Priplodni materijal

dobro je ! krmace su danas stajale kao ukopane a sutra stize veterinar sa semenom joksira. Bilo je vreme...
 
Kakve su kako majke Durok-pietren krmace planiram da uzmem pa neznam dali je dobra konbinacija ja sam melezio landras sa durok i ostavio za krmacu i pokazalo se vrlo dobra konbinacija.
 
Danas mi se razbukarila jedna nazimica, ukrsten Landras + Joksir = Dobar Mesanac :osmeh:
Osemenio bih Hemsira ili Durok-a, koliko je dobra ta kombinacija? Ili imate neki bolji predlog?
 
Zavisi za sta ces prasad od nje.Ako ces za priplod vratis na Landrasa ili Jorksira,ako ces za tov ubacis pietrena.Bar ja tako radim.
 
I ja se amaterski bavim svinjarstvom ali sam sada ostao samo na tovljenike,dva krmace su bile lazno suprasne a jedna je posle prasenja na dvadeset dana prestala da jede i morala je na prinudno klanje.
 
I ja se amaterski bavim svinjarstvom ali sam sada ostao samo na tovljenike,dva krmace su bile lazno suprasne a jedna je posle prasenja na dvadeset dana prestala da jede i morala je na prinudno klanje.

To je bas maler.
Nije mi poznato da neko gaji Joksira u cistoj rasi u mom kraju, prasici koji su u ponudi na trzistu su izukrstani ko zna koliko puta.
Jesenas sam jedva nasao za sebe ove Joksir+Landras.
Ako cujem da neko ima ciste joksire javicu ti na pp:ppozdrav:
 
Ja imam tri jorksirke u cistoj rasi, ali su sada suprasne od nerasta koji je melez pietrena i ko zna cega jos, ali je dobar. U prethodnom leglu su bila odlicna prasad. Sledeci put nameravam da ih osemenim.
 
Danas Veterinar osemeni nazimicu, cekam da se i ostale razbukare. Po njegovoj preporuci sam se odlucio za Duroka, kaze Durok daje sitniju prasad i da je dobar za nazimice dvoumio sam se izmedju Doroka i Hemsira. Seme iz Velike Plane.
 
pozzz farmeri....drzim par krmaca za prasenje i skoro sam kupio nerasta koji je danas trebao da odradi posao ali je podbacio....skace ai ne vadi alat
 
marko samo polako ja sam hteo mom duroku vijagru da dam i kao da je znao odrade posao ali i danas on to na tenane ali celo selo ga hvali.Verovatno sto je dzabe salim se lepi prasici samo strpljenja
 
ostaje mi samo da se nadam da ce se popraviti...bolje da pozuri dok me strpljenje ne izda,kod nje ce probati da se popravi

- - - - - - - - - -

attachment.php
krmaca koja se samo jednom prasila,kupio sam je kao prase i ne znam koje je sorte
 
Danas Veterinar osemeni nazimicu, cekam da se i ostale razbukare. Po njegovoj preporuci sam se odlucio za Duroka, kaze Durok daje sitniju prasad i da je dobar za nazimice dvoumio sam se izmedju Doroka i Hemsira. Seme iz Velike Plane.
druze taj tvoj veterinar je izgleda imao samo to seme pa je to najbolje?koliko znam za nazimice je bolje joksir nego durok
 
Nazad
Vrh