Prikolice za rasturanje stajskog đubriva

Jednom sam uzeo djubre od zadruge pa mi je upala neka klocna od tvrdog drveta
na onoj Mengele sa 3 vertikalna izleteo jedan reduktor jedva sam našao novo kućište a tudja prikolica
Jbg

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Ljudi zaluta uvek nesto u djubre, niko ne ubacuje namerno panj ili beton, kamen...
Pozajmio prikolicu pre par god, bilo bas dosta stajnjaka, u par navrata sam cuo da nesto cagrlja u rotorima, ali na kratko, znao sam da je verovatno kamen, nisam stajao jer nije bilo vremena za reagovanje.
Kad smo oprali prikolicu tek sam video da je nekoliko peraja savijeno.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Beton i kamen ne ubace namerno, ali stave kao ukras ili da slama ne izlazi previše van staje... Slama zamaskira, mi ne znamo, gazda zaboravi reći.... Stričevi su imali par situacija. Ja nisam. Al ova moja kad se tovarila, jbm ga, gledali smo nas dvojica i nismo primetili ništa. Šit hapens.
 
Dešava se svašta.Moja Mengele otkazala poslušnost letos a posao na pola, ni da prekinem ni da nastavim, sam sebe da ujedem za **greška od muke.Uzmem od rođaka Welgericu i nakon par izbačenih komada preskoči lanac.Nije napravilo štetu jer sam brzo reagovao pošto imam ispečeno fakultetsko znanje na đubretari ali jbg nije svejedno.Lanci bili labavi, nisu dobro čistili patos pa se sadržaj lepio i polako izdizao lance i jedan preskoči.Glupost najobičnija.
 
Dešava se svašta.Moja Mengele otkazala poslušnost letos a posao na pola, ni da prekinem ni da nastavim, sam sebe da ujedem za **greška od muke.Uzmem od rođaka Welgericu i nakon par izbačenih komada preskoči lanac.Nije napravilo štetu jer sam brzo reagovao pošto imam ispečeno fakultetsko znanje na đubretari ali jbg nije svejedno.Lanci bili labavi, nisu dobro čistili patos pa se sadržaj lepio i polako izdizao lance i jedan preskoči.Glupost najobičnija.
Mi smo isto stradali.znaš da sam te pitao za savet i prvo su jače našpanovali,pa sam im rekao da malo popuste jer nije dobro da su jako našpanovani.lepo čisti pod.Kod nas se sve desilo jer su menjali jednu šinu a nisu brojali alke i ode nakon toga osovina.To im je bila škola.Pravljena nova osovina.Toliko su zapekle kajle na lančanicima da su ih i majstori morali seći osovinu.Služila je 13 godina i samo 1 ležaj je otišao i sada osovina.Nek služi opet toliko.Ne znam koliko je švaba radio a prikolica su 76-o.Da zaboravio sam-jednu gumu smo novu kupili.
 
Ја прошле године растурао стајњак комшија има приколицу и трактор за утовар али нема трактор да вуче приколицу. Ајде као ја ћу мојим трактором вући и прво лабави ланци па не може да се покрене кардан са квачило само крчи. Донесемо обичан кардан и некако је испразнимо дотегнемо ланце и гас. Кренемо кући пошто се комшија смрзао,а и пресисао ја за њим већ и мрак не гледам назад дођем кући један ротор отпао виси на ланцу за погон. Јбм ти срећу ујутро иди у Србобран и купим нова кућишта лежајеве и ланац саставима то на брзака и одемо завршимо посао. Ове године човек са којим сам сарађивао за стајњак пита оће ти требати реко не док не купим своју приколицу и грајфер.Најгоре кад смо је средили он је позајми исто једном комшији овај узме и скрља је,а мени било остало још шталу код оваца да почистимо и разбацим ма реко нећу ме више опорављати па све.да ручним колицима гурам на њиву.
 
Na ovoj rođakovoj letve zavarene za lance.To mi se nikako ne sviđa ali nisam imao drugog rešenja sem toga.Moja je zrela za remont, trule stranice, lanci, letve i lančanici gotovi.Gume takođe kaput pa se razmišljam da je spakujem i dam za koliko god dobijem i uzmem drugu.
 
Vrh prikolica.
Meni ne pase zbog hidro pogona rotora, inace bi pazarili sigurno.
601baf7e5fdda612734537151f138199.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
E da se ogradim..
Matori je zvao juce lika posto su prijatelji, trgovali smo ranije itd...
Tako mi on preneo, mozda nije razumeo...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Meni je istrulila na levoj strani profil koji nosi stranice.to je neki u profil mozda debljine 4 mm.Sve bi se nekako sredilo al to ne znam kako bih.
Jako je nepristupacno za oprati,zadrzavao se stajnjak i istrulilo.
 
E da se ogradim..
Matori je zvao juce lika posto su prijatelji, trgovali smo ranije itd...
Tako mi on preneo, mozda nije razumeo...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Kod tog tvog prijatelja uglavnom su dobre masine.... ali sve je protkano zlatnom zicom, zajebao je i naseg Macvanina 82
 
Poslednja izmena:
Znam brdo zadovoljnih ljudi koji su od njega uzimali robu (ne jednu masinu vec po nekoliko). Na zalost nisu clanovi ovog foruma da bi potvrdili.



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Uf uff... cene pod precku.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Tip rasturača, nepoznat na našim prostorima, nekad jako popularan u Gb i Irskoj pod imenom rotary spreader.
Dolazi u obzir gde nema problema sa širinom bacanja. Nije za krajeve gde su uzke njive jedna do druge.
Nema što da se polomi, guta i gusto i tečno, sav je zatvoren, ne praviš trag na putu...
Još se proizvode, makar je na njihovom domaćem trgu taj tip zbog rasta imanja postao premalo efikasan, jer ne može se to 'bure' širit po svim dimenzijama ko keson rasturaća kakvi se koriste u našem delu Europe.
Da se zna, o čemu se radi, ako kome naiđe povoljan, ima ih dosta s druge ruke u GB.

 
Zanimljivo_Ovde ima jedna voćarska koja radi na sličnom principu.Konstrukcija je takva da nema šta da se pokvari na njoj a uvežena je iz Italije za nekih 2.500 evra.
 
Nazad
Vrh