Prikolice

Već sam jednom postavljao ovo pitanje ali nisam dobio odgovor. Da li neko zna koji ležajevi idu na osovinu prikolice Kikinda 3t?
 
Uf Dukej ti bas zadajes teska pitanja veceras... Ja nisam siguran,al mislim da ide 30206 i 30208... Mozda zna moj drugar jer je on menjao lezajeve al na kikindi 4t. A ja mislim da idu isti lezajevi i na 3tonku... Znacu sutra odgovor.
 
Pa ja taklo uvijek radim a nikada ne pitam za oznaku et bas prekjuce miijenjali na sumskoj prikolici otisli lezajvi od prevrtanja i otpane mi komplet ocak pa ja dotjero na paliji prikolicu!!
 
Meni je prikolica puna i nisam hteo da je pretovaram. Vašar je bio danas u Temerinu i znao sam da ću ići na njega. Zato sam pitao za oznake, da unapred uzmem ležajeve, jer ko zna kad ću isprazniti prikolicu. Pa valda zato služi forum, da razmenjujemo informacije...
Uzgred, prikolici nisu problem ležaji već osovina, i ove sam uzeo samo za rezervu ako one shebem pri skidanju.

Posebno želim da se zahvalim forumašu @sinisa1979 na pomoći, jer mi je pronašao i saopštio prave oznake tih ležaja preko pp!
 
Meni je prikolica puna i nisam hteo da je pretovaram. Vašar je bio danas u Temerinu i znao sam da ću ići na njega. Zato sam pitao za oznake, da unapred uzmem ležajeve, jer ko zna kad ću isprazniti prikolicu. Pa valda zato služi forum, da razmenjujemo informacije...
Uzgred, prikolici nisu problem ležaji već osovina, i ove sam uzeo samo za rezervu ako one shebem pri skidanju.

Posebno želim da se zahvalim forumašu @sinisa1979 na pomoći, jer mi je pronašao i saopštio prave oznake tih ležaja preko pp!
"Pa valjda zato služi forum, da razmenjujemo informacije... ", tačno tako Dukej. Pa i ti si mnogima svojim informacijama, pomogao da reše svoje "probleme". Zahvaljujući informacijama koje si ti postavio na forum uspeo sam da nadjem orginal pinjon za IMT 560. A isti sam pre toga dugo bezuspešno tražio...
 
druze vukao sam tehnostroj up 12 i kipovao sve ono na kardan sa imt 560 na donjoj poteznici za berac samo je skroz uvuko i nigde nema zapadanja kad ga ona stisne ide ko lud nema slajfanja
 
Најзад сам завршио приколицу, само да стигне таблица.
2i6ejr.jpg
dy7t49.jpg
 
Pre neki dan sam bio kod jednog drugara i kupio je starog fapa 13-ku pa ce ga u staro gvozdje.... Kakva prikolica bi se napravila od te sasije....
 
Kод мене је брдовито, тако да могу да товарим само колко имт 539 може да повуче. запремина сандука је 2,3 кубика, осовина од заставице, гуме 6.50/16. коштала ме је око 450 е, имао сам горњу шасију од шпедитера, под од мерцедесовог камиона и гуме, све остало сам купио. уредио сам атест и све што треба за регистрацију и то ме је коштало 200е само чекам саобраћајну и таблицу.
 
Осовина је од заставе са диференцијалом, само сам је окренуо за 90 степени тако да је одоздо равна.
 
Ljudi, mala pomoc ako moze: u kom polozaju treba da stoji ona rucica od vazdusnih kocnica na Tehnostroj prikolici (jednoosovinka)? Imaju 3 polozaja, gore, dole i onaj srednji pa ako neko zna neka odgovori.
 
Dole - ne koči prikolica.
Desno - koči sa 1/4 snage.
Gore - koči sa pola snage.
Levo - koči punom snagom.
 
Danas smo kupili ovu drvarku. Primarna namena je prevoz drva, mada sa ovim drvenim sandukom moze sluziti kao prikolica. Placena je 440 evra.
72dgdi.jpg

4uatdi.jpg

2iifz2o.jpg

v8cz80.jpg
 
Nazad
Vrh