Prirodni pesticidi

Чим проценим да их има 2 кг. ја их поједем. Имаш рецепте на нету.



Nekada je otac sprema gulaš. Ja sam ih jeo na sličan način kada sam bio mlađi i bio izviđač.

Nije da nam nije padalo na pamet. Ipak je bolje da nam se slade stomaci nego da krckaju pod nogama kad prolazimo po bašti. A i na ovu oskudaciju....
 
Poslednja izmena:
Protiv puzeva se borite pepelom.

- - - - - - - - - -

Pa ...ebem li ga... ja bio ubeđen da po mom ataru ova trava-hajdučka trava...znači nije nego buvač...
Očigledno da sam pobrkao nešto i/ili slabo , skoro ništa ne znam o ovim i sličnim biljkama-priznajem...pa i sa gavezom sam više puta proveravao izgled...
A jel može onda neko da izbaci sliku hajdučke trave ...da bar odagnam neke sumnje...
A ove trave na slikama gore ima kod mene, ajde sad , teško je reći u izobilju...ali je ima...a da li je Dalmatinski ili kakav već ne znam...
Hvala!!!
Nije to buvac,to mu nije prirodno staniste.Prirodno staniste su mu topliji ,priobalni krajevi,dalmacija,Lika, Hercegovina...Mislim da negdje imam i semena ali moram da proverim.Seje se u rano prolece i lako nice.
 
Ma ja sam ponovo lutao i tražio biljke slične buvaču...ali nema od toga ništa, izgleda da ta biljka ne raste na ovim prostorima...A to da seme toga niče "lako"...ne znam , ja sam čitao malo drugačije...
 
Pozdrav svima. Dali ima neko konkretni recept za prirodni preparat protiv biljnih vaši?



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav svima. Da li ima neko konkretni recept za prirodni preparat protiv biljnih vaši?

Upravo ovo što si mogao da pročitaš kod kolege oktopoda. Ja tretiram koprivom protiv insekata koja stoji od 12 - 24 sata u vodi na suncu. Ne gledam mnogo na odnos koprive i vode ali bi trebalo da bude 1kg koprive na 10l vode. Takvu tečnost razblažiš ali ja ne razblažujem. Treba slušati svoj unutrašnji osećaj i sam odlučiti. Za mrave kažu da treba cimet da se pospe oko biljke pa ne dolaze. Ima na forumu Deda Lala recept - pronađi.
I kada tretiram kad vidim buba maru da je na grani preskočim pola grane. Gledao sam kako buba mara patrolira po listovima - proveri svaki list i gore i dole pa preko lisne drške ode do sledećeg lista.

Kad vidim buba maru preskočim i korov kad kosim.

Kad odstoji kopriva više dana oko dve nedelje onda je koristiš kao tečno đubrivo.

Inače sam gledao skoro na tv-u filmić o vašima - mnogo nezgodna živuljka. Godišnje više generacija, razmnožava se bez mužjaka - rađa žive potomke, onda u toku leta dobija krila pa leti pa u jesen se pari sa mužjacima i polaže jaja. S' proleća kreće ispočetka.

Recimo za mušicu u luku. Imali smo prosečan napad. Nama je i odgovarao. Kad vidimo da neki lukac posustane - izvadimo ga i očistimo i pojedemo. Posle tretiranja sa koprivom protiv insekata luk se oporavio - sad šta znam dal je od koprive ili palo nešto iz aviona :osmeh:.

Tečno đubrivo od koprive deluje pozitivno na beli luk jer raste kao iz vode. Mada smo spremali đubrivo gde smo stavljali i gavez i sve dobre biljke npr kamilica, pera od luka i belog i crnog, imali smo i neki stari beli luka u glavicama...par šaka peletiranog pilećeg đubriva...par šaka komposta...

Primetili smo u bašti da ima manje puževa golaća od kako vidimo da skaču žabe mada smo pročitali da ih tamane i vinogradarski puževi.

Na kajsijama koje su jednogodišnje sam cepnuo rukom jedno tri četiri zelene gusenice ali rastu koliko mogu da dobiju iz zemlje - na razvijenijim voćkama ih nema.
Sadnica burlata i dalje posustaje - ostao je zelen samo jedan pup na oko 40-ak cm. Ima jedan skroz dole iznad kalema - pa kako bude.

Danas sam našao jednu staru trešnju i uzeo nekoliko zrelih plodova. Nisu bili slatki ni kiseli ali su bili sitni i crni. Da li je to možda magriva? Kakvog su okusa njeni plodovi - jel neko zna?
Osušiću koštice pa možda isklijaju sledećeg proleća?

evo postavljam fotografiju plodova bez kostica:

 
Poslednja izmena:
Magriva je čini mi se daleko od berbe, kod mene u njivi što posadih par komada još su sitni zeleni, a plodovi sam viđao da budu i krupniji (ili je dečko brao nešto što nije magriva pa okačio slike). Ukus ne znam, probaću pa javim kad dođe vreme a biće i slika :D
 
Део кромпира који се налази испод и сасвим недалеко од великог ораха скоро да и не нападају бубе златице, а у други део даље напаст. Ето ако некоме може користити ова информација. Поздрав вима.
 
Pa moram da prokomentarišem...Pa ovo liči na ostale preparate koji se zadnjih godina pojavljuju na tržištu, kao što je slavol i slični...ima kod nas na pijaci , skoro otvoren lokal koji nudi upravo, čini mi se, ovaj proizvod. Nisam svraćao , ali trebalo bi se informisati...
 
Tako je, ja sam to takođe pomislio ali je ovaj ipak drugačiji čim je patentiran, pa nije loše znati i za njega :)
 
Ma ja ću svakako svratiti u onaj lokal...ako ništa drugo...lepe "tete" opslužuju i daju savete...
 
Pa kakav će biti taj krompir do jeseni? Kažu da ispod oraha, ništa ne rađa....
Није истина. То су приче. Још ближе имам купине па никакве разлике нема од тог испод ораха до оног на другом крају. Пчеле навалиле. Ма нису ни пчеле луде знају оне где нема хемије.
 
Ja ispod oraha jednim delom imam lozu, jedan lešnik žbunasti, trešnju i višnju (moji sadili na 3 metra, videćemo kad porastu šta ću) i sve napreduje normalno, čak ne vidim ni da debela ladovina nešto odlaže berbu...
 
Planiram da prskam paradajz preventivno protiv plamenjace pa sam procitao ovde da moze mlekom te pitam da li se u tu svrhu moze koristiti ovo kupovno mleko sterilisano ili treba domace i u kojoj srazmeri da li je to 200 ml na litar vode i da li se ovim smeju prskati i luenice i dinje?
Drugo pitanje: stavio sm koprivu u plasticno bure i stoji vec 7 dana znaci jos par dana i mogu ga koristiti ali opet i tu neznam u kojoj srazmeri negde nadjoh 1.10 a na drugom mjestu 1: 20 i koliko stabala paradajza bi bilo dovoljno zalit sa ovakvim rastvorom ustvri koliko te tecnosti nebi bilo mnogo na jedno stablo i da li se i bostan sme sa ovim rastvorom zalijevati,sta sa ostatkom ove tecnosti mislim na onu nerazblazenu koja je ostala u buretu?
 
Млеко (као природан фунгицид) не сме бити кувано. Најбоље домаће. Ја сам ишао 1:5 однос. Прејако?:sta:
 
Nazad
Vrh