Problemi sa preprodavcima poljoprivredne mehanizacije(prevare,navlakuše i ostalo)

Evo ja ću da pohvalim jednog člana foruma NS Nidžu,od njega sam kupio plug,
plug sam video samo na slici,našao sam čoveka sa da mi preveze i odemo pa šta bude...
kako mi je rekao o stanju pluga tako je i bilo,pazarili smo u dve reči,plug ide dobro....
 
Ja neznam kakva je to fobija u narodu,pre će otići 100 km dalje i u 100 puta lošijem stanju mašinu da kupi nego što se prodaje u njegovom selu ili čak pa da i kupi od komšije.Zbog čega je to??? Nikad mi nije bilo jasno.
 
pa sta da radis,covek gleda samo postavljenu cenu ne racuna put koji ce da plati dok ode tamo i nazad,prevoz masine,i ulaganje koje OBAVEZNO mora da postoji i opet na kraju ne zna sta je pazario i nepisano pravilo nekako uvek izadje skuplje,malo po malo nakupise, dok sto ti kazes lepo pazari od komsije i 95%ima sigurnu masinu,jedno komsija ne moze da se iseli odatle,unapred zna sta pazari jer je tu masinu video bar sto puta sto u radu sto u dvoristu,ali opet ljudi su cudo

- - - - - - - - - -

ko po narodnoj,da i komsiji crkne krava:udri:
 
Kod nas u okolini nema preprodavaca samim tim ima samo poneki prevarant sto se tice polj. ,ehanizacije ,ali zato caruju u drugim oblastima .

Niko nenapominje na ove iz okoline Stare Pazove i bas u Staroj Pazovi .Jer vidim da ima dosta oglasa iz te okoline .
 
nešto ne možeš da nađeš u neposrednoj blizini
iz Mačve se išlo uglavnom u Srem pa i dalje u kupovinu većih traktora od 539 i kombajna jer kod nas ih nije bilo...
 
ko po narodnoj,da i komsiji crkne krava:udri:[/QUOTE]Nije baš da crkne krava komšiji al u fazonu "Neću valjda da se komšija bogati na meni":osmeh:
 
ko po narodnoj,da i komsiji crkne krava:udri:
Nije baš da crkne krava komšiji al u fazonu "Neću valjda da se komšija bogati na meni":osmeh:[/QUOTE]

E bas tako druze... Recimo ja vrsim usluzno i u mom selu imam slabo musterija jer svi pricaju bolje da vrsim sa onima sto dolaze bar ih ne poznajem nego da bogatim Ciru... :haha: Kod nas u okolini polako jedan postaje preprodavac ulazi covek u stos polako.. Ja prodajem OLT tanjiracu i spartac i dosao nudi mi 150 evra za tanjiracu pod izgovorom jako je losa,lezajevi tanjiri sve a za spartac mi nudi 50 evra jer je jako star i niko vise sa njima ne radi... :haha: I moj deda kaze njemu dobro nadji ti meni za 200 evra iste ovakve masine Tanjiracu i Spartac ali da budu iste pa da ja zaradim na njima kaze moje deda i izbaci ga iz dvorista!!! Ja sam umro od smeha nisam hteo da se mesam...:haha:
 
Kad sam prodavao traktor,jedan iz Kovačice zamalo me ubedio da ja neznam tržišne cene i kako se kreću cene tim traktorima.I ponudio mi neku smešnu cenu.Al na kraju ispalo da ipak znam cene jel sam prodao za nešto manje nego što sam tražio.:osmeh:
 
Sve te masine koje su u losem stanju vozio je neko od nasih seljaka, paora,,,
I normalno je da kada dodje vreme prodaji da gledamo da izvucem solidnu cenu, malo dometnemo i kupimo bolje.
E, sada dolazimo na pocetak kruga, sa koga smo krenuli.
Kako smo prodali tamo nekom, i kako je neko strepio, tako i mi strepimo od tamo nekog.

Ne branim svercere, ali pogledajte koliko je samo forumasa priznalo da je prodalo losu masinu i fakticki nekog zeznuli.
I sada se nadamo da cemo kupiti dobru masinu.
Pa nisu krivi ni sverceri koliko ih mi ocrnismo.

Licno ih ne podnosim.
 
Podje jedan moj zemljak na auto pijacu da proda svog jugica koji i nije bio u bog zna kakvom stanju.Covek posten,vlasnik auta svestan da nije to ekstra ocuvano,potrebna su ulaganja a on bas nije bio spreman za to.
Kada je stigao na pijacu,parkira se pored komsije svercera koji je prodavao svoje automobile,svercer znajuci da komsija nije vest u trgovini pocne da hvali jugica,pocele su tu i musterije da se skupljaju, hvali svercer komsijinog juga,sve najbolje.Sve to slusa vlasnik jugica,slusa hvaljenje,pa mu prosto milo,u jednom momentu kaze on komsiji sverceru necu da prodajem auto,ovaj ga pita,zasto?Nisam znao do sada da imam tako dobar auto,sedne u auto i ode kuci.
isti taj fazon ima za seljaka i za kravu :osmeh:
 
Prisustvo sam bio jednoj menjazi u Rumi na vasaru ,menjan kamion za traktor,isad aj da se popije aldumas ,pod satorom ,cekam ja kad nema ni jednog ni drugog.Pitam h posle par nedeja pa diste.Kad obodvojica odma otisli sa vasara da se ovaj drugi nebi predomislio.
 
Svercer poljo mehanizacije,odakle to svercuje,nerazumem.Svercer narkotika,cigara,robe to znam ali svercer za mehanizaciju neznam sta je.:sta:
Citam ovo sto pisete,zanimljivo,preprodavci vam nevaljaju kad kupujete sve sam prevarant i lopov a kad prodajete neki krs koji takodje treba nekom uvaliti preko nekoga onda su idealni.Ko bi nama ugodio.
Znam ja da su to obicno bagra od ljudi,da kazem neradnici koji bi samo da kupe i odmah da prodaju za mnogo vece pare a da ne mrdnu guzu sa stolice,ali ima da kazem 50% bagre i obicnog naroda sto prodaje nesto,svi bi da uvale nesto.Ja stalno kupujem te plugove za remont i mogu vam reci i da obican narod nije daleko dogurao u odnosu na ostale.Obicno mi svi kazu tebi je lako malo ofarbas plug i zaradis duplo a uopste neznaju kakav je posao kad dodje da izbijam srafove,cekic od 10 kila i udri do podne,pa odvrtanje muka ziva,skoro mi je tako pukao kljuc 30 dok sam odvrtao plaz,udarao sam cekicem po kljucu i kljuc pravo u nos,polomio nos,ja u hitnu,nekako se sve zavrsilo,posle par dana dolaze kupci za plug i pocinje zakeranje zagledanje,vide moj zamotan nos i kazu"lako je tebi,ti se ne mucis,malo si ogrebo nos,nista ti nece faliti"izleteli su napolje iz dvorista.
 
Uf nikako ne bi smeo da udarim kljuc cekicem,jednom sam bio prisutan kad je jedan lik to pokusao i od tad ne stojim ni blizu nekog ko to hoce da uradi.... :
 
Nazad
Vrh