Prikolice

Stiglo pojacanje
15597098ce973d75b785ecf613252d63.jpg
Štede na platformi , štede na merdevinama ako su to uopšte i merdevine , ne mogu da montiraju ceradu ...a cene samo veće I još se čeka ko za pravu ...
Kad si uplatio ?
 
Jel zna neko gde bi mogao da nađem osovinu od zmajevke (stari tip), malo sam gledao oglase, nisam ništa našao! Danas skinuo točak, sumnjao sam na ležaj, međutim nije, osovina je kriva, od ležaja do kraja osovine jedno 3-4 mm (ne mogu bolje da objansim), prethodni vlasnik je verovatno upao u neku rupu ili tako nešto! Ili je bolje rešenje skinuti skroz osovinu i odneti kod nekog majstora da to ispravi, jel znate nekog ko to radi, da preporučite, da li može da se greje pa na neku presu ili da se seče osovina, pa da se trnuje i zavari... Hvala na odgovoru!
 
Oko 300 eur po oglasima,imam isto krivu osovinu na jednoj zmajevci ,to tako dugo ide,ali nervira jer ne prati trag ,plus brezoni ne traju dugo,vec sam 3 puta menjao pucale srafove ...A za kamionku od 14 t 150 eura ,vidjao par puta isto po oglasima,jeb.. zmajevke u tri lepe,nabili im i cene kao da su od zlata jbt.
 
Rodic cenim da je jeftinije ispeglati osovinu, nego je menjati... Ja treba na jednoj to da radim al nikako da se nakanem, za 12 God koliko je kod mene nije mi pravila problem sa brezonima i slično, i lepo ide za traktorom, samo nervira kad je vidim, al ne dovoljno da je sredim, svake godine se posvetim jednoj prikolici a ta nikako da dođe na red... Imam ovde u inđiji kome da je odnesem...
 
12t, oko 13k eura, uplacena u decembru tek posle objavljivanja konkursa. Ceradu nisam hteo da montiraju, ne znam ni ja zasto sam je uzeo. Ako zatreba za jesen, stavicu je.
 
Sad tek vidim da je u pogrešnoj temi,izvinjavam se,carina još 2400€,prevoz usluga za uslugu pa izadje džabe,skinuo auto sa šelpa da ga ja doteram ML-om a oslobodio mesto za njega.Tako da 10450€,50€ čast za vozača šlepa koji je čekao 5 sati :D
 
To nije skupo za tu mašinu ako je zaista u savršenom stanju kako kažeš.
Ali ja još nisam video polovan bager ili kombinirku kome nisu trebala ozbiljna ulaganja.
Najači je bio jedan moj poznanik koji je JCB kupio od svog dobrog kafanskog 'prijatelja' za 13500€ i to baš u kafani. Taj 'prijatelj' mu je u kafani za vreme pogodbe garantovao da je mašina u dobrom radnom stanju.
Sutradan me poznanik kada je doterao mašinu,pozove na čast i da se pohvali mašinom - kao uzeh mašinu koja vredi 30 'iljada evra za sitne pare. Ja onako nezainteresovano pogledah zadnju ruku, malo klimnem kada ono na svim bolcnama od milimetar do preko tri lufta. Kaže mi on ma to strugar lako sredi..
Napred na kašici još gore stanje. Kada je taj dan uzeo malo da izvuče ruku(ima teleskopiranje), uspostavi se da je najviše radio sa izvučenom rukom i na taj način potpuno potrošio klizače a i ruku.
Znači sve na toj mašini što je imalo kretanje, je potpuno pohabano i bilo je za potpuni remont.
Da ne dužim, za godinu dana je na toj mašini rađena biksnovanja svih otvora i pravljene su sve nove osovinice. Klizači ruke od vrlo skupog crvenog teflona su menjani, a sam ruka koja se kreće po tim klizačima je navarivana i obrađivana na mašini.
Menjač je, takođe, bio kaput, pa je dolazio ovlašteni serviser i u menjač ubacivao neke vrlo skupe 'đunte sa sitnim nutom', menjao ulja iz kantica sa oznakom jcb koje je jasno koliko košta..
Rekao je da je sav taj posao koji je rađen duže od pola godine izašao preko 15k€, i mašina i dalje nije u top stanju nego samo prikrpljena.
Jedino motor nije rađen, ali rukovaoc kaže da i on ima čudan zvuk..
Znači mašina je ipak izašla 30k€, a po meni i dalje nije dobra..
Jedan iskusni bagerista tvrdi da se takva mašina, ko hoće da radi, kupuje isključivo nova pa i kineska ali samo da je nova.
 
Jel zna neko gde bi mogao da nađem osovinu od zmajevke (stari tip), malo sam gledao oglase, nisam ništa našao! Danas skinuo točak, sumnjao sam na ležaj, međutim nije, osovina je kriva, od ležaja do kraja osovine jedno 3-4 mm (ne mogu bolje da objansim), prethodni vlasnik je verovatno upao u neku rupu ili tako nešto! Ili je bolje rešenje skinuti skroz osovinu i odneti kod nekog majstora da to ispravi, jel znate nekog ko to radi, da preporučite, da li može da se greje pa na neku presu ili da se seče osovina, pa da se trnuje i zavari... Hvala na odgovoru!
Najbolje i najbezbolnije resenje je da se okrene osovina.
 
To nije skupo za tu mašinu ako je zaista u savršenom stanju kako kažeš.
Ali ja još nisam video polovan bager ili kombinirku kome nisu trebala ozbiljna ulaganja.
Najači je bio jedan moj poznanik koji je JCB kupio od svog dobrog kafanskog 'prijatelja' za 13500€ i to baš u kafani. Taj 'prijatelj' mu je u kafani za vreme pogodbe garantovao da je mašina u dobrom radnom stanju.
Sutradan me poznanik kada je doterao mašinu,pozove na čast i da se pohvali mašinom - kao uzeh mašinu koja vredi 30 'iljada evra za sitne pare. Ja onako nezainteresovano pogledah zadnju ruku, malo klimnem kada ono na svim bolcnama od milimetar do preko tri lufta. Kaže mi on ma to strugar lako sredi..
Napred na kašici još gore stanje. Kada je taj dan uzeo malo da izvuče ruku(ima teleskopiranje), uspostavi se da je najviše radio sa izvučenom rukom i na taj način potpuno potrošio klizače a i ruku.
Znači sve na toj mašini što je imalo kretanje, je potpuno pohabano i bilo je za potpuni remont.
Da ne dužim, za godinu dana je na toj mašini rađena biksnovanja svih otvora i pravljene su sve nove osovinice. Klizači ruke od vrlo skupog crvenog teflona su menjani, a sam ruka koja se kreće po tim klizačima je navarivana i obrađivana na mašini.
Menjač je, takođe, bio kaput, pa je dolazio ovlašteni serviser i u menjač ubacivao neke vrlo skupe 'đunte sa sitnim nutom', menjao ulja iz kantica sa oznakom jcb koje je jasno koliko košta..
Rekao je da je sav taj posao koji je rađen duže od pola godine izašao preko 15k€, i mašina i dalje nije u top stanju nego samo prikrpljena.
Jedino motor nije rađen, ali rukovaoc kaže da i on ima čudan zvuk..
Znači mašina je ipak izašla 30k€, a po meni i dalje nije dobra..
Jedan iskusni bagerista tvrdi da se takva mašina, ko hoće da radi, kupuje isključivo nova pa i kineska ali samo da je nova.
Održavao Holandjanin to dobro i ako je mator bio je u radu do kupovine.Ima neku firmicu ima još 2 nova i sad kupuje kombinirku pa ovaj prodao.

Gledao sam i ovde da uzmem sve su to uglavnom precenjeni krševi,a ono što valja polovno je cenovno kao nov Kinez.JCB niko ne hvali pa nisam ni gledao,ima kod nas jedan Kineza SUNY sa Janmar motorom,uzet nov lepa spravica sa 5 godina garancije,ali košta 37.000€ sa opremom (20,30,prostorna sa nagibom).To je ipak ozbiljna para.Uglavnom su kopali kanale,a zarada po m,tu je duša vadjena.

Čim stigne,ide zamena svih ulja,filtera,creva ću isto sva da zamenim da budem siguran,akumulator i u blato pa da vidim dal je zajeb ili dobar posao.

Svakako sam viljuškar prodao tako da nisu žive pare već se obrće.
 
Ulje i filtere zameni, mazalice sve podmaži, a creva nemoraš menjati ako ne primećuješ oštećenja.
Nije jeftino staviti creva u kvalitetu, a nema svrhe da staviš jeftine.
Možeš eventualno napraviti neka da imaš u rezervi sa sobom.
I nije jcb loš nego su loši naši polovni primerci jer se arče nemilice. Trebalo bi da je nov među najskupljim.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Najbolje i najbezbolnije resenje je da se okrene osovina.
Kako misliš da se okrene? Opet ce biti kriva, ili ja nešto ne kontam, ako možeš malo da objasniš!

Nego sad sam zvao za polovnu osovinu, imaju, nemaju... Nego me neki trgovci ubeđuju da je ista osovina i za novi i stari tip zmajevke, samo je razlika u ploči gde se zavrću gibnjevi, na starom tipu moram da pomerim 2-3 cm tu ploču ovo je sve isto i debljina i dužina osovine... Jel zna neko razliku u novom u starom tipu osovine?
 
Ulje i filtere zameni, mazalice sve podmaži, a creva nemoraš menjati ako ne primećuješ oštećenja.
Nije jeftino staviti creva u kvalitetu, a nema svrhe da staviš jeftine.
Možeš eventualno napraviti neka da imaš u rezervi sa sobom.
I nije jcb loš nego su loši naši polovni primerci jer se arče nemilice. Trebalo bi da je nov među najskupljim.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Znam par majstora kroz priču mi rekli beži od JCB.Za creva imam neku kombinaciju daju dve god garancije,kažu da su creva dole negde iz Brvenika neka domaća firma.

Najviše od svega boli drugarska cena Modriče hidrol 68 od 2250din 10l.Ne može jeftinije,a prošle godine plaćao 1300.
 
Kada se okrene biće kriva, ali na drugu stranu, što se skoro ne primeti. Vremenom se ispravi. Ako se odlučite da okrećete osovinu, morate prevariti i ploče gde idu gibnjevi, kao i ploču gde ide kočioni cilindar. Nadam se da me razumete
 
Beži od starog jcb-a. Novi je skoro najbolji u klasi.
Ko ti je rekao da sipaš 68-micu? Rekao bih da je 46-tica po propisu.
Nebi loše bilo da ispereš hidraulični sistem kakvim jeftinijim hidrauličnim uljem. Proveri kakvi su ti filteri hidraulike.
 
Kada se okrene biće kriva, ali na drugu stranu, što se skoro ne primeti. Vremenom se ispravi. Ako se odlučite da okrećete osovinu, morate prevariti i ploče gde idu gibnjevi, kao i ploču gde ide kočioni cilindar. Nadam se da me razumete

Sad smo se razumeli, hvala na pomoći! Javljam kako sam rešio problem!
 
Neces ga tako resiti,ako razumem dobro,kod mene je osovina kriva tacno tako kako bi kod tebe bilo kad bi je okrenuo,tako je 15 godina i nije se ispravila.Mislim malo je i smesno ocekivati da se ispravi,vece su sanse ako i nekim cudom dodje do ispravljanja da ce puci.
 
Pući će kada se ispravlja, a ovako neće sigurno. Da li je smešno ne znam, a i ne znam kako je mogla da se iskrivi kontra.
 
Овако је решио криву осовину мој покојни отац. Осовина је била од шпедитера или старе приколице заборавио сам већ. Пресекао је и опет заварио.
04d98b428007aa467a71381cab2349a6.jpg
 
Nazad
Vrh