Prirast i konverzija kod prasica

Seno mozes,nije sirovo i nece izazvati proliv,ali moze da se desi da posle toga nece konc da jedu koliko bi trebalo,a to ce ti usporiti prirast.
 
odvojeni 1 avg. najmanje ima 36 kg a najvece 54 kg, sve to za 2 i po meseca :nono: ne razumem te:haha: :sta:
Post je spojen: [time]1287507260[/time]
_________________________________________________
odvojeni sa koliko kg....:haha:
 
moja iskustva po pitanju odbica najbolje se pokazalo, davanje 1ml vitamina ad3e, zbog stresa i slabijeg uzimanja hrane u prvim danima po odbicu i preparata Iverktin® 1 % injekcije mogu se dati automatskom ili standardnom brizgalicom. Ako se tretira veliki broj životinja preporučuje se upotrijebiti automatska brizgalica. Pritom treba koristiti sterilne igle koje se zamijeni nakon 10-12 životinja.
1 ml/33 kg t.m. (0.3 mg ivermektinalkg), supkutano iza uha na vratu. U mladih svinja, posebno onih lakših od 16 kg, kojima je ukupna doza manja od 0.5 ml, važno je Iverktin® 1 % točno dozirati (upotrijebiti brizgalicu s podjelom od 0.1 ml). Za injiciranje najbolje je koristiti iglu unutrašnjeg promjera 1.6 1.8 mm i dužine 35 mm,
krmače:
dehelmintizirati 7-14 dana prije prasenja, da bi se umanjila invazija prasadi. nazimice: dehelmintizirati 7-14 dana prije parenja i 7 14 dana prije prasenja.
 
@Draganpopo
sta je dehelnihgtyvkdughyegkjbdcija, i cime to radis, kojim preparatom

@C Gruja
pa prasad odbivena izmedju 28 i 45 dana, kako se koja zadesila, merio ih nisam

@ Z Kostovic
180/kg ali nisu prodati ti 36 i 54 kg, nego oko 40 kg i ne secam se vise...
 
francuz je napisao(la):
@Draganpopo
sta je dehelnihgtyvkdughyegkjbdcija, i cime to radis, kojim preparatom

@C Gruja
pa prasad odbivena izmedju 28 i 45 dana, kako se koja zadesila, merio ih nisam

@ Z Kostovic
180/kg ali nisu prodati ti 36 i 54 kg, nego oko 40 kg i ne secam se vise...
e francuz ovo ti znaci Dehelmintizacija (ciscenje od crijevnih parazita),
 
јел постоји нека табела или формула за праћење и израчунавање конверзије?
 
Ne postoji tabela, to je postupak koji sami možemo da uradimo. Izmerimo masu grla na početku perioda praćenja, najbolje na početku tova, svaki dan beležimo kolio smo im hrane dali,na kraju tova izmerimo grla na vagi i saberemo koliko su hrane pojeli za ceo taj period i onda koluičinu te hrane podelimo sa razlikom masa grla na kraju i početku tova i dobijamo konverziju, odnosno koliko nam je trebalo hrane za kg prirasta, dobri rezultati su od 3-3.5 kg.
 
Jedno pitanje za surove profesionalce ,
rodjak mi se zaposlio u velikoj pekari gde svaki dan imaju povracaja iz prodavnica svih vrsta peciva , kvalitetnih hlebova , razanih , skupih , sa raznim dodatcima , kukuruznih , pereca i normalno belog hleba.
Da li bih mogao sa time da hranim samo za svoje potrebe prasad do svinje i da li to ima ekonomsku racunicu ?
Koliko bi to bilo dovoljno za prirast ili bih morao da dodajem jos nesto.
Uopste se ne opterecujem vrhunskim rezultatima , vazno je da je podobro a pojeftino , sto kazu braca Makedonci .

Nikola KV , nisam znao da se i ovime bavis , eto ja imam viska od onog mog hobija pa reko da potrosim negde .
Pozzzzzzzzzzzz
 
Nazad
Vrh