Prikolice za rasturanje stajskog đubriva

Tu je između 3.5-4 tone u zavisnosti koliko se i šta tovari.

Pre ove ,,nove'' imao sam Mengele od 4 t dok je ova 6 t ukupne nosivosti i ne stane mnogo više u nju.Na Mengele točkovi su bili više napred pa nije toliko pritiskala traktor teretom dok su ovde skroz nazad i baš dosta ljulja i cima traktor pa mora sporije po neravnom ali ne diže prednji kraj traktora kao što je znala Mengele.
 
Od skora kod nas.
242308865_1723737381144818_7797550618828737046_n.jpg
 
Ja moju welgerku isto od 4 tone tako nakrko i nisam ni obraćo pažnju da joj jedan točak u uvali nekoj,nakrivila se samo što se ne prevrne.Ja ajd da je neprvrnem isprazniću je pa natovariti ponovo,kako sam uključio kardan na tako nakrivljenoj puknu oba lanca u sekundi,nemož prići grajferom da je ispraznim pa ručno ,dotero je kući opro i sad stoji već par godina u šupi nisam još ni spojnice za lanac uzo ,sad kad prodje žetva ću je u oglase,zauzima mi samo mesto .
 
To kad pretovariš pa treba to povući na podu.
Zbilja neki nemaju granice onaj masni stajnjak zna biti težak.
 
Tu je između 3.5-4 tone u zavisnosti koliko se i šta tovari.

Pre ove ,,nove'' imao sam Mengele od 4 t dok je ova 6 t ukupne nosivosti i ne stane mnogo više u nju.Na Mengele točkovi su bili više napred pa nije toliko pritiskala traktor teretom dok su ovde skroz nazad i baš dosta ljulja i cima traktor pa mora sporije po neravnom ali ne diže prednji kraj traktora kao što je znala Mengele.
Mengele je mozda isla na gornju poteznicu?
Koliko vidim ovde je ruda dole.
Kad budem kupovao jedan od uslova je da bude kacenje na donju poteznicu...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Išla je na donju kao i ova što ide a može da se bira da li će na gornju ili donju, to je između ostalog bio jedan od uslova tokom kupovine i potrage za prikolicom.Onoj se dizao prednji kraj kada tovar pređe točkove i sakupi se nazad kod rotora dok ovde to ne može da se desi, vaga je drugačija.
 
Išla je na donju kao i ova što ide a može da se bira da li će na gornju ili donju, to je između ostalog bio jedan od uslova tokom kupovine i potrage za prikolicom.Onoj se dizao prednji kraj kada tovar pređe točkove i sakupi se nazad kod rotora dok ovde to ne može da se desi, vaga je drugačija.
Ja razumeo dizala prednji kraj traktora, za to znam...
Vokao sam neku mengele sa 540, kad dodje djubre na kraj ukopavao se, ostane bez opterecenja.
Zato mi malo nejasno zasto je fabrika na nekim postavljala osovinu skoro na sredini prikolice.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Prikolica se dizala i ako se desi da nema osigurača na klinu otkači se u radu.Rođakova Welgerica ima takav raspon točkova plus vuču gore i baš je nezgodno kad je puna, traktor voziš na zadnjaka pogotovo ako pustiš naglo kvačilo.
 
Naša samo što se malo ljulja i ništa više.Ide ko bicikli.tri lanca.A obično gde su rotori ne tovarimo puno-bolje je natovariti jednu prikolicu više nego da napraviš karambol neki.
 
Nazad
Vrh