Problemi u radu Poljoinfo foruma

Pa sta bi ti ocekivao da ti gladimo i tebi i levaku i El prezidentu. I cukaneci sto je bio toliko hrabar junak da obrise celu temu vinogradarstvi i vinarstvo.

Ma ti si zlatan . Dali ovaj vas post potvrdjuje da ste mi vi izmenili potpis ?
Vi znaci zelite da me uklonite sa foruma , jer sam i clan ( kao i mnogi drugi jer se internet ne svodi samo o forumima o poljoprivredi) nekog drugog

E setiosam se , napravim lazni profil , namestim vasu sliku - avantar registrujem taj email na neki forum i na facebook i sa njega kudim ovaj forum
ako mislite da mozete ovo da mi prikacite ...................
 
Poslednja izmena:
Ma ti si zlatan . Dali ovaj vas post potvrdjuje da ste mi vi izmenili potpis ?
Vi znaci zelite da me uklonite sa foruma , jer sam i clan ( kao i mnogi drugi jer se internet ne svodi samo o forumima o poljoprivredi) nekog drugog

E setiosam se , napravim lazni profil , namestim vasu sliku - avantar registrujem taj email na neki forum i na facebook i sa njega kudim ovaj forum
ako mislite da mozete ovo da mi prikacite ...................

Sto se potpisa tice nisam ti ja menjao jel nemam takva ovlascena. a takve negativce bas i ne gledamo pozitivno. Dokazao si se koliko si dobar pa se dalje stobom ne raspravljam.
 
Рале, нисам мислио да некоме држим страну. Нити да исмевам то што ти је урађено. Једноставно дошло ми па сам написао.
Н/А зар мислиш да је Атилина опаска у реду. Зар бисмо требали, сви одабрани по нечијем критеријуму, да будемо Академски грађани. Стручно оспособљени за поједине теме. Толико стручни за наведено да ће нам неко, као Атила, одређивати да ли смо добродошли на форум или не. Одређиваће и оцењиваће нам стручност и ''припадност'' као и начин на који се изражавамо у темама. Ако не одговарамо критеријуму добри смо макар за бан (остављаш и малу могућност зезања) јер ''имате добро искуство и боље да остане 10 чланова ........''. Ја мислим да опаска није у реду.
 
@Rebeljac nisam mislio na strucnost,ovaj forum se manje-vise zasniva na banalnim stvarima i ne treba posebno obrazovanje da bi neko dao konkretan odgovor.
Ruku na srce koliko ste puta videli da se javi neki clan i kaze"Ljudi imam problem treba mi to i to da kupim,gde ima? " I onda se neki pametnjakovic nadje pa kaze "Imas u prodavnici" ali ne da kaze gde ima i da daa broj nego cisto podjeba... i jos dosta takvih primera ima tj slicnih,na to sam mislio !!
Ili ako neko pita u kom smeru da odvrne obican saraf,dosta glupo pitanje zar ne ? Ali nekom se desi da izgubi "orijentaciju" pa greskom zavrce umesto da odvrce i kad clan postavi takvo pitanje on bude ismejan,e o tome pricam. Ne trazim da nasi clanovi budu genijalci i vrhunski strucnjaci,ali bi bilo lepo da se ponekad suzdrze suvisnih komentara.
 
@Н/А. Слажем се али нисам питао шта си ти мислио. Толико сам разумео за сво време битисања на форуму. Нико није цвећка. Једино ме чудило да опаскама, за које нису у реду(по мом мишљењу), придајеш важност. Лепо што си одговорио, разјаснили смо. Поздрав!
пс. можда би требали бити понекад и мало опуштенији?
 
Nisam znao da sam postao urednik pa da odjednom mogu da određujem ko sme a ko ne sme da piše na forumu. Ja ne određujem ništa ovde, samo kudim i pohvaljujem kako je kada potrebno. Činjenica, međutim, stoji: glavni likovi koji su pravili probleme su otišli (što milom - što silom) i atmosfera na forumu se vidno poboljšala. Nema više svađa. Stručne teme imaju po par postova dnevno pa se daju lakše pratiti. Ne moram više da čitam 30-40 raznoraznih ku*čenja, pod*ebavanja i za*ebavanja da bih našao dva posta sa nečim pametnim u sebi.
Posebno cenim to što je rekao NA da odsad neće trpeti pod*ebavanja uperena protiv ljudi sa "glupim" pitanjima. Za svaku pohvalu je i nastojanje pojedinih urednika da se u stručnim temama ljudi izražavaju precizno i Srpski, te da se ne mešaju babe i žabe.
 
CINjENICA je da je jedna osoba godinu ipo planirala rusenje ovog foruma i pravljenje novog,zasto toliko dugo ? Prvo je pitao nas stare moderatore koji smo ovde od pocetka ali nismo prihvatili,tako da je na kraju uspeo da skupi moderatore koji su kasnije pristupili duznosti. Druga stvar je sto nismo imali iskustva i bili smo previse tolerantni prema clanovima koji nisu pisali konstruktivne postove,vec su naprotiv imali postove svadjalacke prirode i na taj nacin udaljili ljude koji su pisali kvalitetne i konstruktivne postove.
Sto se tice strucnjaka iz PSS-a imamo Bogdana Garalejica na forumu poznatiji kao Garisa,forum organizuje u saradnji sa PSS Tamis Pancevo okupljanja i predavanja tako da ipak moze da se nauci dosta toga.

meni se čini da i dalje imaš pogrešno mišljenje :ppozdrav:

@ivanm
pametno rezonuješ , ali kasno druže , neki ljudi jednostavno nemaju sluha i to je to

pominju se OFFovi ,a ponajviše OFFova su pravili sami moderatori LIČNO , znači samim njihovim OFFovanjem i drugi članovi odgovore , posle toga neko od moderatora ''počisti temu'' pa tim naivnim članovima dijele opomene i kartone
gdje je tu pravda , a da , pravda je nestala onoga momenta od kako je jedan konj počeo vući kola a ne dva
 
Da li vi gospodine Savoris mislite da ste sa ovim postom rekli nešto pametno?Varate se niste ništa pametno rekli čak šta više je smešno.Zato ako ćete ovako da pišete bolje nas poštedite tiga.
 
ma jok , nemoj da se štedimo :ppozdrav:

a jeli mora uvijek pametno da se kaže ?
kako ti kolega u prethodnim postovima reče ja sam drugačije protumačio , dogovorite se

i svim moderatorima koji su čitali moje PPove opraštam jer sam i ja pročitao cijelu vašu moderatorsku sobu , za klinca iz komšiluka ulazak tamo je bio igra , lozinke su vam :haha: dobre
 
Nećemo da se štedimo jer Vaše poruke od nastanka novog foruma ovde su smešne.Da li to radite namerno ili ne sve jedno mi je.
Trebalo bi da se kaže uglavnom pametno bar u ovim temama, a humor da se napiše u tamama za humor.Ovo što vi pišete je žalosno da bi bilo smešno.A Vi vidim ste odmah otrčalo kod tog kolege.
U zabludi ste ko je pravio off-ove.Nisu moderatori nego osobe kao što ste Vi i Vama slični i šta sada hoćete jel imate drugi forum i što onda ovde pravite zbrku.Da li je to po naredjenju (mada mi ne ličite na poltrona) ili samoinicijativno (mada mi ni ovo baš ne izgleda da ste se sami dosetili) Velikog brata da nas ovde vredjate ili ne.Od kako je izvršena podela ovde je mirno jedino takvi kao Vi i Vama slični dodju ovde da prave pometnju.Zato svaki Vaš sledeći post sa ovakvom tematikom biće izbrisan.
Ja nisam migao da čitam Vaše PP niti bilo kog člana to da znate, a ako ne verujete možete slobodno doći do mene i sami se uveriti u to da jednom prestanemo o tome da bišemo, a to što Vam je neko dao šifru sa onog forumua pa da udjete u moderatorsku sobu i nije soba nego su moderatorske teme tek da i Vi nešto naučite.
Zato je najbolje da se vi držite Vašeg omiljenog foruma, a mi ćemo opstati svakako jer da ne valja ovaj forum ne bi oni prepisivali teme od nas i vrbovali članove (još i sada) da predju kod njih.Tamo je uvek gužva na forumu pa pazite da Vas ne izgaze!
 
Poslednja izmena:
@savoris

Savo nisam ocekivao da ces zbog jednoga urednickoga mesta tako da se promenis. Mozda Ti promenu ne vidis i ne osecas, ali vidi se iz aviona. To ne lici na tebe, to nije onaj Sava kojeg sam ja upoznao kada sam pristupio forumu. To je tvoja odluka koju ja postujem, otisao si, i to je moglo bez svadja i polemika barem neki da te upamte kao starog @savorisa.
 
Auu Savo koliko pogresnih informacija si nam napricao pa to da nije tuzno bilo bi smesno.Evo ko hoce nek dodje kod mene pa da pokusamo sa mog profila da citamo nekom p.p. ako uspemo dam mu 100e,a ako ne uspemo nek sidje dole po pivo.
U ostalom kao sto napisah nase najvece greske su TOALERISANjE Off topica e to da smo delili katrone na keca u Off topicima,to ce da izivines delili smo za Flejmovanje(podjeava*e) i vredjanje.
@Savoris lako je u tudjoj kuci biti gazda i ovde imas dobre pokusaje,ali na zalost oba poljoprivredna foruma na kom si moderator nemaju zajedno poseta kao Poljoinfo i onda dodjes ovde da pricas kako treba urediti Poljoinfo,nemoj molim te !
 
U nekim stvarima se slažem sa Savom:Nas opominju za psovke(mada ja retko iki skoro nikad ne psujem) a neki moderatori psuju ko kočijaši i ništa.ćesto puta i oni odu iz okvira teme ali onda to nije problem nego kada boranija to uradi odmah se reaguje.Kada se to reguliše onda će forum biti odličan.
 
Neki hoce reci da nikad nisu videli kad jedan moderator pravi Off topic da ga drugi upozori,a ovaj sto je pravio za kaznu mora da pocisti !!
Toliko o tome na tu temu !
 
Opet Vi gosopodine Zoran0230,
Da li ste pozvali i Nikolu.KV ili ste danas sami pa da znam kako da počnem?Mnogo ste počeli da pametujete u poslednje vreme ko Vas pita o uredjivanju foruma pišite u stručnim temamam i problema neće biti.Nemojte nametati Vaša mišljenja o nekim stvarima i niko vas neće prozivati.Medjutim pošto ste počeli da vodite politiku o uredništvu na ovom forumu e to Vam nećemo dopustiti.I to možete slobodno da kažete i Vašem advokatu gospodinu Nikoli.Kv.I dalje ćemo Vas opominjati za psovke i nije na Vama da odlučujete o tome.
 
@Zoran0230

Zorane ipak je tolerancija na ovome forumu velika. Ovde se bunimo za sve i svasta. Na onome forumu gde si isto clan nisi smeo da pisnes kada je glavnokomandujuci vredjao clana porodice ovdasnjeg. Ne samo Ti nego niko nije imao (sem @bobanvrb) petlju da jedno slovo napise.Kada bi neko na ovome forumu vredjao bez sankcija necijega clana porodice, momentalno bih napustio forum. Ovde isterujete pravdu, a tamo poslusno klimate glavom i odobravate kojekakve prostakluke i bljuvotine. Prvo hajde da sredimo sebe, pa onda budimo clanovi i kritikujmo rad foruma (urednistva). Ne kazem da su oni bezgresni, ali boze moj. Takve gadosti kao sto sam procitao na onome forumu od strane glavnokomandujuceg i tako inertno ponasanje clanstva na taj post, jos nigde nisam video. Nadam se da takve gadosti i uvrede za necijega clana porodice nece niko i nigde vise napisati.
 
Ма не могу да верујем. Тема Проблеми у ............ а не смеш написати шта смета. Свако тера по своме. Малтене сви смо и тамо и овде и у још неком од форума а понашате се као мала деца или џангризаве старкеље пуне једа и пакости.@Duško 58 је у праву треба повести рачуна о писању , нарочито када се ради о некоме од чланова. Било да се ради о ''бившем'' пријатељу или садашњем ''непријатељу''. Истина је да су Модератори и С. Модератори понекад толерантнији према појединцима. Нарочито према себи.Чини ми се још важи она ''дај човеку власт па ћеш видети какав је''. @Atilla M. ниси почео да одређујеш али (чини ми се-опет) имаш подршку за ''одвајање жита од кукоља. Па са којим правом. Твоја беседа је таква да тежиш опстати само ти и то у ''једној соби''. Па радити само оно што се теби допадне. Ма ко смо ми да оцењујемо је ли неко подобан или није. Има нас разних. Писмених, неписмених, уредних ...... Свакоме се може дати до знања и ако је савестан покушаће да поправи мане. Слажем се да треба да постоји ред али репресалије никада нису добродошле, тумачења су разнолика као и карактери. Никоме није потребан ''адвокат'' сви смо, надам се , довољно зрели да станемо иза својих речи. Кад је једном написана не може се игнорисати као да никада није постојала.
:ppozdrav:
 
Ovaj naš jebeni život je previše kratak da bi se svađali, nemojte ljudi pišite djelite znanje svoja iskustva o svemu i svačemu ali bez gorčine i svako nek radi svoje pa će i ovaj forum ići napred. Svi mi grešimo a i modretori su samo jedni od svih nas pa i oni smiju pogrešiti a eto imaju privilegiju da mogu sami sebi oprostiti i to je ljudski.
Svima pozdrav.
 
Ja nemam ništa protiv ljudi koji pišu svoja iskustva u stručnim temama, ali mi smeta kada počnu da se frljaju sa terminima bez da su načisto sa njihovim pravim značenjem, a onda još teraju neki inat kada im se pokaže da nisu u pravu. Sujeta je najveći problem svih nas i na njenom sabijanju treba da se danonoćno radi. Ima ljudi koji mogu da kontrolišu sami sebe, a ima i onih koji se moraju kontrolisati uz pomoć represalija.
Takođe mi smeta skretanje sa teme sa raznim glupostima. Postoji čak i jedan moderator koji prednjači u tome, ali sa njime ću pričati o tome kada se vidimo.
Isto tako mi smetaju "majstorski" termini koji variraju od sela do sela i često imaju suprotno značenje. Ja bih voleo, kao Mađar, da se na ovom forumu koriste Srpski termini, koji su jednoznačni i mogu se naći u svim tehničkim knjigama. Jesu li ljudi tu da se uče? Jesu. Pa onda neka ih, pored raznih tehničkih rešenja, naučimo i Srpski. Nisu Nemci ništa pametniji od nas. Samo što smo mi mnogo tvrdoglaviji i sujetniji, pa ćemo radije da izmišljamo nakaradne reči da bi prikrili svoje neznanje, nego da kupimo knjigu i naučimo stvari onako kako stvarno jesu.
 
Nazad
Vrh