Prikolice

ima papire, registrovana je, svadja mi se sto je dosta jaka, moja jednoosovinka je pucala na sasiji dosta puta i kriva je sasija od kipanja bas dosta, a ova je bas jaka, covek je tero svasta, terao beton pa su ovakve stranice ..
 
probaj skini cenu jos pa stranice na otpad i odradi nove ofarbaj i spusti na nize gume i znas sta imas,ali zaa 1300e imas loznicanki lepog stanja i da se nemucis,a ova ce izaci priblizno tu negde.
 
svidja mi se zbog sasije i dobrog kocenja, vozila bi drva najvise, zato mi se svidja, gume ne bih menjao samo bih je jos malo prosirio na osovini
 
Jesi li siguran da su menjali za Dzemsove gume i felge a ne za Dajceve.
Za IMT 3 tone prikolicu je ubedljivo najbolje resenje Dzems felge i gume. Gume su dimenzija 9.00x16 sa 12 platana, nosivost 2.5 tona po gumi, precnik gume oko 88 cm. Te gume mogu da se nabave bez vecih problema i uvek ih ima(npr. Conig). Felge su takodje perfektne, jer imaju prsten pa se veoma lako montiraju, a polozaj srca im je takav, da prosiruju trag tockova po 5cm, bas koliko treba i prikolica je sa njima optimalno stabilna. Kada se postave, nema potrebe za podizanjem sanduka jer kipovanje u sve tri strane ide pasent i pod nigde ne dodiruje. Srce za felgu je jako jednostavno i jeftino(ide kao nastavak za postojecu felgu), moze da se uradi u sopstvenoj radionici. Ja sam radio od ploce 8 mm.
Ja sam ovo uradio prije 15 godina i od tada nikad nisam imao gumi defekt, a do tada sam se nakrpio guma za ceo zivot. Prikolica je povozitija 40%, jer ove gume ne legnu ni sa 4-5 tona. Rezervni par sam jeftino uzeo na otpadu u Bosni, jos uvek ih koriste vojni Iveco kamioni . Bilo ih je na otpadu jedno 40 kom. Ja sam uzeo dvije skoro nove.


Sutra malo je naj bolje resenje da se stave Dzemsove felne.. Svi te prikolice vuku sa 539 pa kad je zakacis imas osecaj kao da ce svakog trena prikolica da padne na tebe koliko je podignuta pozadi.. I kad tovare bale deteline mnogo manje tovare od mene (sa obicnim njenim felnama) jer je prikolica mnogo strma i ce da se izvrnu bale ako recimo predjes preko nasipa ili mosta... Nije to nikakvo resenje... :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

A kad bi ja natovario 5 tona u prikolicu od 3 tone policija bi me odrala kad bi me merila na vagi... :ppozdrav:
 
Meni su tako jednom bale uletile u kabinu jos sam isao niz obalu malo brze potjerao nego sto sam trebao.

E ba i ja o tome pricam ko ima takve gume na prikolicu uvek prikolica nagnuda napred i to poprilicno i kad malo brze proteras preko prelaza na nasipu ili nekog mosta dale sve u kabinu dadju.. Kod nas u okolini i nema bas vojnih otpada pa tako ni guma za Dzems pa vec nekoliko kupili ponovo nove orginal felne i pljuju one koji su ih nagovorili na to da svoje menjaju za Dzemsove felne plus jos dobra doplata.. (a kupac je po recima felne zamenjene orginal nosio ponovo u fabriku :haha:)..
 
I ja sam moju dodatno otezao stranicama od 2.5mm lim i patos od 3mm lim plus daske ispod lima teska je dosta... Sacu da ubacim slike... Stranice sam sam pravio...

- - - - - - - - - -

Evo moje prikolice koja mi sluzi za 80% transporta koje imam vuce je Vladimirec bez problema.. Nema vazdusno kocenje.. Uradio sam stranice ofarbao je i jednom zamenio gume.. I skoro sam promenio instalaciju stavio novu celu...

WLZC.jpg


Nemam produzetke za stranice ali planiram da uradim male produzetke kako bi stalo tacno 3 tone zita jer preko toga moze lako da padne neka kazna... Ovako u nju stane tacno 2000kg zita..
 
Tako negdje i u moju staje bez produzetaka oko 2 tone mozda malo jace, a sa produzenim stranicam tovarim oko 5 tona.

Svaka tebi cast kad smes toliko da tovaris... Ja to nesmem da radim.. Prosiricu je malo da stane 3000kg-3200kg za toliko ne mari.. Jer njena nosivost i jeste 3000??? :sta:
 
Jednom sam uzeo jednu prikolicu Lutomerku od prijatelja koji je napravio stranice da u nju stane ladno 5000kg a ona uska na osovini a visoka jedva sam stigao sa njom do kuce da je rastovarim i vratio mu je nazad!!!!!! To nije predvidjeno za taj teret sva skripi i naj manja rupa na putu je mnogo zaljulja kao da ce da je prevrne..
 
Nekad od rodjaka uzmem imt prikolicu od 5 tona ona mi se bas svidja masivna bas je dobro odradjena jedino treba za nju jaci traktor ja je vozim sa imt 539 ali bez povisenja punu psenice i stane blize 3 tone, samo je steta sto nema povisenja.
 
Ja prezirem jedno osvineke (mrzim ih) kad treba da otkacis treba ti vise vremena i jos ako je puna moras da pazis inace je jako opasno,dvo osovinke su zakon.. Jos opterecuje traktor mnogo ako je velika jedno osovinka...
 
Ma imam i ja ali mi nije sve jedno da otkacinjem punu zita ili neceg drugog teret je to.. A mogu misliti jedno osovinke u koje stane i po 6000kg...
 
Ćiro lako je to u ravnici i sa velikim traktorom ali u brdu traktor sa jednoosovinkom ima daleko veći "grip pogonskih točkova" i to puno znači i za polazak iz mesta a i za zaustavljanje.
U mom kraju preovlađuju IMT 533 ,539, 542,poneki 577 i rajka i da ne nabrajam plafon 80 ks....
 
Pa dobro to za brdo znam da tamo sve jedno osovinke ali kod mene je ravnica i zato volim dvo osovinke samo izvucem klin i kraj,za cas odem po drugu prikolicu ili slicno..
 
Slažem se sa tobom Ćiro u potpunosti.
Brankoviću da li možeš da slikaš ili da malo objasniš taj vint ili misliš na stopu na rudi kao treću tačku oslonca.
 
Nazad
Vrh