Prirast i konverzija kod prasica

ih da je meni te pekare ranio bih vucijaka i onako kupijem hleba ,,, odosmo u offf... ::namigivanje::
Post je spojen: [time]петак, 07. јануар 2011. 15:06:44 CST[/time]
_________________________________________________
aha setih se poceo sam da dajem ...SPP.. malim na sisi svaki dan olizu po 50gr svako.. ima ih ohoho ima da budu na 10 kg na odlucenju ..toliko od mene do sledece ture koja je za 15 dana(prasenje)
 
ja ih drzin 5 nedelj pod krmacom a koristin patentco. predstarter skupi su al su extra, inace vec od 5 dana zivota stavljam po malo startera da sto pre pocnu da jedu
 
none 73 je napisao(la):
grujo koliko ih vremenski drzis na sisi i koji predstarter koristis
[/quot


Post je spojen: [time]субота, 08. јануар 2011. 00:46:03 CST[/time]
_________________________________________________
drzim ih 28 dana ,..i dajem im "PANTO IBEKO" a kada ih odlucim idem sa mlecnim 5 kg i mesam sa predstarterom od 10 kg .. :ppozdrav:
 
kao sto rekoh 2 legla su po 5,5 a 1 leglo 4,5 krenuo sam sa prehrano od istog dana starosti sada i jedni i drugi jedu oko 100 grama dnevno po prasetu videcu u daljoj ishrani sta ce biti mada se nadam da nece biti neke razlike
 
Po nekim mojim saznanjima prasad se odlucuju sa 4 ili 6 nedelja starosti,zavisno od broja u leglu.
Manje prasadi idu sa 4 nedelje jer su krupniji,ali im je digestivni trakt nezreo pa je veca mogucnost od dobijanja endemske bolesti.Potrebno je strogo doziranje hrane do 6. nedelje starosti.
Kad je u leglu vise prasadi (vise od 10) doje se 6 nedelja,jer su sitniji na prasenju,i treba im vise vremena da stignu predvidjenu tezinu kod odlucivanja.
Ovako ja radi,i do sad samo jednom sam imao endemac,hvala Bogu.A rezultati govore sami za sebe :ppozdrav:.
 
slazem se s'tobom samo krmacu dojaru treba dobro hranititi kako bi imala mleka da dostignu potrebnu tezinu na odlucenju ......svako leglo odlucujem sa 28 dana bas ako su sitniji idem MAX do 32 dana i nikada nisam imao problema ali zato na sisi pojedu od 5 do 10 kg SPP ::namigivanje::
 
2iqip2f.jpg

odluceni u nedelju 5,5 nedelja
Post je spojen: [time]1294836395[/time]
_________________________________________________
2dj9jqw.jpg

ovo je isto odluceno u nedelju ovo su muski a ona druga slika su zenski

Post je spojen: [time]1294861719[/time]
_________________________________________________
t0jfia.jpg

ovo su praci od 3 nedelje
 
Nazad
Vrh