Problemi sa preprodavcima poljoprivredne mehanizacije(prevare,navlakuše i ostalo)

Aj da vam ukratko ispricam.Da se razumemo,ja sam znao da je to prevara,jer sam ja trgovao zitni kombajn po vasoj okolini i na kraju ga kupio u Padini,pa sam upoznat i tako a i ovako preko foruma,ali moj rodjak zapeo pa zapeo,ja mu kazem gde ima za te pare da se kupi jugo a ne traktor al ne on zapeo,i na kraju ja pristao ne tolko zbog toga vec sto sam hteo da se vidim sa jednom devojcicom u Pancevu:osmeh:,jedva sam ga ubedio da ne krenemo kamionom vec kolima.Krenuli mi negde na pola puta zove mog rodjaka taj ciga,zapisao dan jer ga ovaj zvao predhodni broj,kad stizemo i tako to,reko odma rodjo jer vidis.On meni kaze pa sta decko se raspituje,ja u kolima stavio dve sipke za svaki slucaj.Stizemo u Dolovo,jedva smo ih nasli,aj u ovu aj o onu ulicu haos.Stizemo mi otvara nam ciga kapiju,Gledam ja kazem gde je traktor,ciga meni sad ce ga doteraju,a mi da udemo u kucu.ja nisam hteo al rodjak zapeo.Udjemo mi pocne ciga da fali traktor,kako ima mnogo mufljuzi u dolovu (kurva o postenju) kako je pola dolovo naseljeno Leskovcanima bla bla bla.Nema ga traktor 5.10 min,I ja kazem cigansturama vi li mislite da sam ja budala,i da mi nismo culi za vas,i oni meni ne ne brate nego pokvario se usput jebiga,bolje da potrazimo kod drugog traktor,i situacija stupa na scenu,Vadim ja pistolj:osmeh:,kopija,plastican kao original,i stavljam ga na sto_Oni poumrese od straha pocinju nemoj bato ovo ono,udaram jednom samar drugi me mole.I na kraj samo im kazem,ako slucajno ponovo cujem da ponovo pokusaju da prevare nekog,vraticu se za zolju,i reko rodji,idemo rodjo,oni trce otvaraju nam kapiju i pokazuju mi kojim putem da idem do Pancevo,i tu se prica zavrsava.posle naravno iso da vidim moju devojcicu i naravno od traktor je ostala samo rec:osmeh:.

Dolovac nisam vido tvoju poruku jer sam vec bio krenuo,inace bi te zvao makar da se upoznamo,hvala ti na ponudjenoj pomoci.
 
Poslednja izmena:
Aj da vam ukratko ispricam.Da se razumemo,ja sam znao da je to prevara,jer sam ja trgovao zitni kombajn po vasoj okolini i na kraju ga kupio u Padini,pa sam upoznat i tako a i ovako preko foruma,ali moj rodjak zapeo pa zapeo,ja mu kazem gde ima za te pare da se kupi jugo a ne traktor al ne on zapeo,i na kraju ja pristao ne tolko zbog toga vec sto sam hteo da se vidim sa jednom devojcicom u Pancevu:osmeh:,jedva sam ga ubedio da ne krenemo kamionom vec kolima.Krenuli mi negde na pola puta zove mog rodjaka taj ciga,zapisao broj jer ga ovaj zvao predhodni broj,kad stizemo i tako to,reko odma rodjo jer vidis.On meni kaze pa sta decko se raspituje,ja u kolima stavio dve sipke za svaki slucaj.Stizemo u Dolovo,jedva smo ih nasli,aj u ovu aj o onu ulicu haos.Stizemo mi otvara nam ciga kapiju,Gledam ja kazem gde je traktor,ciga meni sad ce ga doteraju,a mi da udemo u kucu.ja nisam hteo al rodjak zapeo.Udjemo mi pocne ciga da fali traktor,kako ima mnogo mufljuzi u dolovu (kurva o postenju) kako je pola dolovo naseljeno Leskovcanima bla bla bla.Nema ga traktor 5.10 min,I ja kazem cigansturama vi li mislite da sam ja budala,i da mi nismo culi za vas,i oni meni ne ne brate nego pokvario se usput jebiga,bolje da potrazimo kod drugog traktor,i situacija stupa na scenu,Vadim ja pistolj:osmeh:,kopija,plastican kao original
I sta je rodjak na kraju svega toga rekao ?
 
Evo jednog konkretnog primera od pre dva meseca, a oglas (prevarantski) je jos aktivan.

Pre dva meseca sam kupio traktor, a dok sam gledao oglase, naidem na ovaj oglas koji je delovao sasvim ok, medjutim...
Prvo, evo oglasa
http://www.kupujemprodajem.com/Zetor-5718-4105588-oglas.htm?filter_id=7703881
http://www.polovniautomobili.com/oglas2898600/zetor_5718/

Cuo se sa covekom, kaze rade 300 hektara (stvarno smo bili na velikom salasu gde su ozbiljne masine) i kaze da im ovaj traktor vise ne treba, da je u besprekornom stanju, ali nema sta da radi, papire ima,,,,, da ne davim vise.. i ja zapucam iz Kragujevca za Sentu maksimalno obazriv (idem bez para da vidim).

I totalno sam se razocarao. Izgleda ruinirano, kabina u raspadu, instrument tabla ne radi tj nema ni neke satove, nema kompresor, hidraulicna rucica nece da stoji gde je stavis, vec mora zicom da se vezuje... kada sam pitao kako je moguce da na slikama izgleda onako dobro, odgovor je da su to slike od pre neku godinu :sta::sta: a druge nisu imali.
Motor je tu i tamo.. nije los doduse, ali je probio ulje na izduvnoj grani..
I najbitnije, traktor nema papire!! vec mi nudi saobracajnu od zetora super 1966god, a na plocici traktora pise 74god.
Njegov savet: uradi ovde tehnicki, idi u Kragujevac, uzmi tablice, nakaci i vozi. Kada te policija vidi, nece te dirati zbog novih tablica. :sta:

Pokupim se i odem. Sto neko rece u ovoj temi, bolje 10-20-50e dati na gorivo, nego mnogo vise kasnije.
 
@ Igorr

Uff druze, niste ni vi dole Leskovcani nista bolji.
Dok sam prodavao robu na Beogradskom kvantasu od vasih Leskovackih cigana nije se moglo ziveti.
Ti mogu ruku pod ruku sa ovima iz Kovacice.
 
Ma na kvantasu sama ciganija, zivot da ti se smuci.
Nemoze covek da proda robu od tih nakupaca.
 
Nazad
Vrh