Prikolice

Diferencijal je uzet od male zastavice (malog kamioncica, ne znam tacno oznaku, u glavnom nije od one velike od 100+ ks), gume na prikolici su Cultorove 7.50 16 sa ovim gumam na prikolici i na traktoru 12.4 28 prenos se uklapa 100%, nema potrebe ni za kakvim dodatnim reduktorima, znaci ide direktno sa kardana na diferencijal i da napomenem to je prenos za IMT 533/9, probali smo i na IMT 542 novi tip koji nosi isto gume 12.4 28 i kod njega je vrlo malo brza prikolica sto je mislim i zanemarivo, na nekih 150-200m prikolica predje 2-3cm vise od traktora. Dobra stvarcica za brdovite predele, a i ne kosta mnogo, nas je izasla oko 500e samo materijal, s tim sto su samo gume bile 18000. Bice jos slika kada bude lepse vreme. :ppozdrav:
 
Jedan od proizvodjaca subera je ''Kosanovic'' Nova Pazova. Proizvodi i kose i ravne, ja sam od njega kupio pre dve godine i zadovoljan sam kvalitetom.
 
Gde se moze kupiti semering tocka iza velikog lezaja, upitanju je Pobeda? izgleda kao "U" profil u krug u kojem se nalazi neki filc par mm širine, celokupna velicina je
fi 60 x fi 100 x 10-15.
 
Planiram da pravim neku prikolicu i naso sam glavcine,ali sa dobosima i trubama,a dif je izvadjen.Pa sad razmisljam da li bi bilo dobro da ih samo spojim debelozidnom cevkom ili da skinem i trube i komplet da bude cev izmedju glavcina?I jel vredi za to i 2 felne od Tamica da dam 70e?
Ja sam zamislio ovako nesto:
 
Mozda bolje prednju osovinu da trazis da se ne zezas sa prepravkama.. ili kao simkeva za 130e sasija od kamiona i kompletan dif. :osmeh:.
 
Planiram da pravim neku prikolicu i naso sam glavcine,ali sa dobosima i trubama,a dif je izvadjen.Pa sad razmisljam da li bi bilo dobro da ih samo spojim debelozidnom cevkom ili da skinem i trube i komplet da bude cev izmedju glavcina?I jel vredi za to i 2 felne od Tamica da dam 70e?
Ja sam zamislio ovako nesto:
Kad odrežeš diverincijal kao što si nacrtao mogao bi da u ovo vecu cev staviš manju i nju zavuceš umesto poluosovina da ojacaš samu sredinu jer krajevi trpe vece opterecenje negoli sredina tako bar rade u mom kraju kad secu dinferencijal ubace cev u cev iliti kako kod nas kažu naprave tulce pa onda sve to izvare dobro .ja sam platio 2 felne sa gumama šasiju i prednju osovinu sa prevozom 200 evra a sve je bilo od dajca skinuto tako da mi se ovo tvoje ne cini skupo
 
Mozda bolje prednju osovinu da trazis da se ne zezas sa prepravkama.. ili kao simkeva za 130e sasija od kamiona i kompletan dif. :osmeh:.
Veruj mi da i ja trazim tu prednju,ali kod ovog na otpadu nema.Zvao je nekog njegovog kolegu i on mi za prednju sa felnama i gumama od "velike" Zastave(valjda nosi 17,5 cola) trazi 150 eura.Po meni je to previse.Rado bi uzeo kao Simke,ali ne mogu to da nadjem za te pare.
Kad odrežeš diverincijal kao što si nacrtao mogao bi da u ovo vecu cev staviš manju i nju zavuceš umesto poluosovina da ojacaš samu sredinu jer krajevi trpe vece opterecenje negoli sredina tako bar rade u mom kraju kad secu dinferencijal ubace cev u cev iliti kako kod nas kažu naprave tulce pa onda sve to izvare dobro .ja sam platio 2 felne sa gumama šasiju i prednju osovinu sa prevozom 200 evra a sve je bilo od dajca skinuto tako da mi se ovo tvoje ne cini skupo
Dragane,ovaj covek mi prodaje bez tog sredisnjeg dela,diferencijala.Nije odsecen,vec je bio na srafove i samo je skinut pa su ostale trube,dobosi i glavcine i 2 felne.Sad ja razmisljam isto kao ti da bi bilo dobro da ih povezem cevkom koju bi uvuko u trube.
Nego me zanima,ako bi ostavio da mi spoljna sirina bude 180cm,da li bi izmedju dobosa imao najmanje 125cm?Jel merio to neko?
 
Ja sam kod mene platio 150e prednju osovinu od velike zastave sa gumama, stim sto jedna guma nije potrajala, najbolje kupiti bez guma pa sam proberes dobre polovne.

Evo je osovina u doradi....

2akha2g.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa ne znam kod tog lika kakve su gume jer je nisam video.Culi se telefonom i on kaze 150e,a ja zamalo da padnem u nesvest.Komsija kad je pravio prikolicu slucajno naleti na prednje glavcine za 20e obe i poveze ih cevkom i uzme gume za 30e i izaslo mu mnogo jeftinije.Nego,ja sad razmisljam ako felne stavim kao na onoj skici onda mi dobosi ulaze u tovarni prostor i ne uklapa mi se da na spoljnu sirinu 180cm ostane izmedju dobosa 125cm za sasiju.Jedino da izrezem srce felne pa da ga pomerim ka sredini.
 
U kg-u na otpadu je isto bilo 150e zadnja osovina od tamica izvadjeno srce dif-, a kuciste ostavljeno, sa tva tocka...
 
Poslednja izmena:
@Aca opel ja sam izbacio prednju osovinu nije hteo majstor da se bakce sa njom da je okrece kontra da krivina bude gore vec smo spojili cevkom tockovi su useceni to jest spuštena nije patos iznad tockova .važno da smo se razumeli oko gde i kako bi trebalo da stoje cevke
 
Nazad
Vrh