Prikolice za rasturanje stajskog đubriva

I ja bih sa horizontalnim, nema silne reduktore, prenosi idu preko lanaca...
Isto cela metalna da bude.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kroz horizontalne jos i ispadne cigla, kost, kamen... a sa vertikalnima ispadne rotor iz kućišta napolje. To je jedna od razlika koje sam ja primetio,dosta puta.
 
Ratko video sam tvoju prikolicu kada smo bili kod tebe.Jeste o.k ali sam rešio da uzmem sa metalnim stranicama i patosom pa koliko god da košta.Vertikalne rotore ne bih iz razloga koji su navedeni u prethodnim postovima.Imao sam prikolicu sa hirizontalnim rotorima i nikad problema sa njima, ako pukne pogonski lanac lako i brzo se reši.
 
Ali uglavnom novije sve imaju uspravne valjke i one su sve metalne, stranice i patos, mi imamo neku krone koja je sa horizontalnim valjkom i metalnim stranicama a komsija ima neku staru kemper sa uspravim valjcima uvezena polovna davno i nikad problema nije bilo niti se sta kvarilo na njoj cetiri uspravna valjka razbacuje jako lepo i siroko u odnosu na nasu koja ide naj vise 2-2.5m u sirinu.
 
Druze moj, za Mengele je 500e jedan reduktor, jos ako ga nadjes.
5 ih ima ukupno.
Znam ljude koji su pravili od plocevina i cuda, strugali zupcanike....
Jezim se od same pomisli tako da vertikalni ne dolaze u obzir.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Dobro u pravu si, mi smo imali oba lezaja na valjku i lanac ali to je stvarno sitnica u odnosu na reduktor. A za Tehnostroj predpostavljam da ima delova?
 
Imamo sa vertikalnim rotorima i na njima zamenjen jedan ležaj za 14 godina.
Stajnjak nije đubre da se baca sve što stigneš-Može slučajno koja vrpca da se nađe i ništa više.
Ko baca svašta u stajnjak ne pomažu ni vertikalni ni horizontalni ni kosi.
Sa vertikalnim se mnogo bolje razbaca i sitnije.
 
Gde kupiti kvalitetne lance za prikolicu?

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ima li neko da proda prikolicu za stajnjak od 4-5 tona trazi drugar?
Ili preporuka za nekog svercera?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Druže velika većina prikolica iz oglasa su žali Bože potrošenog vremena i goriva, obišao sam sve pa zbog toga kažem.Poslaću ti na p.p broj od jednog prodavca iz Šapca koji je imao lepu prikolicu na prodaju.
 
Nazad
Vrh