Problemi sa preprodavcima poljoprivredne mehanizacije(prevare,navlakuše i ostalo)

Ma netreba to meni ja sam pacifista :osmeh:, samo ne mogu da trpim da me neko vredja u rodjenoj kuci ,ne mrzim ja nikog samo neki ljudi neznaju da postuju nista :udri:
 
Prevaranata ima svuda,tako sam i ja prošao u Lipolistu pre mesec dana sam otišao da kupim voćarsku šišalicu,čuli smo se telefonom kaže u ekstra stanju ja zakačim prikolicu za kola i u Šabac 200 km u jednom pravcu kad tamo šišalica ofarbana sve onako preko zarđalog i trulog creva od hidraulike pokidana ispod reduktora bara od ulja a na šafu od nivoa ulja tovatna mast,kaiši pokidani,remenice pojedene.A on na sve to kaze" kakvih ima ova je odlična"
Dobro rece to ja se spremao za Lipolist isto da idem
 
Veljo,do godine kad treba drva da se javis i doteraj sleper da ti utovarim 50m cistu hrastovinu i da vidis i sta su drva i sta su ljudi i ima da se ogrejes kao nikad do sad,to ti garantujem.

Druze, slabo se ti razumes u drva kada hrastovinu seces za ogrev. Prodaj to nekoj strugari, vise ti se ispati. Osim toga hrast I nije za grejanje. Cerovina no. 1
 
Kod nas juzno se kaze sumarovina(hrastovina),tako da je AcA mozda na to mislio.Istog sam misljenja da je sumarovina No1 za njom , bukovina,grabovina pa cerovina(samo suva)dok bagrem smatramo kao slamu.
 
@Janosh

Prošle godine je bila neka emisija u kojoj su ovi sa mašinskog fakulteta poredili toplotnu moć ogrevnog drveta i najbolje se pokazao grab, a neznatno slabiji je bio cer. Poslije se ne sjećam svih detalja, uglavnom su išli hrast, bukva i bagrem.

I na kraju zaključak oko koga se svi slažu. :D
"Za ogrev je najbolje drvo koje šumar na vidi".
 
Nesto slabo ove godine bagrem ima prodju u mom kraju,pored puda stoji umetreno velika kolicina bagremovog drveta.Bas danas se zali jedan drvoseca da ga niko nece ni na 22evra i tesi se da ce otici kada padsne sneg.E sta uradi gasifikacija Srbije.
 
Nisam nista lose mislio za clana Acu da se razumemo. Da se covek ne uvredi. Mozda je on mislio na suvo drvo. Mada kod nas ko sece tudju za prodaju recilo pola-pola njega bas briga, pa prodaje hrastovinu, pod cerovinu jer su slicne na oko. Cerovina ima malo grublju koru. Cer je kod nas vodeci I prodaje se koliko znam 5 eura skuplje. Po meni za ogrev je solidan I bagrem, grab, bukva, mada nje manje ima. Ko sece sumu, mahom mu kasnije preovladava bagrem. Siri se strasno I mogu vam reci I najbrze stize za secu. Ima I svojih prednosti.
 
Ma jasno, čega najviše ima to se i siječe. Ako je stara šuma ide u građu, ono sitno u ogrev. Mada kod nas je za vrijeme rata skoro sva stara šuma nelegalno isječena i ostao je sitniš koji tek sad nadolazi.

Ja lično volim najviše grab i bagrem. Bagrem solidno drži žar i dobro održava temperaturu, a najjednostavniji je za pripremu. Oboriš stablo, skrešeš par grana i sječeš na metarice. :)
Sam za dan pripremim da popunim jednoosovinku, par dana i eto ogreva za zimu. :)
 
I ja sam bio meta jednog prevaranta kada sam kupio gumu iz oglasa 7.50 16 koja po njegovim recima ima 12 platna i kao nova je medjutim kad je stigla bila je zamotana u foliji i nije se moglo videti isecena 3-4cm i 10 platna guma je za bacanje necu ni ja da se osiromasim za 4000 ni on da se obogati ali nikad necu razumeti takve ljude evo profil coveka pa ko bude pazario od njega neka se cuva http://www.kupujemprodajem.com/475291-1-jovan-svi-oglasi.htm
 
Da, u pravu si, i mora i da ti odgovori bilo sta, pa tek onda.
Ja uvek preko poruke dogovorim sve.
Nego, ono sto ne znam za kupujemprodajem, ukoliko ti njemu sada das negativnu ocenu, on na nju odgovara i to je ok, a da li i on kaci tebi negativnu ocenu? Ili tebi ostaju tvoje pozitivne i ne moze neki 100%-tni prevarant da tebi kvari pozitivne ocene?
 
Nazad
Vrh