Problemi sa preprodavcima poljoprivredne mehanizacije(prevare,navlakuše i ostalo)

Kad u nesto nisam siguran ili ne znam da je 100% tako ja necu da dajem preporuku.Ne daje se obraz za novce pa makar koliki oni bili.Ne moras se ti u tu problematiku razumeti i nije kod tebe bio propust ili nedostatak u nekim sitnicama to sto si pazario ako je bilo bas tako kao sto divanis to je onda bruka i sramota.
 
Da se nadovezem . Ja prodajem traktor i ko god me zove na tel pita me gde sam ga kupio ja im kazem da je moj da radim sa njime da je ispravan sve ok ne mogu garanciju da dam ali je traktor bez ulaganja a on meni a sto ga prodajes ako jedobar ja pa reko ne odgovara mi onda mi kaze pa kako ce meni da odgovara ako ga ti neces .e onad jbg.pa me zovu nakupci nisu ga ni videli kazu neku cenu i onda ti to neces prodati pa ovo pa ono pa me zovu u tri dana njih deset sa tri broja pa ga kude pa ja im ih uputim gde ima jeftinije za te pare sto su mi ponudili a oni ce mani me tih krseva pa za te pare ja njima to mozes kupiti. pa dve nedelje crtani film sa njima pa onda olade jedno dve nedelje pa ponovo i onda se posvadjaju samnom pa isteram iz dvorista i tako a sve sam nakupac do nakupca a meni bas nije stalo da ga prodam posto poto pa eto dinamike u zimskom periodu
 
Nije rec o garanciji,rec je o prikrivanju nedostataka i skrivenih mana koji mogu da budu pogubni za buduceg vlasnika,pa cak i sa aspekta ugrozavanja bezbednosti.
 
Da se nadovezem . Ja prodajem traktor i ko god me zove na tel pita me gde sam ga kupio ja im kazem da je moj da radim sa njime da je ispravan sve ok ne mogu garanciju da dam ali je traktor bez ulaganja a on meni a sto ga prodajes ako jedobar ja pa reko ne odgovara mi onda mi kaze pa kako ce meni da odgovara ako ga ti neces .e onad jbg.pa me zovu nakupci nisu ga ni videli kazu neku cenu i onda ti to neces prodati pa ovo pa ono pa me zovu u tri dana njih deset sa tri broja pa ga kude pa ja im ih uputim gde ima jeftinije za te pare sto su mi ponudili a oni ce mani me tih krseva pa za te pare ja njima to mozes kupiti. pa dve nedelje crtani film sa njima pa onda olade jedno dve nedelje pa ponovo i onda se posvadjaju samnom pa isteram iz dvorista i tako a sve sam nakupac do nakupca a meni bas nije stalo da ga prodam posto poto pa eto dinamike u zimskom periodu

Te nakupce ja sredim u tri reci.Cestita stvar kosta a nakupac neka savije grbinu i neka radi a ne da svercuje .Kad mi kaze da njega nema nigde u toj ceni ja se sa time slozim i kazem pa to je normalno kad ne radis nista.
 
imam i ja jedno iskustvo sa preprodavcima, kad sam kupovao zmajevku pogledao sam dosta oglasa i odlucio da odem kod jednog starijeg coveka u Kac pored ns i da vidim tu prikolicu, prikolica je bila ni blizu kako je vlasnik rekao na telefon, kad sam je pogledao prikolica izgleda na prvi pogled dobro nove stranice nov patos nove gume,ali sasija varena na nekoliko mesta,kocnice neispravne,hidraulicni klipovi na povezani sa sandukom nema hidraulicno crevo za kipanje i jos nekoliko sitnica koje se mogu srediti, i tako cena je bila 4500e, i uzeli je mi i jos ulozili u nju 500e ojacali sasiju namestili klipove stavili hidraulicno crevo i treba je jos prefarbati jer se farba pocela ljustiti( verovatno je farbana na mastan lim) i testirana je nosi i do 9t zita dobro se pokazala ,jedino bi trebalo srediti kocnice i vazdusnu instalaciju ali to i nije bas prepotrebno, a sto se tice trgovca kasnije sam tog dedu od kog sam uzeo prikolicu video da prodaje iste takve na vasaru u rumi , a deda je rekao kad smo prikolicu placali da mu hitno treba novac za kao neki dug ili kredit,nesto se istripovao samo da bi uzeo novac i on je preprodavac uzme neku prikolicu malo sredi i prodaje a kad smo mi bili on se tripuje kao prvi vlasnik malo radila sve ispravno bla bla bla,cc kakvih sve ljudi ima
 
Dobri su i nakupci,kad sam prodavao prosli berac nisam imao obraza da ga prodam u selo ili nekom koga znam. Na oko je bio extra ocuva,ALI pocele osovine da pucaju svake jeseni po jedna,nema de nije dobio lufta. Dosli nakupci,izbrojali pare i cao. :osmeh:
 
isto tako je moj cale prodao berac jednoredni, bio je sav izvaren i rastegnut,i dosao neki nakupac i mi ga zakacili za traktor ukljucili na 1500obr i on radi covek ga gleda i kaze dobar je i uzeo ga je, sreca sto nije trazio da dam pun gas je bi se raspao ,a i sreca sto je bila noc tad nije video varove i u kakvom je stanju , samo smo ga natovarili na kamion i vozi misko...
 
I onda su oni nekog usrećili sa tim beračem.Briga bre njih.Neće ga oni po njivi vući i u pola posla rasturati.Oni tačno unapred znaju koliko mogu dobiti za njega i koliko ih koštaju ostali troškovi.Kod njih je to čista matematika ,a kod seljaka kad kupuje je matematika + sreća.
 
Ma kakvi obaj je bio kao puska nigde varen,izrdj'o,nista budzeno sto bi rekli spolja gladac,a iznutra jadac... Jos je bila otpala tj raspala se ona jedna otkidacka ploca,kaze svercer ih pa to resim od 1cevi i 4 flaka zapikujem nece ovi ni primetiti.
Sve u svemu kasnije nadjem berac od coveka tj dede koji je stvarno brao par jutara godisnje a dece nije imao pa resio da proda,jos mi ostalo novaca. :osmeh:
 
I ja sam Vladimirca kupio od trgovca, spustio mi cenu 100 evra od tražene,rekao sve mane i nije slagao ni jedno slovo.Jbg-a ima i među njima poštenog sveta, samo su u manjini.
 
Malo je mnogo da neko na staru masinu za male pare trazi jos i garanciju.Mada nije ni lepo da neko nekom uvali traktor sa varenim blokom i jos 1000 prikrivenih nedostataka.
 
Zvao mene komšija ljetos da idemo da vidimo jednu prikolicu, IMT, kao zvao on prodavca, prikolica nahvaljena, super stanje, dobre gume, papiri, ma nova joj nije ravna. Sjedemo mi u kola i ajd. Dodjemo mi, vidim ja sumnjivo, dvorište puno nekih rasturenih mašina, prikolica, nema šta nema, otpad pravi. Ajd gdje je prikolica, evo je iza šupe. Odemo mi tamo i imamo šta da vidimo. Prikolica je nešto najgore što sam ikad, al ikad u životu vidio. IKAD. Maksimalno razvaljena, ram kriv, varen na 18 mjesta (što sam mogao da nadjem od korozije), stranice toliko trule da nismo smjeli da ih otvorimo jer bi šarke otpale, pod šupalj, kipa ima al klipove možeš rukom da klimaš, nema crijeva, nema ništa od instalacija, ni jedan jedini trag da su instalacije ikad postojale, "oko" na kuki svo izvareno, gume trule, drobe se prstima a lufta ima kilometar, osovina lomljena i varena. Na nekoliko mjesta sam na ramu našao čak i nekoliko zavarenih starih lemeša od plugova, zavarivali ih preko lomova da je "ojačaju".

Cijena, "vrlo povoljnih" i "ja to kao vama, jer se prve mušterije", 3000KM tj. 1500E.

Usput, ispostavilo se da naravno nema ni papire.

Vjerovali ili ne, jedva sam komšiju ubijedio da je ne kupi, on navalio kao spustice mi cijenu na 2500KM pa cu je ja srediti (bilo mu baš nužda jer je trebala da krene sezona branja kukuruza). Posle mu preko oglasa nadjem prikolicu, isto IMT, 2500KM u odličnom stanju sa papirima, jedino ulaganje je bilo crijevo od kipe, staro bilo trulo, nije puštalo al je djelovalo nesigruno pa ga je zamijenio. Dovezao, registrovao i samo gas.
 
E ali cudno je to, i meni se desavalo da recimo odem nesto neki prikljucak pogledam i ono u stanju da ti se odma smuci u zelucu,a prodavac tolko ubjedjen i ubjedjuje da je to sve ok,da je to tako fabricki da to nema mane,i u sebi mislim ko je ovde budala ja sto slusam tvoja sr,.,i hvale ili ti koji se djaba mucis sa nahvaljivanjem,.ali zalosno je to sto ima onih kao taj tvoj komsija koji su u ubjedjenju da sve onako kako prodavac govori,
 
Pa to je standardna prica sa vecinom preprodavaca.Oni hvale svoje masine kao da su bolje od novih i sve oni bolje znaju,oni su najpametniji,a kupac nema pojma.Za nesto belo ladno ima da te ubedjuje da je crno,jer to tako treba.
To me u principu najvise nervira kod njih.
 
Jedan moj kolega trazio berac neki da uzme, i raspitivao se kod mene sta bi mogao za nekih 2000e da uzme i ja mu predlozim zmaja 214 kao sto je moj.
On covek sedne u auto i ode kod nekog preprodavca i nadje kao dobar za 2200e i plati prevoz i dotera ga. Kao berac dobar, sve na mestu i krene polako berba.
Prvi bunker je iskipovao normalno, a vec kad je krenuo drugi da kipuje javlja se prvi problem- bolcni koji drzi klip gore na bunkeru stavljen neki klin tanji, nesto bez veze i taj klin ispadne i klip probije onu konstrukciju pa je posle morao sve to da sece i vari,
tj. celu kupolu je napravio novu.
Onda morao da menja privodne lance jer su oviu stari skracivani i skracivani da se vise nije uklapao korak.
Pa se onda desavalo da u radu stanu otkidacki valjaci, uzrok-lancanik koji ih pogoni nema kajlu nego je varen za osovinu, i tek kad se jos malo bolje upoznao sa beracem video je da gde je sta imalo lufta tu je vareno, zupcanici, lancanici i osovine.
Kardan stavljen od neke prese sa lamelom i jos mnogo sitnica.
Treba dobro da se otvore oci. Znam kad sam ja trazio berac da kupim i moj sam nasao ovde preko foruma, bio je u oglasima selo Hrtkovci, a ko ga je izbacio ovde ne secam se jer sam se tek tada prikljucio forumu, ali kako je bilo na slikama tako je i bilo kad smo otisli tamo, prve godine bez kvarova ikakvih.
 
Podje jedan moj zemljak na auto pijacu da proda svog jugica koji i nije bio u bog zna kakvom stanju.Covek posten,vlasnik auta svestan da nije to ekstra ocuvano,potrebna su ulaganja a on bas nije bio spreman za to.
Kada je stigao na pijacu,parkira se pored komsije svercera koji je prodavao svoje automobile,svercer znajuci da komsija nije vest u trgovini pocne da hvali jugica,pocele su tu i musterije da se skupljaju, hvali svercer komsijinog juga,sve najbolje.Sve to slusa vlasnik jugica,slusa hvaljenje,pa mu prosto milo,u jednom momentu kaze on komsiji sverceru necu da prodajem auto,ovaj ga pita,zasto?Nisam znao do sada da imam tako dobar auto,sedne u auto i ode kuci.
 
Nazad
Vrh