Prikolice za rasturanje stajskog đubriva

da, vec sam kratio lance, sad se vec kidaju pa sam mislio da uzmem nove i njih i one srafove i one kao podloske izmedju letvi i karika lanca, samo neznam gde
 
Jesu li sve prikolice iste ili je neka jednostavnija za servis i laksa za pronalazenje delova? Trebace mi u buducnosti, otac je vec u godinama a radne snage nema (sve flasodrsci pred prodavnicom) pa me interesuje neka manja i jeftina za odrzavanje ako dodje do nekog loma..
 
Ima sada delova za sve prikolice kako originalnih tako i zamenskih.Malo je teže naći dobru prikolicu, većinom su našminkani truleksi a treba uzeti prikolicu sa horizontalnim valjcima jer je prost sistem.
 
Jesu li sve prikolice iste ili je neka jednostavnija za servis i laksa za pronalazenje delova? Trebace mi u buducnosti, otac je vec u godinama a radne snage nema (sve flasodrsci pred prodavnicom) pa me interesuje neka manja i jeftina za odrzavanje ako dodje do nekog loma..
Gledaj da nije farbana i sminkana jer se farbanjem dosta sakrije korozija a ona je glavni problem starih djubretara, gledaj da ima horizontalne valjke za razbacivanje kao sto su kolege napisale, nisu bolji od vertikalnih ali nema komplikacije oko reduktora i zupcanika, i po mogucstvu ako si brdovit teren a manji traktor da bude donje kacenje. Svaka polovna zahteva malo remonta delova ima iz male privrede skoro za sve proizvodjace. Obicno prvo treba zameniti lancanike jer oni prvi prave probleme pod teretom preskoci po koja karika lanca ukose se sine i odma problem. Ostalo za remont je samo bravarija i farba.
 
Neko od kolega je davno napisao da ako su lanci istroseni ne moraju odmah da se menjaju vec je dovoljno da se skrate za kariku ili 2 pa mogu jos da sluze.ja sam tako uradio.Pre toga sam 2 letve iskrivio i posto nisam uspeo da ih ispravim narucim da mi saviju od lima 3 mm i dobro je ispalo.sluze i danas.
 
Logicno je, kako se istezu lanci tako gube korak.
Meni se kod prikolica najvise svidja koja ima 3 lanca, imaju neke i sa 4 i dva reda letvi, tu je prakticno i nemoguce da dodje do nekog kurslusa.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Malo je teže naći sa 3 lanca a da nije neka ogromna velike nosivosti.U principu ne može da se nađe polovna prikolica baš po meri da ima sve što tražiš i da je u top stanju.Ako su dobri lanci, ne valjaju pod i stranice, ako su stranice u redu ne valjaju lančanici i tako u krug.
 
Logicno je, kako se istezu lanci tako gube korak.
Meni se kod prikolica najvise svidja koja ima 3 lanca, imaju neke i sa 4 i dva reda letvi, tu je prakticno i nemoguce da dodje do nekog kurslusa.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Moguće je da dođe.Deca su pokrjala osovinu ali i to je bio ljudski faktor.Skraćovali su lance ali nisu dobro izbrojali karike na jednom pa je zakačila letva držač za svetla i eto belaja.To je bio drugi kvar za 15 godina.Prvi je bio promena jednog ležaja.I da,zaboravio sam-kupljena jedna nova guma.
 
Zorane sa koliko lanaca je tvoja prikolica?
Ako sam te dobro razumeo ti si imao problema ali ljutski faktor, nije se sjebala sama od sebe.
Takvu prikolicu, sa vise od 2 lanca ako utezes i pritezes uredno, nece nikad prezubiti.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Zorane sa koliko lanaca je tvoja prikolica?
Ako sam te dobro razumeo ti si imao problema ali ljutski faktor, nije se sjebala sama od sebe.
Takvu prikolicu, sa vise od 2 lanca ako utezes i pritezes uredno, nece nikad prezubiti.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Moja je sa 3 lanca,nosivosti 4,5 tone,76-o godište.Kod mene je 15 godina.Malo su lanci istegljeni ali ide dobro i lepše razbacuje / bolje usitni/ u odnosu na horizontalne rotore i šire baca.Ako moji reše da batale poljoprivredu,biće na prodaju.
 
Operacija kupovine novog traktora i nove prikolice za stajsko đubrivo traje već dva meseca. Teča i Stefi su zbog stanja njihove mehanizacije bili prinuđeni na kupovinu novih mašina, sa razgledanjem i razmišljanjem su započeli pre dva meseca a finalizacija svega je ovih dana... Detalje kako je sve izgledalo, kako je Stefi kupio traktor Belorus a Teča AGL Blaster 100 prikolicu za razbacivanje stajnjaka pogledajte u videu... Hvala što ste pogledali video, za još zanimljivog sadržaja lajkujte video,komentarišite i pretplatite se na moj kanal!
 
Pozdrav kolege ,kupio sam letos kemperku od naseg clana RatkoPa kojeg ovim putem pozdravljam i hteo bi da promenim lance i lancanike ali i letve jer su ove zavarene za lance a ja bi stavio sraf i onu plastiku ,pitanje je za kolege koji znaju gde nabaviti letve?
 
Nazad
Vrh