednostavne .One glase, kad nesto kupis i na cemu zaradjujes to moras da platis i to na nacin da proizvodnja bude ne samo isplativa nego i profitabilna.Onaj koji to proizvede treba da ima i najvecu zaradu a trgovac koji na tome zaradi 20 % moze se smatrati ekstremno sposobnim i uspesnim.Zarad ocuvanja tog posla i motivacije da i drugi pocnu proizvoditi cesto se odrice dela zarade da bi se kroz povecan plasman samim tim i vecim koeficijentom jos vise zaradilo Proizvodjaci maline su svoj deo posla uvek sa manje ili vise uspeha odradili propisno .Od njih ste dobili proizvod koji ste vi i vama slicni preprodali po mnogostruko vecoj ceni a zauzvrat ste proizvodjace redovno sve vise zakidali dok niste doveli proizvodnju do kolapsa.Niko od vas nije isao sa zaradom manjom od duplo dakle 100% pa do 1000% ili jos i vise kad ne ispaltite proizvodjaca.I sad vi trazite da ljudi i dalje ostanu u ovom propalom poslu. Eto dajem sebi za pravo da mogu da vas priupitam da li ste vi stogod od onih nedozvoljenih takozvanih rekreativnih stvari konzumirali?Posto sam procitao da se okrecete prema nekoj bio sferi, da niste vi uzeli onih pecuraka sto ih i narodu zovu ludarama.

Niste citali moje postove od pocetka hladnjacu svoju nemam. Ja nisam jedan od tih koje '' pljujete''. Pisao sam i o tome koliko te hladnjace
' 'dobro' 'zaradjuju, nije to sve tako kako vi zamisljate.... Istina je uvek negde izmedju...

Nema tog genija koji moze da proda proizvod ako on nije trzisno konkurentan na trzistu. Konkurencija je velika i zato je bilo puno problema proteklih godina.
 
Opa..evo samo za Strongija:



Pa sta da radimo sa nasim "kapitalistima" u ovoj krizi???...Najvecoj od 1929... :unsure:
Ostavite se pesme... @jevto osim toga sto mene nipodanistavate ja nisam procitao resenje problema... Hajde makar vi kao strucnjak objasnite ljudima da je izvoz slobodan da ne postoje izvozne dozvole i napisite im sta je potrebno sve od dokumentacije. Toliko valjda znate... Ostavite se teorije... Ni vi a ni ja nismo profesori ne zivimo od toga...
 
Na tom mestu ti sebe vidiš odavno, još samo da te i mi ugledamo! 😅
P.S. Valjda nam procenat ne bi bio veći no u Italijana?! 😤
Vazan je princip rada, nisu vazni ljudi osim da budu strucni i da odgovaraju za svoj rad i svoje rezultate. Da ne bude kao sa jednom zadrugom Prilike mesto pored Ivanjice drzava ulozila veliki novac a zadruga propala jer niti je ko odgovarao za tudji tj drzavi novac niti je ko snosio odgovornost za propuste u radu. U normalnom svetu toga nema. Kvalitetan menadzment odgovara za svoj rad a necesto rade na procenat od realizacije po meni fer i korektno... Ima tu jedno malo ali, ti ljudi ulazu svoj novac, nisu ga dobili ni od koga pa onda taj novac itekako postuju i vode racuna o njemu....
 
Sve same floskule pljuste kod strong ladnjacara :Kljucna mesta, realizacija , menadzeri, preporuke.segmenti , reference.....Kod pravog domacina takav lik ne daj boze kad bane na vrata ako iz mesta ne dobije nogosut u zadnjicu u najboljem slucaju na njega kidise neki sarov koji istog propisno uzujeda.Ako se pak u kuci tog trena zatekla samo domacica oklagija po ledjima mu ne gine sto se moze podvesti pod srecnu okolnost to jest strucno receno njegovim menadzerskim recnikom to mu je profit.
Zasto vi mislite da ja ne bih mogao da pricam i budem ugoscen kod nekog pravog domacina? Molim vas nemojte sebe porediti sa mnom, jer ja sve sto napisem napisem jasno i koncizno a itekako znam da budem primljen i ugoscen kod raznih srpskih domacina mojih prijatelja. Ako ste korektni, vaspitani i uljudni svugde cete biti rado vidjen gost.
 
Zar ti mislis da gorepomenuti ladnjacar do sad nije vec iskusio slicne "dobrodoslice".Verujem da sam bio vrlo blag da ne kazem minoran spram onoga sto je taj vec uknjizio a bogami koliko vidim i kaparisao za predstojecu sezonu.
Citajte sta pisem i oslobodite se predrasuda. Nemam hladnjacu niti sam vlasnik neke od hladnjaca... A radio sam za razne domace a cak i neke strane firme....
 
Ne pridaji tome neki znacaj , to se vec uklapa u ono o cemu sam pisao.Neko se prodao za posao, neko se plasi, nekoga su ucenili a neko to radi pro bono ,narodski za dzaba.Ne desava se nama ovo slucajno ,tacnije receno ovo ludilo i beznadje ipak ima neke zakonitosti, po kojima sve funkcionise Nacin na koji je ovaj nakaradni sistem do sad opstao je poznat i naravno nece jos zadugo postojati sam je sebe pojeo .Mi zvimo u paralelnim sistemima, gde je za obicnog coveka drakonski rezim najsurovijeg kapitalizma prvobitne akumulacije sa nesrazmernim kaznama i represijama dok na drugoj strani imate gangsterski rezim do srzi korumpirane i kriminalizovane policije sudstva politike i drzavne birokratije koji bastine sve komunisticke privilegije i izuzeca od nakaradnih zakona koje na sebe ne primenjuju.
Covek je samo morao da te opomene, crno na belo, kao admin foruma, kada bude doslo do vlasti pa da kao admin bude cist, verujem da nije toliko malouman da veruje u ove baljezgarije koje pise zajedno sa (ne bih spominjao ime, znate vec svi o kome se radi).

Odbijam da poverujem da administrator jednog ovakvog foruma ima toliko nizak IQ, verujem da je ovo napisao zato sto jednostavno mora.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh