Prikolice

Bas tako kao sto si ti napravio i ja imam u planu.Da mi sasija dodje direkt na osovinu i onda tockovi ulaze u tovarni prostor,ali je niska za utovar.Planiram da je pustim u duzinu 2,5m i sirina 1,8m i da u dva reda tovarim 5-6m drva.Sve smo se razumeli.
 
Moja cehinja dobila pranje,posto je skinut vestak sa nje posle vise od dva meseca...

2wdbp09.jpg


sc9cnr.jpg
 
Kolega, mirmag , posle vaše poruke me sramota da ovo i nazvem "prikolicom", ali šta da se radi, treba mi pomoć. :osmeh:
Da li neko zna ko je proizvodio ovakve prikolice, kolika je nosivost i gde se nalazi broj šasije ?
Ako je od neke pomoći, godina proizvodnje je 1979.







 
Kikinda 2.5t? Meni tako izgleda.... Broj sasije na plocici napred levo,ali na slici je ne vidim. Zar nije reg. kad ima tablicu?
----------------------
U jbt da nije Kikinda od 4t?
 
Kolega, mirmag , posle vaše poruke me sramota da ovo i nazvem "prikolicom", ali šta da se radi, treba mi pomoć. :osmeh:
Da li neko zna ko je proizvodio ovakve prikolice, kolika je nosivost i gde se nalazi broj šasije ?
Ako je od neke pomoći, godina proizvodnje je 1979.



Matkee, ako je kikinda u pitanju moja je imala plocicu sa prednje desne strane kad gledas u prikolicu na kojoj je bio broj sasije (osam brojeva odvojenih crticama) Ako nema plocicu pogledaj da nije negde na petom tocku ili sasiji iznad prednjeg desnog tocka.Pretpostavljam da pitas za broj sasije jer hoces da je registrujes na dva svedoka ali ona ima tablicu, vodi racuna da ne kazes da je bila registrovana ranije jer sam cuo da su neki ljudi sa foruma imali problema jer nisu hteli da im registruju prikolice jer su vec bile registrovane sa obrazlozenjem da je se ona uredba o registraciji mehanizacije odnosi iskljucivo na masine koje nikada nisu bile registrovane.
 
Ova prikolica su koliko vidim registrovana ako tablica nije falsifikovana.
Ja ne mogu da registrujem Pobedinu jer je pre bila konjska pa posle prerađena na traktorsku (pre 30-ak godina).Lepo hoću da ih legalno registrujem i ne daju.
 
Kikinda 2.5t? Meni tako izgleda.... Broj sasije na plocici napred levo,ali na slici je ne vidim. Zar nije reg. kad ima tablicu?
----------------------
U jbt da nije Kikinda od 4t?

Mislim da jeste, Kikinda 4t.

Matkee, druze koji kubik daske, par kg farbe, volje i tuda i ce da bude ko bonbona:ppozdrav:

Tako će i biti, za potrebe farme, prevoz bala, loma žitarica i više nego idealna, samo fali još jedna ovakva. :ppozdrav:

Matkee koliko si platio tu prikolicu?

Plaćena je oko 12000 RSD.

Matkee, ako je kikinda u pitanju moja je imala plocicu sa prednje desne strane kad gledas u prikolicu na kojoj je bio broj sasije (osam brojeva odvojenih crticama) Ako nema plocicu pogledaj da nije negde na petom tocku ili sasiji iznad prednjeg desnog tocka.Pretpostavljam da pitas za broj sasije jer hoces da je registrujes na dva svedoka ali ona ima tablicu, vodi racuna da ne kazes da je bila registrovana ranije jer sam cuo da su neki ljudi sa foruma imali problema jer nisu hteli da im registruju prikolice jer su vec bile registrovane sa obrazlozenjem da je se ona uredba o registraciji mehanizacije odnosi iskljucivo na masine koje nikada nisu bile registrovane.

Još ne znam kojim putem je lakše ići, ali mislim da broj šasije mora biti vidan. Možda mi je bolje da prijavim da nije bila registrovana nego da se cimam do Žablja, odjavljujem tablicu, vodim ženu koja ima potvrdu o nasleđivanju, od koje sam kupio....

Ova prikolica su koliko vidim registrovana ako tablica nije falsifikovana.
Ja ne mogu da registrujem Pobedinu jer je pre bila konjska pa posle prerađena na traktorsku (pre 30-ak godina).Lepo hoću da ih legalno registrujem i ne daju.

Ne bi trebalo da je falsifikovano, ali saobraćajnu nisam dobio.
 
Matkee, alo imas registrovano gazdinstvo, mozes da je registrujes pomocu 2 svedoka za oko 5000din sa sve tablicama i polisom osiguranja. Ja sam registrovao prikolicu, traktor i cisternu na osnovu 2 svedoka:osmeh:.
 
Matkee broj sasije treba da ima ukucan na zadnjem capku levom ili desnom iznad gibnja .Ako je bila regisrovana nece moci sa dva svedoka,jer kad u supu ukucaju broj prilikom provere odbice zahtev.
 
Nisam dva puta u zivotu otvorio sabracajnu, prikolice, i iznenadih se da pise samo MIK 4001. Mislio sam da je IMT proizvodjac.

Prikolici cu one rebrste stranice prilicno nacete, trebale bi nove neke, imislim da ove rebraste su najgore, koliko vidim Tehnostroj i sl prikolice su mnogo bolje ocuvane, mogu li stranice od drugih proizvodjaca kod mene? Koji je proizvodjac MIK?
 
Nisam dva puta u zivotu otvorio sabracajnu, prikolice, i iznenadih se da pise samo MIK 4001. Mislio sam da je IMT proizvodjac.

Prikolici cu one rebrste stranice prilicno nacete, trebale bi nove neke, imislim da ove rebraste su najgore, koliko vidim Tehnostroj i sl prikolice su mnogo bolje ocuvane, mogu li stranice od drugih proizvodjaca kod mene? Koji je proizvodjac MIK?

Imam i ja njihovu prikolicu, jednoosovinku. Kupljena nova pre 30g. Nosivost 4t. Osim creva za kipovanje i guma na njoj nista nije radjeno. Stranice su rebraste, i zrele su za menjanje.
 
Imam i ja njihovu prikolicu, jednoosovinku. Kupljena nova pre 30g. Nosivost 4t. Osim creva za kipovanje i guma na njoj nista nije radjeno. Stranice su rebraste, i zrele su za menjanje.

Moja 1988., i HVALA na informaciji, sada se setih da je cale isao u Makedoniju po nju (nije u zivotu, nisam imao koga da pitam).

Meni nije menjano nista, cak ni gume dobre su :osmeh:

Stranice da joj zamenim bila bi perfektna, cuvam je uvek unutra, nije na kisi, ali godine i najvise mislim stajnjak su ih dobro naceli.

Uradio sam joj tehnicki pregled januara, na staroj saobracajnoj (otac upisan kao vlasnik), mogu li sada da je registrujem trajno sa novim tablicama?
 
Mislim da vlasnik mora da je registruje,pošto ti otac nije živ mislim da moraš da imaš nasledno rešenje ako si ti jedini naslednik prikolice pa tek onda da je registruješ.
 
Nazad
Vrh