Priplodni materijal

Odg: Priplodni materijal

Svaka čast i za petrena ali moj izbor kao krmača bio bi veliki jorkšir, one i njihovi melezi sa landrasom su školski primer majki. Ali pitren tu naravno treba da bude uključen kao terminalni nerast, ili durok i hempšir.
 
Odg: Priplodni materijal

za prof.dr.Seljak dali ste imali neka iskustva sa norveskim landrasom (za nazimicu),posto sa prasicima nismo zadovoljno slabo napreduju i dosta su osetljivi a hranimo ih sa 25%pan baby od patent co.Seme je iz agronorovog centra, isti uzrast prasica rase joksir skoro duplo veci(jedu istu hranu).
 
Odg: Priplodni materijal

Zdravo kolega,pa jesu tezi na hrani ali su i osetljiviji .Ubaci sliku neku,sta si semenio sa norveskim,tj koje je rase krmaca?
 
Odg: Priplodni materijal

Jedno pitanje kakva je kombinacija landras durok.
 
Odg: Priplodni materijal

@Zizak
Ako je majka landras,seme N.Landras,onda je to dobra odluka za krmacicu.
Od Landrasa prasad su dugacka,"siljata",nemaju izrazene butove.Jorksir je kraci i "nabijeniji",zato izgledaju veci.Izmeri ih,nema velike razlike u kilazi,videces.
 
Odg: Priplodni materijal

Pozdrav svima na forumu,ja sam novi.
Drzim krmace rodon i naima i nerasta p76.
 
Odg: Priplodni materijal

Posto su prasad od Naime.
Post je spojen: [time]1291929823[/time]
_________________________________________________
Danas sam uzeo krmacu svedski landras osemenjena durokom.
 
Odg: Priplodni materijal

@Peco
Nasao sam u Beceju prasad naime po 250e,ima ih u oglasima.Tip se zove Zoran,cini mi se,i ima odgajivacnicu N.O.Mislim da uopste nije mnogo..
 
Odg: Priplodni materijal

Norveški landras je plemenita rasa, koja je među vodećin u tipu landrasa. Može se desiti da prasad imaju genetske izuzetne predispozicije ali ih to čini osetljivijim, što znači da i mala greška u odgajivanju utiče da slabije napreduju međutim oni to posle kompenzuju, tako da uopšte ne zaostaju, ili vrlo malo. Moje skromno mišljenje da za čoveka do 15 krmača nema bolje opcije od velikog jorkšira, otporan, nabijen, jakih eksremiteta i odlična majka. E sad na nju pripuštati možemo po volji ali samo čistu prasad ostavljati za priplod.
 
Odg: Priplodni materijal

jos jedno pitanje za vas prof. dali znate gde ima sema topiksa posto smo donedavno i sa tim osemenjavali i prezadovoljni smo bili prirastom , tovljenici stari 5 mes. prosek 130kg ali nam vet. kaze da ne moze vise da nabavi seme.,,i dali moze da se ostavi nazimica od te rase,,posto su neki misljenja da ta rasa nije za priplod.
 
Odg: Priplodni materijal

zizak je napisao(la):
jos jedno pitanje za vas prof. dali znate gde ima sema topiksa posto smo donedavno i sa tim osemenjavali i prezadovoljni smo bili prirastom , tovljenici stari 5 mes. prosek 130kg ali nam vet. kaze da ne moze vise da nabavi seme.,,i dali moze da se ostavi nazimica od te rase,,posto su neki misljenja da ta rasa nije za priplod.
:nono: smanji ribu malo ::lose:: imas najbolji prirast u svetu :D
 
Odg: Priplodni materijal

nije fol vaga ne laze, i ja sam se iznenadio ta rasa je extra .
 
Odg: Priplodni materijal

Tpopigs su hibridne svinje, odnosno dobijene ukrštanjem sintetičkih visoko kvalitetnih svinja i njihov krajni produkt jesu tovljenici koji idu na liniju klanja. To ti je čist primer sa brojlerima i hibridima kukuruza, niko njih dalje ne reprodukuje, brojleri ne nose jaja koja se dalje ležu, niko ne seje kukuruz iz čardaka. Tako je i sa ovi svinjama, treba ih koristiti kao terminalne nerastove, jer su fantastični ali njihove nazimice nisu najbolje rešenje za priplod. Trenutno ne znam ko im je distributer za Srbiju, ali imaš nešto slično što ima francuski nukleus u kooperaciji sa 100% kompanijom. Raspitaj se da li oni distribuiraju doze za osemenjavanje.
 
Odg: Priplodni materijal

znam oni su mi i osemenjavali krmace ali jos od jan. nemaju seme
 
Odg: Priplodni materijal

prof. dr. Seljak je napisao(la):
Svaka čast i za petrena ali moj izbor kao krmača bio bi veliki jorkšir, one i njihovi melezi sa landrasom su školski primer majki. Ali pitren tu naravno treba da bude uključen kao terminalni nerast, ili durok i hempšir.
Slažem se sa kolegom,koristite Pietrene samo kao terminalce i ne uvodite ih u liniju majki jer su problematične kao majke. Proizvodnju Pietrena ostavite stručnim službama , jer bez večeg broja testiranih grla ne može da se proizvede kvalitetan nerast, a testne stanice rade i halotan test(makar bi trebalo da rade) a to je jako bitna stvar. Ja sam lično imala loša iskustva sa pietrenkama, izgledale su fantastično, ali samo izgledale.One su ipak tovne svinje a ne majke.
 
Odg: Priplodni materijal

Danas sam uzeo deset zenskih prasadi otac hemsir majka landras durok.
 
Nazad
Vrh