Prikolice

Nije sve ni u gumama. Vec sam pisao da Kikinda u poredjenju sa Tehnostroj se dosta teze vuce. Razlika je verovatno u glavcinama jer gume su identicne.
 
Zna li neko u čemu je fora što se neke zmajevke vuku lako a neke teško?
One koje se vuku noću idu lakše, a one što se vuku danju-te idu teže. 🙃
Tako je kolega Bojčetiću. Dve kikinde je teže traktoru nego jedna zmajevka. Evo ja sam sinoć malo mučio gluvaća imt-a, ali ni blizu koliko sam mislio. U dve pronarke sam imao skoro 16600kg tereta + 6300 dve prikolice i imao sam utisak da je traktor podjednako vukao kao kada u dve lozničke prikolice ima oko 13000kg + 4000 dve prikolice. Loznice na uskim gumama 8.25x20 a pronar-balonke 18-ke čini mi se 15-ka širina.
 
Poslednja izmena:
Već nekoliko godina,da ne kažem 10,imam na Zmajevki kamionke 315 /60/22,5 i jako sam zadovoljan.E sad,čini mi se da je teret u njivi bolje ležao sa balonkama i da je lepše plivala po atarskim putevima i kada je vlažno ali od kada sam stavio kamionke nisam uopšte imao problema,ni sa teretom,ni sa bušenjem guma,ni sa osećajem da je teže traktoru.Zamenio sam balonke iz razloga što mi je pod teretom otišlo 2 gume.Posle toga nisam hteo da kupujem balonke nego sam otišao i sve 4 zamenio sa kamionkama i mogu reći da dam jako zadovoljan.Duvam od 6-8 bara i nikakav problem.
 
Naravski! Isto kao i žice na banderi.... Usled toplote se oklembese a hladnoće zategnu. Tako i lezajevi.... Ako su pretegnuti pa još kad se ugreju dodatno koče točkove. 😁
 
Slabo mi izgledaju srafovi koji drze sasiju za obrtanj u odnosu na Zmajevku, to me najvise brine, nisi imao problema sa tim?
 
Nisam baš nešto zagledao u zmajevku, ali šasija od turske je dost jaka gibnjeva ima baš dosta mislim čak 13, a i šrafovi su ok, nikakvih problema nije bilo. U jednoj turi mi je stalo 12,3 tone kukuruza ( malo smo se vozali da se slegne) i ide bez greške. Lakše vučem rusom 820 nju i plavu lozničku 5,5 tona pune kukuruza nego 2 zmajevke. To vidim jer kod nas na mostu tek nešto malo spadnu obrtaji, a kad vozim 2 zmajevke moram da prebacim u 9 kornjaču da pređem most.
 
Trostrani kip, stranice imaju na sredini prikolice stub,nazad je šiber i otvaraju se i pozadi, uzeo sam je u Agro berzi utrine (Adut Utrine)
1_tmb_78048848_IMG_20190516_170251.jpg
 
Pozdrav drugari. Ovih dana bi trebalo da sredim tehnostroku pa me zanima koliko duzine mi treba crevo za vazdušne kočnice i koje preporucujete jer su skroz ispucala...

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Jel prepravljao neko felge na Tehnostroj jednoosovinki?Razmisljam da nabavim felge od 19.5" i gume od tzv. "mega-slepe" neke malp sire (435/50).Mislim da bi uz neke prepravke mogle da stanu,sad imam na njoj 16.5"-12"-37" od vojnog Hummer-a, vec su stare pa bi volio da napravim neko trajno rjesenje sa sirokim gumama koje je lako nabaviti.Originalne 7.5-16 mi se ne svidjaju jer su male i mnogo uske,propadaju 15cm u zemlju u jesen.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
A da staviš originalne od petotonki, 15'3? Mož' da biraš širinu i visinu (ako ima mesta za ove druge) 10-ke ili 11.5. Meni je pre par dana zveknula jedna Mitas a pre toga je služila nekih 15+ godina. Sad se razmišljam da stavim ove malo višlje tj 11.5/80x 15.3 umesto 10/75 x 15.3. Razmišljam i o kamionskim točkovima ali nzm šta ima u ponudi za tehnostrojku..... Odnosno ne bih da stavim neke uže nego što već jesu....
 
Jel prepravljao neko felge na Tehnostroj jednoosovinki?Razmisljam da nabavim felge od 19.5" i gume od tzv. "mega-slepe" neke malp sire (435/50).Mislim da bi uz neke prepravke mogle da stanu,sad imam na njoj 16.5"-12"-37" od vojnog Hummer-a, vec su stare pa bi volio da napravim neko trajno rjesenje sa sirokim gumama koje je lako nabaviti.Originalne 7.5-16 mi se ne svidjaju jer su male i mnogo uske,propadaju 15cm u zemlju u jesen.

Sent from my A6 using Tapatalk
Nisam prepravljao,pretpostavljam da je izvodljivo,ali je možda malo problem što je centralna rupa na 19,5 dosta veća nego na tim felnama koje ti imaš. Kad se izvadi središnji deo tvoje felne,mislim da će morati da se doda jos jedan deo (koji bi se mogao iseći na plazmi,npr.) Ako me razumeš. Pričam malo napamet,najbolje uzmi pa premeri,pa izračunaj.
 
Ma napravi novo srce,neka ti strugar uzme mere i na ploči od 1cm prekopira rupe..ja tako rešio problem, vozim već 4 godine ,felne su bile 15,3 a sada su 19,5 ..milina za tovariti ali su dosta tvrđe pa praznu moraš malo lakše da je ne razbiješ.

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Nazad
Vrh