Priplodni materijal

Ja sam uzeo prosle godine u avgustu 4 kom. Zadovoljan sam. Lepo su se isprasile,mirne su,mlecne. Jedino sam ja imao peh,zakace mi proliv u 5 nedelji na sisi,pa sam imao gubitaka. Cenu formiraju tako sto racunaju trzisnu cenu tovljenika,koja je kod njih malo visa pa puta 120 kg koliko je otprilike teska nazimica,plus 100 eura na tu cenu.Tako je bar bilo.
 
Ja sam imao srece.pa su mi izasli u susret i prodali 4 suprasne. Ali zato sto su remontovali njihovo stado,pa su uz njihovu turu od 60kom odradili i meni 4. Da sam imao para i za 10,ne bi moglo,jedva i ovo. S tim sto sam pare dao unapred u martu,a krmace uzeo u avgustu.
 
A jel izdaju te farme od kojih kupujete nazimice fiskalni racun,posto ovi moji iz udruzenja nisu nasli takvu.A opstina da bi refundirala sa 40% od iznosa,traze iskljucivo fiskal.I tako propala cela prica oko nabavke istih.
 
A jel izdaju te farme od kojih kupujete nazimice fiskalni racun,posto ovi moji iz udruzenja nisu nasli takvu.A opstina da bi refundirala sa 40% od iznosa,traze iskljucivo fiskal.I tako propala cela prica oko nabavke istih.

Kod nas sad bio konkurs ali mnogo je potraznja bila i odobrili su samo 25 %

- - - - - - - - - -

Danas kupljena suprasna nazimica svedskog landrasa na institutu za stocarstvo zemun,kvalitet solidan...

Jel moze neka slika cisto da je vidimo kako izgleda?
 
Po nazimicu idem tek u sledeci petak jer tada izdaju uverenja,i mislim da se dobija racun ali bicete obavesteni o svemu kad je preuzmem... Moram reci da sam je dobio po zasluzi veterinara koji saradjuje sa njima, ali pre mene je taj dan birano 6 nazimica iz te grupe. Takodje su mi i dali opciju da biram nazimicu koja sad treba da se pripusti i da biram cime ce biti osemenjena i da je preuzmem nakon 20-tak dana... jedini problem je u tome sto su nazimice suprasne od mesec do mesec i po... Kada sam juce bio video sam da su poceli novu turu osemenjavanja od nekih 15-20 komada. Imaju samo svedskog landrasa i f1,joksira nisam primetio da imaju u cistoj rasi(nazimice). I nazimice su uglavnom osemenjavane ili landrasom ili durokom,iz te grupe iz koje sam ja birao... Bice slike kad je donesem...
 
Ako imaju f1 onda je to landras X jorksir. Durok ide kao terminalac na f1 ne pare se ciste rase sa njim. Cuo sam da je na elitnim farmama 650e nazimica u cistoj rasi a 450 f1.
Jel kupovao neko Toppig 20 genetiku?
 
Ako imaju f1 onda je to landras X jorksir. Durok ide kao terminalac na f1 ne pare se ciste rase sa njim. Cuo sam da je na elitnim farmama 650e nazimica u cistoj rasi a 450 f1.
Jel kupovao neko Toppig 20 genetiku?

Durokom su osemenjavane i nazimice u cistoj rasi,u grupi od 8 nazimica je bilo 4 landraskinje(2 su osemenjene sa landrasom,2 sa durokom),f1 takodje sa landrasom samo jedna sa durokom. Tako je bilo kad sam ja uzimao ali sam primetio da su pre mene najvise uzimali landras-landras kombinaciju(za iste pare cista rasa:osmeh:) ali sam uzimao i ja nekoliko puta od njih i nikad nisam dobio nazimicu da je osemenjena u cistoj rasi,sada prvi put si mogao da biras sta hoces e sad sta je razlog to ne znam.. Pokusacu sutra slike da ubacim...

- - - - - - - - - -

24022013003.jpg


- - - - - - - - - -

24022013002.jpg
 
352ejox.jpg
[/IMG]Nazimice stare 5 meseci (oko 80kg trenutno),melezi.
r8fn6q.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -
Mange,nerast star 5 meseci,mladji 10 dana od nazimica,75% pietren-25% landras
bc65z.jpg
[/IMG]
2w5ru2p.jpg
[/IMG]
 
da li neko zna jel ima negde da se uzmu suprasne nazimice ili bilo kakve nazimice na neki ugovor da se vrati u prasicima ili tovljenicima (posto se nema para). Neoplantu sam zvao oni nemaju
 
Da li znate nekog ko ima kvalitetne hemsir svinje,da prodaje priplod(nerastove)neka farma ili slicno i ako moze neki kontakt. hvala unapred...
 
moj prijatelj čuva nju hemšir ali neznam dali su čiste jer je naručuvao seme da ostavi čistu,e sad znam da je radio kombinaciju osemenjivanja sa durokom.krmače su mu ogromne
 
Nazad
Vrh