Prikolice za rasturanje stajskog đubriva

Problem je sto te prikolice budu bez povisenja, al' pametniji smo mi od fabrike.
Kod nas kad stigne obicno preprodavci nakace jos jedne stranice na nju, ofarbane, pa to izgleda jako lepo, obicno se uklopi u visinu rotora.
Kad se pocne tovariti a mi nadepamo i preko tih duplih stranica i rotora, kad dodje na onu precku vis rotora, cak prepada preko nje, ogromna je sila na lancima i letvama, mora nesto puci.



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Problem je sto te prikolice budu bez povisenja, al' pametniji smo mi od fabrike.
Kod nas kad stigne obicno preprodavci nakace jos jedne stranice na nju, ofarbane, pa to izgleda jako lepo, obicno se uklopi u visinu rotora.
Kad se pocne tovariti a mi nadepamo i preko tih duplih stranica i rotora, kad dodje na onu precku vis rotora, cak prepada preko nje, ogromna je sila na lancima i letvama, mora nesto puci.



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Nastavci su originalni.a i ima kardan sa zvrckom u slucaju prepterecenja.
 
Kod mene na Mengele zvrčka je bila zavarena.Kad opauči nešto onda je opaučilo skroz. 😂 Dok sam stajnjak tovario sa zadnjim traktorskim utovarivačem išla je lepo prikolica a čim sam prešao na prednji utovarivač počeli su i problemi a sve zbog pretovaranja, ajde još jednu kašiku, šta mu smeta.Jednom sam šibn'o punu kašiku sa visine i puče drveni pod.Naravno nisam ni znao dok nisam otišao na njivu i uključio kardan, letve uhvatile daske, sve se pomotalo i puknu oba lanca, stajnjak lep i mas'an, vile nove a ja u japankama. 😂😂😂
 
Kod mene na Mengele zvrčka je bila zavarena.Kad opauči nešto onda je opaučilo skroz. Dok sam stajnjak tovario sa zadnjim traktorskim utovarivačem išla je lepo prikolica a čim sam prešao na prednji utovarivač počeli su i problemi a sve zbog pretovaranja, ajde još jednu kašiku, šta mu smeta.Jednom sam šibn'o punu kašiku sa visine i puče drveni pod.Naravno nisam ni znao dok nisam otišao na njivu i uključio kardan, letve uhvatile daske, sve se pomotalo i puknu oba lanca, stajnjak lep i mas'an, vile nove a ja u japankama.
A i ti krenuo bez k*rca(čizama) u svatove

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Genije, šta da ti kažem. 😂 Nisam ni znao da može ručno da se istovari prikolica za manje od pola sata a širina razbacivanja do pola njive pa i više kad si zdravo besan. 😂
 
Kod mene na Mengele zvrčka je bila zavarena.Kad opauči nešto onda je opaučilo skroz. Dok sam stajnjak tovario sa zadnjim traktorskim utovarivačem išla je lepo prikolica a čim sam prešao na prednji utovarivač počeli su i problemi a sve zbog pretovaranja, ajde još jednu kašiku, šta mu smeta.Jednom sam šibn'o punu kašiku sa visine i puče drveni pod.Naravno nisam ni znao dok nisam otišao na njivu i uključio kardan, letve uhvatile daske, sve se pomotalo i puknu oba lanca, stajnjak lep i mas'an, vile nove a ja u japankama.
Jbt, kao da si prekopirao negde moj komentar i razlog zašto sam prodao prikolicu za stajnjak i prešao na peletirani stajnjak.
 
Spajki terali smo je 15 godina, išla je i u kurvanje po selu, izvukla Boga oca stajnjaka uz neka da kažem minimalna održavanja jer smo sve kvarove rešavali tokom ili za par dana kada se baš iskundači pa treba vremena da se sve ispegla i sredi.Došao je na red ozbiljan remont i lakše nam je bilo da je prodamo, dodamo malo ozbiljniju kintu i kupimo drugu u dobrom stanju.
 
Meni je otac jednom prllikom pred pocetak sezone polio lance i letve pregorelim uljem, ja malo pogledam i vidim labavo letve stoje na lancima i onda dotezi i prebacuj letve za dve karike napred, ostao sam sav garav do laktova

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Kakva je svrha pomeranja mesta letvama?meni su se znale iskriviti letve,valjda su lanci malo istegljeni,pa sam po savetu sa foruma izbacio po dve karike sa oba lanca i sad dobro radi.
 
Kako ti se pokazao taj peletirani stajnjak?

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Ja sam zadovoljan sa tim stajnjakom, mešavina je konjskog i pilećeg stajnjaka, Nervosol mu je naziv, uvoze ga iz Italije, košta oko 310-330eur+ pdv/t, preporuka je oko 700kg/ha svake 4.godine. Ja idem sa 500kg/ha.Sipam dzambo vrecu od 600kg u Vicon rasipač veštačkog djubriva i radim. Evo jedna slika stara par godina, soja, desno zaoran Nervosol, levo bez njega.
1a5f0945aec624f43d8b8aa52cbb58b8.jpg
 
Kakva je svrha pomeranja mesta letvama?meni su se znale iskriviti letve,valjda su lanci malo istegljeni,pa sam po savetu sa foruma izbacio po dve karike sa oba lanca i sad dobro radi.
Malo se izglodje karika od lanca na mjestu gde je letva zasarafljena pa je teze dotegnuti letvu, kad je prebacis na kariku gde jos nije bila lakse se zategne i cvrsce stoji.

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Ja sam zadovoljan sa tim stajnjakom, mešavina je konjskog i pilećeg stajnjaka, Nervosol mu je naziv, uvoze ga iz Italije, košta oko 310-330eur+ pdv/t, preporuka je oko 700kg/ha svake 4.godine. Ja idem sa 500kg/ha.Sipam dzambo vrecu od 600kg u Vicon rasipač veštačkog djubriva i radim. Evo jedna slika stara par godina, soja, desno zaoran Nervosol, levo bez njega.
1a5f0945aec624f43d8b8aa52cbb58b8.jpg
Ja sam mislio da ga ti praviš.da imaš peletirku.
 
Kod mene se dešavalo da se pojede onaj T deo na šrafu koji prolazi kroz kariku lanca i drži letvu pa letva samo ispadne i napravi karambol kada je uhvate rotori.
 
Pozdrav, ukoliko neko ima na prodaju kempericu sa horizontalnim valjcima od otprilike 4 tone neka se javi .
 
Nazad
Vrh