Prikolice za rasturanje stajskog đubriva

Tražiš da cela bude metalna?Prezadovoljan sam, radi perfekt.
 
Nikad više ne bi uzeo vertikalne rotore, samo horizontalni
Jedan deduktor na celoj prikolici!!
Malo uže baca, 3,2t Ferguson ide bez problema, točkove sam skinuo njene 10/75r15.3 i stavio 235/75r16
Drvena je ne moram da je perem samo ljudski očistim
Isto je MENGELE kao i prošla samo je prošla imala 3 vertikalna rotora

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Reduktori kad se razlete mozes da places samo, lanac nek puca koliko hoce...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Pitam te iz razloga što je takvu u dobrom stanju nemoguće naći.Ima ih po oglasima ali su uglavnom precenjene za ono što nude, svakoj nešto fali a našminkano pa ko se upeca, upecao se.Ne može mali traktor da radi sa njom, vuče je 577 i mora polako jer ga ljulja opasno.Plaćena je 2.600 evra.
 
Pitam te iz razloga što je takvu u dobrom stanju nemoguće naći.Ima ih po oglasima ali su uglavnom precenjene za ono što nude, svakoj nešto fali a našminkano pa ko se upeca, upecao se.Ne može mali traktor da radi sa njom, vuče je 577 i mora polako jer ga ljulja opasno.Plaćena je 2.600 evra.
gledam ih dva meseca skoro, jos nisam nasao nesto valjano. koja je bolja po tebi, ova sto su joj tockovi skroz nazad ili one sto su im tockovi pomereni malo napred?
ima bolji izbor vecih prikolica, nego ovih malih, a ne radimi se bas i utovar i voznja sa jednim vecim traktorom, zato sam se odlucio za neku oko 4t.
 
Bolje su one kojima su točkovi pomereni napred jer u tom slučaju može manji traktor da ih vuče bez problema.Na mojoj su točkovi skroz nazad i baš legne na traktor pa hteo ne hteo mora malo veći.Ruda je dole i to ti je bolja varijanta jer gornja hoće da diže prednji trap u vis a traži prikolicu kojoj je ruda podesiva po visini pa ćeš je lako premeštati gore/dole.
 
Bolje su one kojima su točkovi pomereni napred jer u tom slučaju može manji traktor da ih vuče bez problema.Na mojoj su točkovi skroz nazad i baš legne na traktor pa hteo ne hteo mora malo veći.Ruda je dole i to ti je bolja varijanta jer gornja hoće da diže prednji trap u vis a traži prikolicu kojoj je ruda podesiva po visini pa ćeš je lako premeštati gore/dole.
vazi, hvala na savetima, valjda ce uskoro da naleti neka valjana.
 
Moja mala nema mane.......15t
74e0aef022f2ae5a7f74224d2e538bc1.jpg
c355b0dff8a5b608de2f60ff561db5fe.jpg


Sent from my moto e(7) plus using Tapatalk
 
Luka,to si prepravljao felnu ili pase od nwceg drugog?
Jel pase guma 10.75 na felnu 15.3 na kojoj je bila guma 11.5 80?
Pasuje uzana felna od tehnostroj prikolica 3_4_5t
Ja sam zastavicine prepravio odnosno okrenuo srca jer inače pasuju samo bude raširena prikolica
11/80r15,3 i 10/75/15,3 idu na istu felnu Baća je u pravu
Ako kome treba imam točkove 10/75r15.3 od moje da prodam


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Ovo što Matić kaže da su bolje one kojima su točkovi pomaknuti napred je dobro ako je teren ravan.
Ne bavim se tim poslovima ali sam gledao da u manjem nagibu kad prikolica istovari više od pola, masa pređe preko točkova, teret prevagne i rastereti traktor pa ne može povući. Ako ima prednju vuču ide ali solac samo vrti na mjestu.
 
Ako neko ima ovakav zupcanik za prodaju? Trenutno je rešeno, zavareno i radi.
Uzrok, razlokao se kanal od kajla, Kajl se okrenuo i eto ti loma☹️
 
Nazad
Vrh