Prikolice

Neznam, mi smo razmisljali o klipu sa zmajevke i da prikolica ima samo levi i desni kiper. Razlog je zato sto prikolica ima obrtaj na flahove i centralni sraf, pa je nezgodno da se tu ubaci klip, a pored obrtaja da se stavi bio bi previse blizu onom zadnjem, pa bismo jedan stavili na sredinu
 
Kolege da li neko zna gde bih mogao da kupim/napravim kompletne cevi za vazdusno kocenje i kipovanje na zmajevki?
kod mene je to sve pokidano i samo ponegde ima neki deo cevovoda,ostalo je pokidano_Od kog materijala su te cevi ako budem morao da ih kupujem?
 
Poseti neki otpad gde ima neki rashodovani kamion i skini vazdušnu instalaciju, i kombinuj kako ti odgovara. Ali neka budu plastične cevi jer lakše je sa njima raditi, i neće da stvaraju koroziju od kondeza.
 
od kog materijala praviti nove stranice, moje rebraste na prikolici su totalno propale? Ima li neki cinkovan lim po gvozdjarama i koje debljine da bude?
 
Hvala ti pogledacu sada, trebaju mi nove definitivno, posle 25 godina stare su mi propale nacisto, idu u otpad.
Molim vas takodje i pitanje, ove standardne kamionske prikolice koji traktori mogu da vuku, 577 ili jaci?
 
Kad nakipujem zmajevku nece da stoji tako, nego pocne sama da pada dole da se vraca. Sta je otislo, pumpa u buretu, gumice u klipovima, nesto trece?
 
Danas sam malo provozao Zmajevku :osmeh: (prikolica nije moja)

Prikolica je u ekstra stanju,ali meni licno se ne svidja sto ima ove kamionske gume na prednjoj osovini.U njivi prednji tockovi vise upadaju i prikolica je nestabilnija.Vlasnik kaze da su ovakve gume bolje :sta: i da takve hoce da stavi i na zadnju osovinu.



E,sad nesto o poslu koji me ceka na mojoj prikolici.
Dobio sam informaciju da ne moze da se registruje prikolica koja ima naletnu rudu,ako joj je nosivost veca od tri tone.Mojoj je nosivost 5,7 t,dakle,moram ugraditi vazdusne kocnice.
Potrebno mi je sledece:
-osovina sa dobosima za felne sa 6 rupa(da zamenim ovu sadasnju (zadnju) koja nema dobose)
-dva kociona cilindra
-regulator sile kocenja
-boca za vazduh (koliko treba da bude njena zapremina?)
Zanima me ima li ovo negde polovno da se kupi (pa cu ja to malo da sredim,remontujem) i kakve su cene otprilke?
 
Poslednja izmena:
Danas sam bio na otpadu u Backoj Palanci tamo ima na hiljade kvadrata tabli prohromskog lima po ceni 80din kg
Malo su cudne dimenzije tabli 1x1,5m ali nisu krive debljina je 1,2mm
Kupio sam za patos za jednu Dubravu 2,5t da stavim preko dasaka
Sutra moram ici da kupim za gornje stranice za druge dve Dubrave3,9t
Jeftino a nepoderivo!
 
Danas sam bio na otpadu u Backoj Palanci tamo ima na hiljade kvadrata tabli prohromskog lima po ceni 80din kg
Malo su cudne dimenzije tabli 1x1,5m ali nisu krive debljina je 1,2mm
Kupio sam za patos za jednu Dubravu 2,5t da stavim preko dasaka
Sutra moram ici da kupim za gornje stranice za druge dve Dubrave3,9t
Jeftino a nepoderivo!
I koliko ima kg u jednoj tabli odnosno koliko kosta jedna tabla?
 
Nazad
Vrh