Protesti malinara 2020 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ Bobansupergenije

Koja bi sa tvoje strane bila preporuka za proizvođaće maline u narednom periodu?
Ocit je problem otkupa i plasmana tacnije onog ko to radi.Profil tih subjekata je kriminalan i iza svega stoji politicka vrhuska dakle drzavni aparat koji nema apsolutno nikakvu kompetenciju i svestan je da nece potrajati i zato se sve radi kao da sutra ne postoji.
U takvoj konstalaciji poslovanje je nemoguce a samim tim je besmislen svaki napor i rad proizvodjaca .
 
Poslednja izmena:
Ne slusaju i zato nema rezultata... I nece ih ni biti jer stvari rade na pogresan nacin. Ja nemam problem sa time... Samo gledam i pisem, problemi isti... Kako je moguce da su isti problemi a ljudi kao nesto rade...?
Naravno da ne slusaju jer su iskusni i opameceni posle svih prevara i otimacine.Taj njihov kako ga vi nazivate pogresan nacin rada vama zasigurno ne ide u prilog jer se vise ne kace na vase zabacene udice.Dakle nije problem u njihovom radu nego u vasoj otimacini.
 
Po stilu pisanja vidi se da je gorepomenuti Strong jedan beskrupulozni obmanjivac .Nije to nista novo, ova drzava bastini svoje postojanje na obmani laziji i naravno otimacini .
I to u svakom segmentu zivota obicnog coveka. Za sta god se obican covek uhvati da zaradi neki dinar drzava preko ovakvih kao "ovaj" uspe da se umesa i da skine kajmak a ako to ne uspe onda bar sje..be posao, po principu nek komsiji crkne krava. I nije samo malina problem, nek kazu kolege iz BIH ili RSrpske koliko je u otkupu litar mleka a koliko litar nafte itd da ne nabrajam.
 
I to u svakom segmentu zivota obicnog coveka. Za sta god se obican covek uhvati da zaradi neki dinar drzava preko ovakvih kao "ovaj" uspe da se umesa i da skine kajmak a ako to ne uspe onda bar sje..be posao, po principu nek komsiji crkne krava. I nije samo malina problem, nek kazu kolege iz BIH ili RSrpske koliko je u otkupu litar mleka a koliko litar nafte itd da ne nabrajam.
To je posao stetocine i parazita, nema tu niceg cudnog, tih krpelja je uvek bilo u svakom drustvu, naravno nikad u ovom obimu i na ovakvim pozicijama.Ono sto ne valja u nasoj prici je sto te stetocine drze ceo sistem i oni su ti koji kroje kapu.Radeci i trudeci se ne postizes nista ,cak sta vise jos vise se unistavas jer hranis parazite koji ti rade o glavi.
 
Ocit je problem otkupa i plasmana tacnije onog ko to radi.Profil tih subjekata je kriminalan i iza svega stoji politicka vrhuska dakle drzavni aparat koji nema apsolutno nikakvu kompetenciju i svestan je da nece potrajati i zato se sve radi kao da sutra ne postoji.
U takvoj konstalaciji poslovanje je nemoguce a samim tim je besmislen svaki napor i rad.

Ako sam dobro razmeo tvoj predlog je da proizvođaći prestanu sa proizvodnjom maline. Razlog je taj što je državni vrh, to jeste vladajuća stranka sa koalicionim partnerima radi kriminalne aktivnosti preko odabrane grupacije, a policija i sudstvo (državni aparat) ne smeju ili ne žele zbog nečega (mita ili straha) da dejstvuju i sprovedu zakon.

Sada te moram pitati ali bez filozofskih odgovora. Kako znaš da postoje kriminalne aktivnosti, da li si išao u policiju da to prijaviš. Znati da kriminalne aktivnosti, a ne otići to prijaviti je takođe podložno krivičnom gonjenju. Ukoliko znaš da neko iz državnog aparata izbegava (policija, tužilaštvo ili sustvo) da reaguje na kriminal se takođe treba prijaviti.

To što ovde troluješ raspravu vodi samo u jednom pravcu, ali tvrditi da je nešto kriminalno to već govori da imaš neka saznanja koja bi bila interesantna policiji. Ovo sam morao spomenuti jer vidim da si se uključio i istrajavaš u svojim tvrdnjama, nadam se da to nije samo puko trolovanje i flejmovanje.

Znači znaš za kriminalne aktivnosti, da li si išao u policiju da ih prijaviš?
 
Kre
Ako sam dobro razmeo tvoj predlog je da proizvođaći prestanu sa proizvodnjom maline. Razlog je taj što je državni vrh, to jeste vladajuća stranka sa koalicionim partnerima radi kriminalne aktivnosti preko odabrane grupacije, a policija i sudstvo (državni aparat) ne smeju ili ne žele zbog nečega (mita ili straha) da dejstvuju i sprovedu zakon.

Sada te moram pitati ali bez filozofskih odgovora. Kako znaš da postoje kriminalne aktivnosti, da li si išao u policiju da to prijaviš. Znati da kriminalne aktivnosti, a ne otići to prijaviti je takođe podložno krivičnom gonjenju. Ukoliko znaš da neko iz državnog aparata izbegava (policija, tužilaštvo ili sustvo) da reaguje na kriminal se takođe treba prijaviti.

To što ovde troluješ raspravu vodi samo u jednom pravcu, ali tvrditi da je nešto kriminalno to već govori da imaš neka saznanja koja bi bila interesantna policiji. Ovo sam morao spomenuti jer vidim da si se uključio i istrajavaš u svojim tvrdnjama, nadam se da to nije samo puko trolovanje i flejmovanje.

Znači znaš za kriminalne aktivnosti, da li si išao u policiju da ih prijaviš?
U Krusiku je covek otkrio pljacku dokumentovao je javno objavio i sta je bilo?Otici u policiju i prijaviti a otac ministra te iste policije je pljackao taj isti Krusik.Vucic je kategoricki tvrdio da otac Stefanovica nema nikakve a kamoli poslovne veze kad ono sve kontra.Firma Gim je do guse umesana u pljacku oruzje koje oduzimaju od gradja a otkupljuju od mupa za 33 din po kilogramu a zatim ga izvoze i prodaju na komad .Ko je na kraju bio uhapsen
 
Poslednja izmena:
To je posao stetocine i parazita, nema tu niceg cudnog, tih krpelja je uvek bilo u svakom drustvu, naravno nikad u ovom obimu i na ovakvim pozicijama.Ono sto ne valja u nasoj prici je sto te stetocine drze ceo sistem i oni su ti koji kroje kapu.Radeci i trudeci se ne postizes nista ,cak sta vise jos vise se unistavas jer hranis parazite koji ti rade o glavi.
Kad je naopako, sve je tako
 
Pretpostavka ja majka svih zajeba u zivotu... Novii... Pretpostavljam da pretpostavljas ovo sto si napisao jer ovaj Boban to nije konkretno naveo kao ti.
 
Kad je naopako, sve je tako
Znas kako to ide u ovoj jadnoj drzavi i poslusnicima te iste nakarade.Ako im kazes istinu i saspes je u lice onda krene lavina svakojakih likova koji pocinju da ti daju upustva i moralne pridike upucujuci te na ove kriminalne institucije i tome slicno .Dugo vremena sam istrazivao i pokusavao da dokucim u cemu je stvar i gde je greska. Zasto se to ovde desava stalno i nikako da se maknemo .Odgovor je dosao sam po sebi ali ne tako brzo kako sam ocekivao.Problem su ljudi i mentalitet istih.
Neko se prodao za radno mesto nekog su ucenili neko se dao za dzaba neko ima sitnu neku malo vecu korist i tako taj sistem funkcionise.
 
Nisam pitao za Krušik, nego za tvoja saznanja o kriminalnim aktivnostima. Znači pitanje je jasno upućeno i nedvosmisleno, a kako nisi odgovorio to ću shvatiti kao trolovanje i flejmovanje.

Preporuka da pročitaš pravila foruma, da se držiš naslova teme i ne ideš u offtopic i svima će nam biti lakše.
 
Nisam pitao za Krušik, nego za tvoja saznanja o kriminalnim aktivnostima. Znači pitanje je jasno upućeno i nedvosmisleno, a kako nisi odgovorio to ću shvatiti kao trolovanje i flejmovanje.

Preporuka da pročitaš pravila foruma, da se držiš naslova teme i ne ideš u offtopic i svima će nam biti lakše.
Nisam ni ja vas pitao za konstataciju zasto moje odgovore nazivate "Filozofskim".Za vasu informaciju "filozofija" je ljubav prema mraku jer je rec Zofos oznacava mrak dakle gde sam ja to favorizovao mrak .
 
Pored svih problema u vezi sa malinom, opravdanih ili ne, na ovom forumu problem je sto se clan Strong ponasa i komentarise kao da su malinari neko istureno odeljenje dece sa posebnim potrebama. On misli, on zeli, on hoce, on zna , on ne znam ni ja sta, njega niko ne slusa, ne voli, ne postuje i zato malina propada.
Malinari su maloumni, glupi, nepismeni, neelokventni... itd... vode ih losi ljudi i sta sve ne. Ali on je mesija koji ce malinarima otvoriti oci i izvesti ih iz mraka i objasniti im sta treba da rade kako bi malina opet bila cenjena, placena itd, a ne vidi da mu niko ne trazi savete, i da svakog zabole pistolj za njegove savete, mozda malinarima odgovara ovako.
Iz njegovog pisanja ja to vidim ovako. Mozda je pretpostavka... a mozda i nije... on ce sigurno objasniti.
 
Pored svih problema u vezi sa malinom, opravdanih ili ne, na ovom forumu problem je sto se clan Strong ponasa i komentarise kao da su malinari neko istureno odeljenje dece sa posebnim potrebama. On misli, on zeli, on hoce, on zna , on ne znam ni ja sta, njega niko ne slusa, ne voli, ne postuje i zato malina propada.
Malinari su maloumni, glupi, nepismeni, neelokventni... itd... vode ih losi ljudi i sta sve ne. Ali on je mesija koji ce malinarima otvoriti oci i izvesti ih iz mraka i objasniti im sta treba da rade kako bi malina opet bila cenjena, placena itd, a ne vidi da mu niko ne trazi savete, i da svakog zabole pistolj za njegove savete, mozda malinarima odgovara ovako.
Iz njegovog pisanja ja to vidim ovako. Mozda je pretpostavka... a mozda i nije... on ce sigurno objasniti.
On vrlo dobro zna sta i zasto to radi.Taj posao mu ocito ne ide kako je on to umislio da ce biti, i tu je zapelo.Proizvodjaci apsolutno ne treba da rade ono sto ih on i njemu slicni savetuju jer na taj nacin sebe unistavaju a odrzavaju sistem koji sa ovim nacinom poslovne politike realno nije odrziv i zasniva se na enormnoj eksploataciji proizvodjaca i bogacenju favorizovanih otkupljivaca preradjivaca i izvoznika.
 
Neko se prodao za radno mesto nekog su ucenili neko se dao za dzaba neko ima sitnu neku malo vecu korist i tako taj sistem funkcionise.
Poenta cele price inace a i u poljoprivredi se svodi na ovu recenicu. Sta ce drzavi(vlasti) jak, bogat i nezavisan radnik, pogotovo seljak koji misli svojom glavom i koga niko ne moze kupiti nizasta ali to stvarno nije tema i odosmo daleko.
 
On vrlo dobro zna sta i zasto to radi.Taj posao mu ocito ne ide kako je on to umislio da ce biti, i tu je zapelo.Proizvodjaci apsolutno ne treba da rade ono sto ih on i njemu slicni savetuju jer na taj nacin sebe unistavaju a odrzavaju sistem koji sa ovim nacinom poslovne politike realno nije odrziv i zasniva se na enormnoj eksploataciji proizvodjaca i bogacenju favorizovanih otkupljivaca preradjivaca i izvoznika.
Ma on ne moze ni da razume sta si ti ovde napisao. Da ne trolujemo, evo pitanje za Strong-a, stalno govori-pise da u Srbiji ne postoji zabrana izvoza zaledjene maline i da moze ko hoce to da radi. Koliko ima hladnjaca sa kapacitetom koji je drzava odredila da bi mogli da izvoze zaledjenu malinu i da li zna koji je to kapacitet? I zasto je ogranicila izvoz kapacitetom?
Zasto hladnjaca u mom mestu koja inace posluje u sklopu drzavne fabrike ne moze da direktno izvozi malinu nego radi za nekog"izvoznika"? Imao bih mnogo kako i zasto ali on sigurno nema prave odgovore i nije kompetentan da to odgovori i zato nisam s njim nikad usao u polemiku, dosta kolega je pokusalo i svi su odustali jer ipak pametniji popusta, mada on to ne vidi tako, on misli da ih je pobedio u diskusiji, i zbog toga verovatno misli da su malinari glupi. I zato ima bezbroj prica koje nemaju veze s mozgom. I zar to nije trolovanje.
Clanu koji je na ovom forumu od pocetka, i koji je dao vise konstruktivnih saveta nego sto je ovaj uspeo da procita, a koji je izasao iz posla sa malinom kaze: drago mi je sto si izasao iz ovog posla jer malina nije za svakoga... Sta reci posle 20-30 godina malinarstva. Izasao izasao, da smo zdravo ni prvi ni poslednji ali likovati coveku koji nam je svima nesebicno delio savete i iskustva. Ali on zeli, on misli, on hoce, on jednostavno ZNA.
 
Poslednja izmena:
Ma on ne moze ni da razume sta si ti ovde napisao. Da ne trolujemo, evo pitanje za Strong-a, stalno govori-pise da u Srbiji ne postoji zabrana izvoza zaledjene maline i da moze ko hoce to da radi. Koliko ima hladnjaca sa kapacitetom koji je drzava odredila da bi mogli da izvoze zaledjenu malinu i da li zna koji je to kapacitet? I zasto je ogranicila izvoz kapacitetom?
Zasto hladnjaca u mom mestu koja inace posluje u sklopu drzavne fabrike ne moze da direktno izvozi malinu nego radi za nekog"izvoznika"? Imao bih mnogo kako i zasto ali on sigurno nema prave odgovore i nije kompetentan da to odgovori i zato nisam s njim nikad usao u polemiku, dosta kolega je pokusalo i svi su odustali jer ipak pametniji popusta, mada on to ne vidi tako, on misli da ih je pobedio u diskusiji, i zbog toga verovatno misli da su malinari glupi. I zato ima bezbroj prica koje nemaju veze s mozgom. I zar to nije trolovanje.
Clanu koji je na ovom forumu od pocetka, i koji je dao vise konstruktivnih saveta nego sto je ovaj uspeo da procita, a koji je izasao iz posla sa malinom kaze: drago mi je sto si izasao iz ovog posla jer malina nije za svakoga... Sta reci posle 20-30 godina malinarstva. Izasao izasao, da smo zdravo ni prvi ni poslednji ali likovati coveku koji nam je svima nesebicno delio savete i iskustva. Ali on zeli, on misli, on hoce, on jednostavno ZNA.
Molim vas nemojte pisati o necemu o cemu ne znate. To na sta vi aludirate je ogranicenje koje je drzava uvela prilikom izvoza svezeg voca za Rusiju, tu postoji ogranicenje, 500 tona mora biti minimum kapacitet hladnjace da bi mogla da izvozi sveze voce za Rusiju. Drzava je ovo uradila da bi lakse kontrolisala brojne mesetare koji su svasta reeksportovali iz Srbije koristeci nas privilegovan polozaj. E sad ovo ogranicenje postoji, ali opet znam par manjih izvoznika koji su ovaj problem resili...

Sto se tice zamrznutog tu ogranicenja nema, nema izvoznih dozvola I sl.... A hladnjaca u vasem mestu, prvo ne znam koja je a drugo otkuda vi to znate da ne izvoz direktno? Ostavite se prica rekla kazala, postoje izvozna dokumenta... Sve sto pricam oko izvoza i koliko je to lako ili tesko pojasnice vam svaka spedicija... Oni zive od toga...

U poslu sam malinom prosao sam sve I znam sve korake od primarne proizvodnje do krajnjeg kupca napolju, bilo da je u pitanju, sveza, zamrznuta, pothladjena malina, supermarket itd. I sada sam delom u proizvodnji nazalost jako malo vremena imam da se tu posvetim vise, mozda BIO imam vec neke planove u vezi sa time.... Clanu kome sam napisao da je bolje sto je izasao napisao sam sa razlogom, jer sam I sam prosao puno i loseg i dobrog u ovom poslu a nikad nisam mislio da odustanem... Znaci ili volite to sto radite i gurate dalje ili odustajete.... Lakih prica nema, ne postoje, postoji samo tezak rad i pozrtvovanost, sve ostalo dolazi kao nus pojava gore navedenog....
 
Pa Bobane,cak je i PP (Strongi) ostao bez teksta.
Mislim da ga precenjujete,on je nasa maskota ovde.Sto vise pise sve mu manje ko veruje....Ja sam probao da ga usmerim da se bolje obrazuje u ekonomskoj oblasti,ali on misli ako je pobegao od roditeljske motike i od svog "beruf"-a (poziva),od fazlampe,motocangli....da je nekakv "strucnjak".Samo bih ga pitao koako mu se zove ta nova profesija...mozda "menadzer mlacenja prazne slame na poljoinfo temama o malini"?
Ne znam sta ste Vi po profesiji?
 
Pa Bobane,cak je i PP (Strongi) ostao bez teksta.
Mislim da ga precenjujete,on je nasa maskota ovde.Sto vise pise sve mu manje ko veruje....Ja sam probao da ga usmerim da se bolje obrazuje u ekonomskoj oblasti,ali on misli ako je pobegao od roditeljske motike i od svog "beruf"-a (poziva),od fazlampe,motocangli....da je nekakv "strucnjak".Samo bih ga pitao koako mu se zove ta nova profesija...mozda "menadzer mlacenja prazne slame na poljoinfo temama o malini"?
Ne znam sta ste Vi po profesiji?
Gospodina Stronga nisam ni po cemu favorizovao a pogotovo ne intelektualno.Iz onog sto je do sad napisao dalo se zakljuciti u kratkim crtama .Malina mu treba uz uslov da bude jeftina najbolje da je dzaba .Ima i opciju da mu se plati da je on uzme zatim da istu skupo pre-proda .Nakon toga treba da ga jos i blagosiljamo kad ovde bude delio hvale i mudre savete .Smatrao sam da mu svakako treba odgovoriti na primeren nacin da shvati da je razotkriven i da se siroma vise ne pati .Dakle namera mu je razotkrivena posle te spoznaje slobodno mu je naklapati do mile volje .Te sablone koje on primenjuje su odavno poznati dakle nije to nista novo .Deo su niskobudzetnih treninga svakojakih motivacionih kurseva kojih medju dokonim svetom zeljnim lake zarade ima tusta i tma .Naravno kao u svemu u zivotu i tu ima kvaka-Eh sve manje je onih koji se na to primaju.Kursevi su praceni geslom "kako prodati led eskimu" .Geslo obecava uspeh ali je u praksi to puklo.Treba prvo obezbediti glupog eskima koji je pri tome jos i platezno solventan i rad da to cega vec ima u izobilju kupi bas od "kursiste" .Dakle detelina sa cetiri lista se i da nekako naci ali takav pacijent ....hm tesko.Ne kazem da ih nema ima budala oho ho ali nema ostalih komponenti.Uvek nesto fali il nije bas toliko lud kako izgleda il je jos i ludji al nema novaca ...ma uvek nesto ne stima.
Sto se drugog dela vaseg pitanja tice.
Po profesiji sam majstor.
 
Pa Bobane,cak je i PP (Strongi) ostao bez teksta.
Mislim da ga precenjujete,on je nasa maskota ovde.Sto vise pise sve mu manje ko veruje....Ja sam probao da ga usmerim da se bolje obrazuje u ekonomskoj oblasti,ali on misli ako je pobegao od roditeljske motike i od svog "beruf"-a (poziva),od fazlampe,motocangli....da je nekakv "strucnjak".Samo bih ga pitao koako mu se zove ta nova profesija...mozda "menadzer mlacenja prazne slame na poljoinfo temama o malini"?
Ne znam sta ste Vi po profesiji?
Ponudite nesto konstruktivno dajte resenje nekog problema, daj da cujemo neke nove ideje itd itd.
Da bi ste uspeli u ovom poslu morate poznavati posao kompletno, svaki njegov segment. Kad to upoznate onda vam niko ne moze reci da nesto ne moze da se uradi ako moze....

U radu sa strancima vazno je da imate reference, da vas neko preporuci posle toga ide sve lakse...

Razumem vase frustracije, nekome priznati da je bolji od njega je tesko, retko ko je toliko samokritican.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh