Prikolice

Koliko se krecu sredjene ili u solidnom stanju FAK-ove prikolice ili u narodu poznate jos kao Loznice , hvala na informacijama...
 
sredjena loznica tako 800-1000 evra manje od sredjene zmajevke, ja sam skoro zivkao po oglasima i za sredjenu zmajevku(stranice siroki rol, patos metalni, gume balonke u srednjem stanju, i kipuje, ) su mi trazili u proseku 5500 e, za loznicu ~ 4500e. Tesko je naci povoljno prikolice kiperke, svud kriza pa i ovi sto prodaju zacrtali neke cene astronomske.
 
Pre mesec dana loznica 5.5 tona nosivosti u dobrom stanju kupljena za 2850e. mislim da je 92god. Registrovana na nove table,povisica stranica od 20cm,kiperka,vazduh uredjaj,bez rucnog kipovanja.... A prosle godine tehnostroj 5tona u extra stanju za 2600e. 85godiste.
 
Ja juče povisio stranice na mojoj prikolici, ovo su slike prije nego sto je bilo gotovo, jutros sam stavio veze na ćoškove kao i lanac sa španerom u sredini. Zapremina tovarnog prostora je 5.4m3, ostalo je jos sam da ofarbam dasku.

2byvet.jpg
 
Dobro uradjeno zombi a najbolje je sto si stavio one zakacke na nastranicama jer kada je natovaris punu nekog tereta koji je gmizav kao sto je stanjak ods kokodiju onda se razvale stranice ako nemaju lanac na sredi i zakacke na nastranicama!! Sada je i mozes da vozis punu sa Hurlimann-om a prije nisi mogao ni da je vozis sa 539!
 
Dobro uradjeno zombi a najbolje je sto si stavio one zakacke na nastranicama jer kada je natovaris punu nekog tereta koji je gmizav kao sto je stanjak ods kokodiju onda se razvale stranice ako nemaju lanac na sredi i zakacke na nastranicama!! Sada je i mozes da vozis punu sa Hurlimann-om a prije nisi mogao ni da je vozis sa 539!

Napravio sam na ćoškovima veze, uzeo sam koimad L-profila 50x50 , rasjekao ga i dobio flahove od po 14cm dužine i 5xm širine, a debljina je 4mm. Urezao sam žljebove u svakom tako da se uklapaju jedni u druge (kao što se uklapaju grede kad se nešto gradi) i na taj način sam vezao i gornje stranice jedne za druge (zelene stranice su starije, imam ih 4-5 godina, sad sam dodao još jedne od 25cm). Zelene stranice imaju svoj lanac na sredini, a danas sam napravio lanac i na gornim stranicama i na njeg ugradio stari španer od 539. Kad montiram sve stranice i zategnem lance, nema šanse da nešto makne. Po potrebi, mogi da nabacim samo stare zelene nadstranice (25cm) ili da dodam i ove nove (isto 25cm). Zapremina tovarnog prostora je 5.4m3.

@Belit

Gume sam spominjao negdje već, to su Goodyear Wrangler MT originalne gume od američkog vojnog džipa Hummer (37x12.5x16.5"), platio 25 evra komad u zaista savršenom stanju (ripne su im malo istrošene sa jedne strane, al to je nevažno za moje potrebe). Prema iskustvim ljudi ovdje u selu koji ih koriste već desetak godina, nepoderive (sem ako tražiš vraga naravno :) )
 
@ mladen 87: placena je 5500 evra. kod tog coveka smo uzeli i prosle dve prikolice, zadovoljan sam ovim gumama, necu nista budzeno. ovako su mi sve gume univerzalne, i menjam kad sta s koje treba.
 
Do sad nikad nisam imao a ni koristio prikolice sa vazdušnom instalacijom za kočenje. Sad sam rešio da na jednu prikolicu namontiram takve kočnice pa sam nabavio dva cilindra, bocu (mislim da je od Rusa) i neki "ventil" (vidi sliku). Sve je postavljeno na prikolicu i treba još samo povezati sve te pojedinačne delove i za taj deo posla mi treba pomoć. Ustvari, mislim da znam kako treba, ali pošto nikad nisam gledao kako je izvedena vazdušna instalacija bolje da to proverim na forumu.

Na ventilu postoje tri mesta za priključivanje creva, za prvi priključak mi je jasno, povezuje se sa traktorom. Ali zato nisam siguran gde idu priključci br. 2 i br. 3. Takođe, boca ima dva priključka, kako se ona povezuje u sistem?

Dakle, ako neko zna neka mi kaže kako da povežem bocu i cilindre na "ventil", kao i šta znači koji položaj kod ručice s' kojom se bira jedan od četiri položaja...


upload png


hosting images
 
Dole - ne koči prikolica.
Desno - koči sa 1/4 snage.
Gore - koči sa pola snage.
Levo - koči punom snagom.
Dukej da li mozda ovako funkcionise ta rucica? I ja to imam na 2 prikolice, ali mi nikad nije bilo jasno rukovanje. Sad na jesen cu probati ovako kako je branko napisao, pa cu videti gde sam.
 
Dukej da li mozda ovako funkcionise ta rucica? I ja to imam na 2 prikolice, ali mi nikad nije bilo jasno rukovanje. Sad na jesen cu probati ovako kako je branko napisao, pa cu videti gde sam.

Zaista ne znam, nit sam ikad imao to na prikolici, niti sam koristio tuđu prikolicu sa vazdušnom instalacijom. Samo sam video da može da se okrene u 4 položaja, a ne znam kako se koristi.

Godilo bi mi ako neko zna kako se povezuje ta instalacija da mi što pre to kaže, jer ću sutra možda ići na vašar pa da kupim šta mi nedostaje od delova...
 
Dukej...prikljucak br.2 povezes direktno na bocu(obicno ide metalna cev)br 3 ide na cilindar...ispred prednjeg stavis T nastavak da bi imao vezu i za zadnji cilindar....drugi izlaz iz boce blokiraj.
 
dukej boca treba da ima samo jedan prikljucak, drugi blindiraj, i ona se kaci na rupu br 2, na rupu 3 se kace kocioni cilindri, ako kojim slucajem hoces da imas i drugu prikolicu sa vazduhom, onda se ispred tog ventila na rupu jedan kaci takodje T komad i odatle se vodi crevo na kraj prikolice jer se one kace pararelno. da bi istovremeno kocile. neko je vec napisao poziiciju tog ventila, kod mene je uglavnom do kraja otvoreno kocenje, pa kocim samo njima, * na rusu je ventil koji prekida dotok vayduha na desnoj kocnici, i samo nju pritiskam.
 
Koga preporučujete da mi radi kompletan remont i nadogradnju stranica na kupljenu šasiju od 8 tona.Molim i za brojeve telefona ukoliko ih imate na pp.
 
Nakon 11 godina upotrebe došlo je vrijeme da se na zadnjoj poteznici na Tehnostrojci DP 1100 piksira poteznica (donja i gornja čaura kroz koje ide klin) i stavi novi klin. A rudo je od jedne prikolice domaće proizvodnje i nakon par godina upotrebe morali smo zbog lufta otokarit (poravnat) ušicu, isjeć staru čauru ušice i zamjenit ju novom te ugradit mazalicu za ušicu koje u orginalu nema, jel. Oko ušice smo isto tako piksirali jer je rupa (di ide klin od poteznice) bila tolko velika da su miševi mogli kolo igrat u njoj. Neznam čemu tolka rupa, koda će ju vuć tenk. Materijal sir, preciznost u obradi slaba, lufta je bilo i kad je nova bila... uglavnom loše. Neko će reć kolko para tolko muzike, no ima prikolica u istom cjenovnom rangu koje su puno pedantnije napravljenje, dakle vodilo se računa o bitnim sitnicama.


Uploaded with ImageShack.us
 
Nazad
Vrh