Prikolice

Nasao sam neke felne (sa gumama po prilicno pristupacnoj ceni), ali ipak ne odgovaraju.
Ako neko mozda zna, pa da pitam gde ima moze i sa gumom ili bez, treba nam za rezervnu:
12 cm je centralna rupa, 8 cm je sraf do sraf, R16 (inace guma 7,50), 6 srafa.
 
Imam dve prikolice 5T na kojima je propao drveni pod i želeo bih da ga zamenim limom. Koje debljine treba da bude lim ?
 
Kod mene , kada sam remontovao prikolicu 2020-te godine,, stavio sam samo 1mm....
Ispod su vinkle , da drži teret...
Stranice su 0.8mm...
Išao sam na to da bude što lakša, težina, kompletna, sa rudom, rezervnim točkom, i vazdušnom instalacijom je samo 670 kg......
U planu su dodatne stranice od najverovatnije 25 centimetara, prikolica će po svemu sudeći, kao i do sada, ići po selu u kur****vanje, pa da ne preteraju sa teretom... 😃




 
Poslednja izmena:
Pa sad ok,ali ja ako remontujem prikolicu ne bih je radio da moram paziti posle sta sipam u nju.3mm lim si mogao naci po otpadima,tu sam i ja uzeo za moje prikolice po tada bese 60din kg.Table su nesto tipa 1.5m x 3m...
 
Hoće i 3mm da se savije, kad pozajmiš da skidaju crep pa reše da sruše i odžak pa bacaju i cigle, pitaj me kako znam :ROFLMAO:

1mm sa vinklama sasvim dovoljno za zrno,pogotovo ko hoće što laganiju prikolicu.
 
@Kremator
Upravu si, skupe su gume, ali opet sa druge strane i gume traju dugo.
Tako da stisneš zube malo kad gurneš ruku u džep sa parama i bol će brzo proći :osmeh:
Na prikolici mog starog prethodne su trajale oko 15 godina.
Prosle godine je kupio nove i kaze mi ove neću dočekati da potrošim.
A to je jedina prikolica u domaćinstvu.

p.s.
Našao sam neke mere, uz pomoć moje ekipe na selu pa da imate.

Oznake na felni 15,3 sa 5 rupa su:

900x15
722 Zmaj

Centralna rupa je 140mm
Raspon između rupa, od centra do centra je 110 mm

p.s.s.
Ako neko hoce da se reši ovakvih balonki i da stavi 17.5 ili 22.5, od srca bih ga zamolio da se javi da se dogovorimo oko cene.
Ekipa jos uvek tragam za felnama iz citirane poruke (15,3).
Javljajte.
 
Nazad
Vrh