Prikolice

Dosta puta sam posmatrao prikolice i velike balirke mix prikolice, razne priključne mašine sa hidrauličnim kočnicama i nisam video nikakav regulator sile kočenja!!!!
E sad ne sećam se pritiska koji daje traktor?
Mislim da je oko 40 bar
Cilindri za hidro kočnice mogu da se kupe u majevici oko 35e kupovao sam za drugu namenu
i ne vidim problem da se ukombinuje taj cilindar i vazdušni cilindar koji može da se kupi za oko 30e u europart




Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Ovo je cini mi se sigurnosni ventil, ova splenta se veze za traktor sajlom i ako se desi se prikolica otkaci splenta se izvuce i prikolica automatski zakoci koristeci ulje iz hidroakumulatora, kao na vazdusnim kad se otkine crevo.
A za regulaciju sile kocenja treba ti ovaj ventil puna prazna, on ogranicava maksimalni kocioni pritisak kad je prikolica prazna, u suprotnom moze se desiti kad je prazna da tockovi zablokiraju na prikolici a da kocnice na traktoru nisu ni blizu pune snage kocenja. Kada je prikolica puna nema efekta i prikolica koci punom snagom. Ako je prikolica sa gibnjevima onda postoji i automatska varijanta koja meri koliko je oslanjanje leglo i samim tim koliki je teret, i prema tome automatski regulise kocionu silu.
Znaci probaj namontiraj i spoji direktno, ako ti blokiraju tockovi kad je prikolica prazna treba ti regulator.
U glavi mi je da je pritisak oko 100-120 bar maks na kocionom izvodu
 
jel zna neko gde se na loznici nalazi broj sasije i jel moguce da ga ima samo na plocici ?
 
Dosta puta sam posmatrao prikolice i velike balirke mix prikolice, razne priključne mašine sa hidrauličnim kočnicama i nisam video nikakav regulator sile kočenja!!!!
E sad ne sećam se pritiska koji daje traktor?
Mislim da je oko 40 bar
Cilindri za hidro kočnice mogu da se kupe u majevici oko 35e kupovao sam za drugu namenu
i ne vidim problem da se ukombinuje taj cilindar i vazdušni cilindar koji može da se kupi za oko 30e u europart




Sent from my moto e5 using Tapatalk
Tako sam i ja cuo da nema nikakvih regulatora nego crevo ide direkt sa cilindra na traktor, i koliko jako stitsnes papucicu kocnica toliko i prikolica koci.
 
Samo neka koči dobro kad je puna, a kad je prazna i ako blokira, crevo će se isključivati iz traktora, i resen problem.
Hvala svima na odgovorima.
Sad kad vidim ovu šemu, to sam i ja nasao prošle godine kad sam se neckao da ih naručim, i skroz sam zaboravio na to, a posle nisam ni naisao na nju.
Sve može da se zbudzi, i ja sam mislio da ubacim samo male hid cilindre, ali da mi prave, uzeće u cehid sigurno 70ak e, I to mi je neisplativo. Ovi pneumatski cilindri na zmaj prikolici nisu nesto, pa sam svakako mislio I njih da menjam. No, videcemo kad ih montiramo, kako sve funkcioniše.
 
U čoveče jaka cena baš, i još uzani gaz. Ja sam planirao za moju oko 2200e da tražim kada bude išla u oglase, i još ima široki gaz. Samo da prvo nađem neku veću koja odgovara.
 
Pa svima je sad jaka cena, pogledaj oglase.. Vec dva meseca se vrtim po oglasima i ne mogu da nadjem nista pristojno za pristojne pare..i ovu da nisam odma zvao otisla bi isti dan.
Uski i soroki gaz? To mislis na razmak tockova?
 
Garant se misli na razmak točkova na osovini, to danas-sutra lako rešiš zamenom felni, ako ti je do toga stalo..
Prednja osovina malo kriva ili mi se čini? (ne znam zašto zatamnjena slova, ne mogu da isključim)
 
Covek mi kaze da je on namerno stavio ovakve felne, kao jace su, a bile su na njoj neke "prazne" sa rupama.
Po zadnjim blatobranima se vidi da bi trag trebao da bude siri za jedno 5-6cm, i to mi se nije svidelo ali planiram da stavim kamionske gume jednog dana kad ove dodju za zamenu.
Rekao bih da ti se cini jer od dole je ko nova jedino na jednom mestu je gornja sasija malo kriva, kao da je neko prilikom utovara paletu neceg teskog naglo ispustio.
 
Pa svima je sad jaka cena, pogledaj oglase.. Vec dva meseca se vrtim po oglasima i ne mogu da nadjem nista pristojno za pristojne pare..i ovu da nisam odma zvao otisla bi isti dan.
Uski i soroki gaz? To mislis na razmak tockova?
Bilo je dve ili tri loznice na kp u poslednja dva meseca za oko 2500 u dosta dobrom stanju. Ja se jos nećkam, nisam ništa uzeo.
 
Nazad
Vrh