Priplodni materijal

Iskreno na ovom snimku mi se vise svidjaju landrasi. Da li je na ovom snimku cist hempsir i odakle vode poreklo? Beukovic je imao hempsir x pietren nerastove u ponudi,to je mislim i izlagao na sajmu prosle godine,ali mene interesuje cist hemsir pa ako neko zna gde ima nek javi... :ppozdrav:
 
Nije čist Hemšir , veći procenat vuče od dr. Majora iz B

- - - - - - - - - -

Beuković i Major imaju pomešano Pijetrena u Hemširu - lepo za videti ružno za odgajati . Na snimku već izbačen pijetren pa su grla viša na nogama jače kosti i povijena ledja sa dugačkom zadnjom šunkom..

- - - - - - - - - -

Koliko ja znam Beuković nema više pijetrena
 
fotografija-0046.jpg

Budući priplodni materijali
 
Nemam još čist6u rasu Hemšira , ali ovde u mojoj okolini nema niko čistiju rasu .Dosta sam tražio ovde po Vojvodini i nisam našao da ih neko drži u čšistoj rasi .Ako neko ipak ima neka se javi meni ili nekom forumašu da stušpimo u kontakt na obostrano zadovoljstvo .
 
Pozz svima, imam na prodaju zensko prase rase Svedski Ladras ako nekog interesuje, 14 sisa ima i teska je oko 36-7 kg...
 
Nemam još čist6u rasu Hemšira , ali ovde u mojoj okolini nema niko čistiju rasu .Dosta sam tražio ovde po Vojvodini i nisam našao da ih neko drži u čšistoj rasi .Ako neko ipak ima neka se javi meni ili nekom forumašu da stušpimo u kontakt na obostrano zadovoljstvo .

Druze pricao sam sa jednim inzenjerom sa farme mz union,oni imaju hemsir nerastove ali ih ne prodaju u priplod,nego ga koriste samo za svoje potrebe. Inace mi je rekao da se u srbiji tesko moze naci cistokrvna rasa hemsira i koliko on zna samo ga oni imaju za sada od vecih farmi... Sve ostale rase nerastova imaju za prodaju i cena je 55 000 dinara za testiranog nerasta. Takodje u ponudi imaju i nazimice f1 osemenjene sa terminalcem,suprasnosti od 60-90 dana, cena je 64 800 sa svim papirima...
 
Znam za Union ,čuo sam se sa jednim forumašom koji radi tamo njemu sam poslao više slika nego ove , voleo bih da vidim njihovog nerasta ali sam odbijen iz razloga kojeg si naveo !Šteta što nisu nabavili bar jedno grlo pa da razmnože - nebi im bio velik trošak , a nama velika pomoć ! Dosadašnje iskustvo mi govori da svi koji nisu hteli pokazati svoja grla uglavnom su imali jako malo toga da pokažu !

- - - - - - - - - -

A podatak da neko ima nerastove - i ništa više nameće pitanje ko ih je oprasio ? Verovatno neka Mangulica da ih ne jebe boja ...!!
 
Moj matori je Hemšir imao oko 300 kg kada sam ga prodao , na sliki prilikom skoka je mladi naslednik koji je oko 150 kg . Duško 58 dobro ti je pitanje - prilazila mu je moja supruga da ga hrani i poji a ostalo ja sam odrađivao . Za hemšira vaši jedno glavno pravilo , a to je da Hemšir ima samo jednog gazdu !

- - - - - - - - - -

Moj matori je Hemšir imao oko 300 kg kada sam ga prodao , na sliki prilikom skoka je mladi naslednik koji je oko 150 kg . Duško 58 dobro ti je pitanje - prilazila mu je moja supruga da ga hrani i poji a ostalo ja sam odrađivao . Za hemšira vaši jedno glavno pravilo , a to je da Hemšir ima samo jednog gazdu !

- - - - - - - - - -

Miloš DT -dali ti je ostalo šta od Hemšira ? Ne sećam se da si pisao ...
 
Nazad
Vrh