Problemi sa preprodavcima poljoprivredne mehanizacije(prevare,navlakuše i ostalo)

E moje kolege,plug nemozes da zategnes i odvrnes sa cevi od 2 metra,zavaravate se,kljuc 24,27,30(na plugu samo ti postoje:osmeh:)i cekic od 10 kila i udri po kljucu.Samo da dodam da su kljucevi super kvaliteta,unior i slicni sam izlomio mnogo,ove sto koristim je komad oko 50 eura,ali desise i da pukne,zamor materijala.Tako je i burazer zatezo plug sa cevi i stalno se raskantavao plug,ja mu lepo zategao sa proverenom metodom i od tad nema brige.
Sto bi se reklo,takav je posao ni ja ga nevolim:osmeh:jedino sad imam trajne posledice sa nosom:kisa:

- - - - - - - - - -

Mirko ali vecina svercera NAMERNO kupi raskantanu masinu(ispod cene),malo je utegne i prodaje kao pravu po punoj trzisnoj ceni.
Znam ali slabo ko od njih hoce ista da utegne,sve to naviklo sa stolice da zaradi.:sjasi:
 
E moje kolege,plug nemozes da zategnes i odvrnes sa cevi od 2 metra,zavaravate se,kljuc 24,27,30(na plugu samo ti postoje:osmeh:)i cekic od 10 kila i udri po kljucu.Samo da dodam da su kljucevi super kvaliteta,unior i slicni sam izlomio mnogo,ove sto koristim je komad oko 50 eura,ali desise i da pukne,zamor materijala.Tako je i burazer zatezo plug sa cevi i stalno se raskantavao plug,ja mu lepo zategao sa proverenom metodom i od tad nema brige.
Sto bi se reklo,takav je posao ni ja ga nevolim:osmeh:jedino sad imam trajne posledice sa nosom:kisa:

- - - - - - - - - -


Znam ali slabo ko od njih hoce ista da utegne,sve to naviklo sa stolice da zaradi.:sjasi:
Boce i brenerom grejem srafove kad rasturam plug, netreba cevka
 
To bas kad moram,nemam ja vremena za to,znam da se lakse odvrne ali moram da cekam da se zagreje,ovako nekoliko dobrih udaraca i popustio ili varijanta brusilica i odsecem sraf.Da neidemo vise u :off_topic:

Da se vratimo temi,zanimljivo je da na sajtu polovniautomobili kao nemoze da se postavi bilo sta i da opominju,a kad opomenu prvo ti oglas provere pa tek onda ga odobre a ovi sto prodaju nove ferdze za 1200 eura ladno stavljaju sta hoce i sajt to sve odobrava.Cak nemoze da se napise druga opstina od one koja je prvobitno unesena a oni pisu Beograd,Pancevo,Smederevo,Kovin,Vrsac,sta hoce.Tu nesto smrdi.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Ja mislim da na tom sajtu koji si naveo mozes da pises koju oces opstinu i region,a na jednom drugom ne moze,cak ni broj telefona se ne menja.Skoro su uveli i opciju da moze da se prijavi lazni oglas.
 
Tek sad sam video da je otvorena ova tema. U mom kraju postoji odredjena fobija od kupovanja masina po Juznom Banatu i na Rumskom vasaru. Par njih su bili zrtve prevare. Jedne su vozali po celom Juznom Banatu, drugi su imali problema i kvarova cim su malo opteretili plugove, spremace, tanjirace i drugu opremu koju su kupovali u navedenim krajevima. Sve u svemu svi trenutno traze po okolnim selima i komsijskim opstinama da kupe sta im je potrebno. Lakse je doterati a i mozes da se informises kakvi su kao ljudi da nisu neki prevaranti i kako odrzavaju svoje masine. Ja sam kupovao neke polovne masine od ljudi koje poznajem i nikad nisam ima vecih problema. Bilo je posle nekog vremena sitnih kvarova ali nista preterano ali to je i normalno za masinu koja je u radu i za to ne mogu da krivim prodavca jer bi se nesto slicno desavalo i da sam kupovao nove masine.
 
Bas kako i Mirko kaze: Nisu bas svi bagra prevarantska, ima ih i dobrih...

No opnekad nalete i oni na nesto dobro, debelo ispod cjene pa i mene zanima sta i kako.

Jednom prilikom sam mjenjao OLT tanjuracu 20 za OLT 24. Moja tenjuraca povarena, diskovi pojedeni i prednji i zadnji, klinovi za kopcanje se klimaju sto ne otpadnu... ONO bas zapusteno stanje ali ispravne i prodane su "s njive". Cuo sam da jedan preprodavac u kraju ima dobre tanjurace bas kao sto ja trazim. Obojica pogledali sta drugi nudi, nesto je jedan slagao, nesto je drugi slagao i jedan i drugi zadovoljni na kraju ;)
 
Svaku masinu sam kupovao na reč i nisam imao problema,ali samo kod ljudi preko poznanstva...od drugara kum mi je prodao traktor....dao čovek garanciju godinu dana na masinu sve sto zeza njegovo je da popravi...mislim da ima jos postenih ljudi...a preprodavci su sami olos i sa njima nikad nisam radio...prvo se raspitam kakav je gazda pa onda masina....
 
Ja znam da se kad tad vrati onome ko svjesno ide da nekog zaj..,bili svjesni toga ili ne,par puta sam prodo pa sam smatrajuci da to nije toliko bitno presutio neku(ne veliku) falinku,i tako na nekim stvarima koje sam ja uzeo a meni neko nesto presuti.dakle sve je uzrocno posljedicni tok.
 
Kod nas u okolini nema preprodavaca samim tim ima samo poneki prevarant sto se tice polj. ,ehanizacije ,ali zato caruju u drugim oblastima .

Niko nenapominje na ove iz okoline Stare Pazove i bas u Staroj Pazovi .Jer vidim da ima dosta oglasa iz te okoline .
Ako naletis na dobru masinu onda su i dobri trgovci,pa kako ti zapadne inace su iz Golubinaca.Prodaju masine u Rumi na vasaru
 
Upravo krecem put Dolova i taj kraj,jedan moj rodjak hoce da kupi imt 539 i zvao neke oglase i zapeo me da idemo.ja mu kazem da su sto posto prevare,jer mu nude traktor i plug za 1500eu.al zapeo,briga me bar cu malo da se prosetam:osmeh:,mozda sretnem nekog forumasa
 
Nemojte za djabe da dolazite to ne postoji.I nemojte goloruki,i pare ne dajte ni pod tackom razno dok traktor ne natovarite.
 
Ma mi cemo da dodjemo prvo tu posle idemo dalje,slikacu vam bas gde cu da idem,a bez oruzja se ne ide ni po snajku:osmeh:
 
@ igorr ja sam iz Dolova oko 4 sata sam kuci posto radim, dacu ti broj moba. ako treba ici cu sa tobom ili dacu ti savet posto poznajem sve trgovce kad me vide sa tobom nece moci da te lazu
Pustite se tih prica ljudi,ja se evo nudim kad god mogu da vam pomognem oko kupovine bez naknade naravno :D To je eto moj pokusaj da operem losu reputaciju sela zbog sacice prevaranata
 
Druga stvar je kad i ti ides sa kupcima(ili neko drugi sa kim se znaju iz drugog mesta),i daleko od toga da su svi prevaranti,pogotovo sto bas,bas puno ljudi poznajem u Dolovu,ali oni iz Leskovca kad dodju na takav mamac,pa tu nemoze nista dobro da bude.Najgora kombinacija su oni kod buvljaka u Pancevu kad ti kazu traktor je u Dolovo,ajde sedi samnom u auto idemo tamo.E to je vencanje bez popa.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: PKB
Takve sto dodju na foru imt539 200xgodiste za 1500e su po meni strasne naivcine,nemogu da verujem da se ljudi jos pale na tu foru...jos gore dodju i vide da su cigani u pitanju pa sta reci vise...

- - - - - - - - - -

Druga stvar je kad i ti ides sa kupcima(ili neko drugi sa kim se znaju iz drugog mesta),i daleko od toga da su svi prevaranti,pogotovo sto bas,bas puno ljudi poznajem u Dolovu,ali oni iz Leskovca kad dodju na takav mamac,pa tu nemoze nista dobro da bude.Najgora kombinacija su oni kod buvljaka u Pancevu kad ti kazu traktor je u Dolovo,ajde sedi samnom u auto idemo tamo.E to je vencanje bez popa.
Isto su mene vodali kad sam kupovao berac,odem u Pancevo pa me vodili u Crepaju pa u Kovacicu i nakraj zamalo ciga peske sto nije isao na po puta Kovacica-Crepaja,nakraj kupim berac iz sela od prvog vlasnika i sluzi me samo tako
 
E pa ljudi ja sam danas upoznao vase Dolovacke cigansturije,ali upoznali su oni i mene,jednog sam malo samarao a drugi je brisao patos:osmeh:
 
Nazad
Vrh