Priplodni materijal

Nije valda da sam ja gledao prof. Vidovića na omiljenoj nam televiziji SAM kad je izjavio koliko mu prase krmače - niko ništa ne komentariše , osim onog forumaša iz Hrvatske ??
 
Dali ti veruješ u sve što T V kaže ? Koliko sisa bi trebala da ima krmača da ih othrani ?

Danski landras i jorkšir su izuzetno plodne svinje, ali traže idealne uslove. Ja imam meleze ove dve rase, po meni i previše plodne, oprase 15-20 prasadi kao od šale. Ukoliko krmača ima 16 sisa, bez problema odgoji 14 prasadi. Pravilnom ishranom 4-5 dan po zalučenju su spremne za osemenjavanje, što znači da indeks prašenja ide na 2,4. Eto vam računice za 30 prasadi po krmači godišnje. Opet napominjem da uslovi držanja i ishrana moraju biti odlični.
Krmače su ogromne, kao i količina hrane koju mogu da pojedu u dojnom periodu.
 
Svaka čast Doktore ! Prošao sam kroz divne objekte u Rumenci : uslovi koji tamo vladaju zahvaljujući kompjuteru su bolji nego koje je imalo moje unuče u Somborskom porodilištu !! Pokušavam utešiti naše kolege svinjare da još to nije pravilo već usamljeni slučajevi - ali će novopečeni agro stručnjaci tu teoriju ponavljati na T V -u sve u cilju da nam naruže proizvodnju . Neću dalje jer Vas i ovako malo ima na Forumu , a puno toga možemo od Vas naučiti ..
 
Ja imam jednu krmaču koja do sada nije nikad oprasila ispod 14 kom , sada treba umartu da se prasi 7 put pa ćemo videti inače ima 16 sisa teška je oko 300kg u laktaciji jede oko 8 kg koncentrata a u suprasnosti 3 kg, u drugom prašenju je imala 18 prasića pa sam morao 4 kom prebaciti kod druge inače je f-1 krmača , ja ću da ih držim i dalje pa kako bude valjda će i nama jednom svanuti
 
Danski landras i jorkšir su izuzetno plodne svinje, ali traže idealne uslove. Ja imam meleze ove dve rase, po meni i previše plodne, oprase 15-20 prasadi kao od šale. Ukoliko krmača ima 16 sisa, bez problema odgoji 14 prasadi. Pravilnom ishranom 4-5 dan po zalučenju su spremne za osemenjavanje, što znači da indeks prašenja ide na 2,4. Eto vam računice za 30 prasadi po krmači godišnje. Opet napominjem da uslovi držanja i ishrana moraju biti odlični.
Krmače su ogromne, kao i količina hrane koju mogu da pojedu u dojnom periodu.

A jel mogu negde da se nabavi suprasna krmaca danski landras? I kako im se krece cena?
 
Pozdrav svim clanovima,jedno pitanje: Da li znate gde se mogu nabaviti suprasne nazimice landrasa ili f1 a da je termin prasenja najkasnije 10 mart, u okolini beograda. Napomena: Beukovic trenutno nema nista u ponudi,institut za stocarstvo zemun takodje, farma delta agrara trenutno nista... Hvala unapred...
 
Pozdrav svima, jedno pitanje: cuo sam nesto o farmi krmaca Sto posto u Raci, a ne mogu da pronadjem broj, pa ako je neko saradjivao sa njima bio bih zahvalan da mi posalje broj i ako neko zna kakve su im nazimice i kakvi su sa cenama. Veliki pozdrav!
 
Pozdrav svima, jedno pitanje: cuo sam nesto o farmi krmaca Sto posto u Raci, a ne mogu da pronadjem broj, pa ako je neko saradjivao sa njima bio bih zahvalan da mi posalje broj i ako neko zna kakve su im nazimice i kakvi su sa cenama. Veliki pozdrav!

I ja bih zeleo njihov broj ako je moguce
 
Ja sam zvao i stupio u kontakt na ovaj br o34 751 721 Dejan

- - - - - - - - - -

Sto posto u raci

- - - - - - - - - -

Jel zvao neko farmu u Rači...posto li su nazimice

- - - - - - - - - -

Jel zvao neko farmu u Rači...posto li su nazimice...kvalitet dobar ako neko zna nek napise
 
  • Like
Reagovanja: IDF
Nazad
Vrh