Prikolice

N.A tebi bi ZmajOvka bila idealna prikolica.O.K je kamionka ako je na zelenu tablicu i ako su suvi uslovi jer ako se okiša možeš da je parkiraš u dvorište i čekaš prve ljubičice.
 
Te ručne pumpe,obično podižu prikolice sa dva klipa (Zmaj,Loznica) . Da li bi podizanje bilo teže ukoliko bi se pumpa ugradila na prikolicu sa jednim klipom?
I gde bi tu pumpu (polovnu) mogao kupiti?
 
Bolje ide kamionka nego bilo koja druga od tih starih zmajevki. Garantujem da se lakše vuče i da je sansa za prevrtanje manja nego kod bilo koje zmajevke.Kočnice takođe se ne mogu uporediti sa drugim prikolicama. Jedino kad je jako mokro zna da gura blato ispred točkova ali tada ni druge ne idu u atar. Naravno da za prikolicu koja nosi 14-15t kukuruza mora biti zakačen traktor a ne biciklica.
 
To je sve tacno, samo sto eto nekad dvoriste igra vaznu ulogu, ko nece da je drzi ispred kuce i rizikuje posetioce.
 
Kamionku od 16 tona nosivosti sa duplim tockovima po blatu jedino tenk moze da 'sanka' nista drugo. Ali zato po suvom je zakon.
 
Nas je uhvatilo nevreme al sreca tek sam poceo da punim kamionsku nekih 30% od 17t nosivosti ona sama teska 7t,130ks je vukao 12km i jedva je dovukao kuci, da je bila puna dovukao bi je tek sutra dan, nema tu sta! Al sam ja sa zmajem kombajnom stigao kuci nakon prikolice tek za sat-sat ipo vremena! Sve po livadama i pokosenim parcelama! Tako da u tim situacijama vladaju neka druga pravila!
 
Gde je najpovoljnije poručiti gotove stranice za remont prikolica.
 
Ovo je Našićanka, ona je bas za 4t, ja i imam i ne usudim se da probam preko 4t da vucem sa njom. Dosta kilavo odradjena prikolica, mi smo je varili i ojacavali oko petog tocka i oko ušica za kipovanje na gornjoj šasiji, dosta loši fabricki varovi.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Ta prikolica je iz Lokava, ispred kuce je slikana, pre neki dan je kupio neki preprodavac iz Kovacice. Ja sam bio da je gledam trazio je 1400, na slici izgleda korektno al uzivo je sasvim druga prica. Kikinda je ozbiljna prikolica ako se uporedi sa ovom... Vidim na face-u da ovaj iz Kovacice trazi 1850


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li bi zmaj 489 mogla da nosi 10t, a da stave jaci gibnjevi(ako moze neki), i kamionske gume, i da se malo povise stranice?
 
Super bi bilo da su poredjenja na engleskom jeziku no može se i ovako snaći ali teže:
 
Da li bi zmaj 489 mogla da nosi 10t, a da stave jaci gibnjevi(ako moze neki), i kamionske gume, i da se malo povise stranice?
Ja imam jednu, koja redovno nosi između 9 i 10 tona, pogotovu žita, i još dok pratim kombajn i kipujem u hodu sigurno... Bez prepravki gibnjeva, mada ne bi bilo loše pojačati ih...
 
Nazad
Vrh