Protesti malinara 2020 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A strong nema hladnjacu i ne zna nista ni o izlaznim cenama ni o poslu, covek je samo iskompleksiran i neko ko boluje od toga da bude u centru paznje, a mi Srbi kao Srbi, dovoljno prosti da dozvolimo nebitnom liku da nas iznervira kojekakvim glupostima, umesto da ga svi kolektivno ignorisemo. A mozda nam cak nije losa solucija ni prelazak na neki novi forum
 
A strong nema hladnjacu i ne zna nista ni o izlaznim cenama ni o poslu, covek je samo iskompleksiran i neko ko boluje od toga da bude u centru paznje, a mi Srbi kao Srbi, dovoljno prosti da dozvolimo nebitnom liku da nas iznervira kojekakvim glupostima, umesto da ga svi kolektivno ignorisemo. A mozda nam cak nije losa solucija ni prelazak na neki novi forum
Vozi on viljuskar u hladnjaci to je lice V.S.:rolleyes:
Pa Strongi,nemoj da se hvatas mene.Ja ne znam nista o tom tvom "slobodnom izvozu".Objasni drugovima svoju ulogu.Bolje je za tebe da stanes na pravu stranu istorije....Da ne dodju po tebe U IME NARODA.....👮‍♂️
 
A strong nema hladnjacu i ne zna nista ni o izlaznim cenama ni o poslu, covek je samo iskompleksiran i neko ko boluje od toga da bude u centru paznje, a mi Srbi kao Srbi, dovoljno prosti da dozvolimo nebitnom liku da nas iznervira kojekakvim glupostima, umesto da ga svi kolektivno ignorisemo. A mozda nam cak nije losa solucija ni prelazak na neki novi forum
Vise puta sam pisao cime se bavim, morate citati moje postove.
Izvozne cene znam ali kad god ih napisem one se vama ne svidjaju jer vi mislite da su one duplo ili troduplo vece sto nije slucaj...
 
Vozi on viljuskar u hladnjaci to je lice V.S.:rolleyes:
Pa Strongi,nemoj da se hvatas mene.Ja ne znam nista o tom tvom "slobodnom izvozu".Objasni drugovima svoju ulogu.Bolje je za tebe da stanes na pravu stranu istorije....Da ne dodju po tebe U IME NARODA.....👮‍♂️
Znaci vi @jevto nemate nista konstruktivno da napisete... Tako sam i mislio...
Nema potrebe nigde ja da stajem ja sam tu gde jesam, ostavite se tih pretnji i revolucionarnih govora... To nikome dobro nije donelo. Bolje da se sada posvetimo proizvodnji i da pratimo kada ce sve ovo da prodje....
 
[/QUOTE]
......................Sada kada se stvari vracaju u normalu u nekom buducem periodu bice puno bolje.............................
Ako mozete onako odokativno kolika ce biti otkupna cena ove sezone .
Verujem da ce taj podatak vise značiti proizvodjacima nego sve ovo ostalo napisano na prethodnih 10- tak strana .
 

Ako mozete onako odokativno kolika ce biti otkupna cena ove sezone .
Verujem da ce taj podatak vise značiti proizvodjacima nego sve ovo ostalo napisano na prethodnih 10- tak strana .
[/QUOTE]
To je jako nezahvalno @Miloica prognozirati. Ali usudicu se pa makar pogresio jer ko radi taj moze i da pogresi.

Uz uslov da se malina dovede do berbe i da se ta malina kvalitetno skladisti a da u izvozu nema problema (da kupci prihvate nasu robu bez rezervi ili drugih ogranicenja usled pandemije) moja procena je izmedju 150-200din.

Svakako malina nece biti jeftina to je definitivno, koliko ta cena moze gore da ide to je sve stvar trzista, potraznje, kolicine novca koja ce biti u opticaju itd.
 
Ako mozete onako odokativno kolika ce biti otkupna cena ove sezone .
Verujem da ce taj podatak vise značiti proizvodjacima nego sve ovo ostalo napisano na prethodnih 10- tak strana .
To je jako nezahvalno @Miloica prognozirati. Ali usudicu se pa makar pogresio jer ko radi taj moze i da pogresi.

Uz uslov da se malina dovede do berbe i da se ta malina kvalitetno skladisti a da u izvozu nema problema (da kupci prihvate nasu robu bez rezervi ili drugih ogranicenja usled pandemije) moja procena je izmedju 150-200din.

Svakako malina nece biti jeftina to je definitivno, koliko ta cena moze gore da ide to je sve stvar trzista, potraznje, kolicine novca koja ce biti u opticaju itd.
[/QUOTE]
Ma sta mi naprica...A koliko evro racunas nk viljuskarista?
Rekao sam ti da ti je prica o trzistu totalno demode...To ne postoji.
A ne znam sta se to vraca u normalu kada kriza jos i nije pocela.


Tebi jos uvek nije jasno da tek krecu promene u svetu.1929 je pocela kriza promene koje su od nje krenule zavrsile su se 1945.
Malo skole ne moze da skodi...Imas ogromnu rupu u obrazovanju.
Inace procene MMF su optimisticne,da se investitori ne bi vise destimulisali.
 
@jevto

Ja pisem prakticno, radim prakticne stvari, raznorazne teorije me ne zanimaju. Jel mozete vi nama da napisete nesto sto ce ovim ljudima da koristi. Te price o sistemima, MMF I slicnim stvarima, to nikoga ne zanima... Mali savet, ako vec zelite da ispadnete pametni, onda nam makar dajte iole relevantniji izvor od BLIC, to je novina, tabloid, za siroke narodne made a nikako strucan i ozbiljan casopis po pitanju ekonomije.
 
Naravno evo..


ili...


Najpametnije ce biti da se sve srusi i da se izgradi neki malo bolji sistem...Veruj mi pametni ljudi vec rade na tome.A ti si dragi moj samo jedan mali pion,veoma predvidljiv koji se po potrebi vuce po tabli....sve dok ne bude "pojeden".8-)
 
@jevto
Ja ne cuh resenje od vas a hvalite se... Pomognite ako mozete, ostaviti se prica, tih velikih, svetskih na to ni vi a ni ja ne mozemo uticati.

Jos jednom, ne brinite se za mene, ja uvek imam posla, dugo sam na trzistu, imam dosta poznanika...

Ja sam nudio i nudim resenje... Ocekujem isto i od vas...
 
@jevto
Ja ne cuh resenje od vas a hvalite se... Pomognite ako mozete, ostaviti se prica, tih velikih, svetskih na to ni vi a ni ja ne mozemo uticati.

Jos jednom, ne brinite se za mene, ja uvek imam posla, dugo sam na trzistu, imam dosta poznanika...

Ja sam nudio i nudim resenje... Ocekujem isto i od vas...
Ipak ti ne bih savetovao moja resenja,ali ako budes suvise navalentan...
 
Ako mozete onako odokativno kolika ce biti otkupna cena ove sezone .
Verujem da ce taj podatak vise značiti proizvodjacima nego sve ovo ostalo napisano na prethodnih 10- tak strana .
To je jako nezahvalno @Miloica prognozirati. Ali usudicu se pa makar pogresio jer ko radi taj moze i da pogresi.

Uz uslov da se malina dovede do berbe i da se ta malina kvalitetno skladisti a da u izvozu nema problema (da kupci prihvate nasu robu bez rezervi ili drugih ogranicenja usled pandemije) moja procena je izmedju 150-200din.

Svakako malina nece biti jeftina.........
Poprilično ste se ogradili ( sto je u ovim uslovima normalno ) i sirioko pozicionirali cenu ( od........................do ) ali ipak hvala jer ovo je prvi put da neko makar pomene
mogućnost otkupa u ovim uslovima a o samoj ceni se ne usudjuju Jos ni pretpostavke da prave
 
Poslednja izmena:
Konacno jedna lepa vest...


Sto izmedju redova znaci, da nema robe.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
E sad, da li ce to osestiti proizvodjaci ili ce ti smanjeni troskovi izvoznika njih usreciti, videcemo. Da ne bude kao sa gorivom, cena nafte dole a drzavna zahvatanja gore a mi na skoro istom. U Srbiji drzavna zahvatanja od goriva 82 din a u Makedoniji cena na pumpi 85 din... Istina nasoj drzavi trebaju pare a svim ostalim drzavama ne trebaju:sta: i kaze 100 evra........
 
Maline nema i to je cinjenica.
Pored smanjenja zasada usled visegodisnje pljacke od strane hlladnjacara, ova godina ce doneti smanjeni rod zbog ocajnog stanja u malinjacima uzrokovanog losim vremenskim uslovima prosle godine.
Slobodno obidjite malinjake u svojim krajevima, i videcete u kakvom su ocajnom stanju.
Sada mogu da je plate koliko hoce, ali je kraj malinarstva u Srbiji veoma izvestan.

Ako opljackaju i kupinare ponovo ove godine, onda ce od sledece godine konacno moci da krenu sa tovnim pilicima u svojim skupocenim hladnjacama.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh